wawainfo.pl > Rozrywka > Ile jest w Warszawie punktów przyjmowania zakładów?
Barbara Daszuta
Barbara Daszuta 19.03.2022 03:21

Ile jest w Warszawie punktów przyjmowania zakładów?

Materiał zewnętrzny
Materiał zewnętrzny

Zgodnie z obowiązującą od 1 kwietnia 2017 r. znowelizowaną ustawą hazardową, w Polsce mogą działać wyłącznie firmy bukmacherskie, które otrzymają przyznawaną przez ministerstwo finansów licencję. Może ona dotyczyć organizowania zakładów przez stronę internetową bukmachera, w należących do niego lokalach stacjonarnych lub na oba te sposoby.

Aby otrzymać licencję MF, bukmacher musi spełnić wiele rygorystycznych warunków. Konieczne jest posiadanie siedziby na terenie Polski, opłacanie w naszym kraju podatku obrotowego czy działanie na podstawie zaakceptowanych przez ministerstwo regulaminów. Bardzo ważna jest także weryfikacja wieku i tożsamości graczy – tak, aby zakłady obstawiały jedynie osoby pełnoletnie. Dotyczy to zarówno obstawiania kuponów on-line, jak i w punktach stacjonarnych – wówczas do wylegitymowania klienta uprawniony jest przyjmujący zakład pracownik.

Pełną listę bukmacherów z licencją (jak STS, Betclic czy Superbet) znaleźć można m.in. na stronie Ministerstwa Finansów oraz na portalu bukmacherskim LegalSport.pl (www.legalsport.pl/search/?s=legalni).

Stacjonarne lokale bukmacherów w Warszawie

Zdecydowana większość legalnych bukmacherów skupia się aktualnie na działalności internetowej. Przez Internet chcemy robić zakupy, brać kredyty czy ubezpieczać auto, więc oczywiste jest, że również gracze bukmacherscy, zwłaszcza młodego pokolenia (statystyczny gracz to mężczyzna z dużego miasta między 19. a 34. rokiem życia), chcą również obstawiać zakłady bukmacherskie przez Internet.

Nie oznacza to oczywiście, że lokale stacjonarne legalnych bukmacherów w ogóle nie mają racji bytu. Starsi gracze często wolą jednak obstawiać kupony bezpośrednio w punktach, zaś  kibice lokalnych drużyn sportowych chętnie zaglądają do punktów obsługi np. w drodze na mecz. Poza tym wiele z tych punktów przypomina nowoczesne kawiarnie, w których można spotkać się z kibicami i obejrzeć mecz, traktując to jako jedną z form lokalnej rozrywki.

Z rozwoju sieci lokali stacjonarnych nie rezygnuje ani firma bukmacherska STS, ani   Fortuna, czyli dwóch największych legalnych bukmacherów w naszym kraju. STS prowadzi na terenie Warszawy 33 punkty naziemne. Jeden z nich, zlokalizowany na skrzyżowaniu al. Solidarności i ul. Jana Pawła II jest lokalem klasy premium, o podwyższonym standardzie. – Nieustannie inwestujemy w rozwój i modernizację placówek stacjonarnych w całym kraju. (…) Nowe lokale o wysokim standardzie są dedykowane klientom, którzy wolą korzystać z tradycyjnego kanału sprzedaży. Oferujemy w nich szereg udogodnień, m.in. możliwość obejrzenia transmisji wydarzeń sportowych, weryfikacji oferty na tabletach czy docelowo zawarcia zakładów za pośrednictwem samoobsługowego terminala – mówił Mateusz Juroszek, prezes STS-u.

Nieco mniej, bo 28 punktów stacjonarnych, prowadzi w Warszawie firma Fortuna – drugi co do wielkości obrotów legalny bukmacher w Polsce. Jeden flagowy lokal ma w stolicy także legalna firma LV BET. Widać więc, że mimo rozwoju nowoczesnych technologii, osobiste stawianie kuponów w lokalach naziemnych bukmacherów cały czas ma się dobrze.

Udział w grach hazardowych wiąże się ryzykiem uzależnienia od gier, utraty pieniędzy postawionych na gry hazardowe oraz może prowadzić do problemów w środowisku rodzinnym oraz zawodowym. Zawieranie zakładów na stronach internetowych firm, które nie posiadają licencji Ministerstwa Finansów na zawieranie zakładów wzajemnych jest zabronione i grozi konsekwencjami prawnymi.

Tekst zewnętrzny

KOMUNIKAT O KONSEKWENCJACH UDZIAŁU W NIELEGALNYCH GRACH HAZARDOWYCH Zgodnie z art. 89 ust. 1 pkt 3 Ustawy o grach hazardowych karze pieniężnej podlega uczestnik w grze hazardowej urządzanej bez koncesji lub zezwolenia. Zgodnie z art. 107 § 2 Kodeksu karnego skarbowego karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie podlega, kto na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej uczestniczy w zagranicznej grze losowej lub zagranicznym zakładzie wzajemnym. Zgodnie z art. 109 kks uczestnik w grze losowej, zakładzie wzajemnym, grze na automacie, urządzonych lub prowadzonych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji lub zezwolenia, podlega karze grzywny do 120 stawek dziennych.

KOMUNIKAT O RYZYKU ZWIĄZANYM Z UCZESTNICTWEM W ZAKŁADACH BUKMACHERSKICH Pamiętaj, że uczestnictwo w zakładach wzajemnych jest hazardem. Uprawiając hazard można stracić kontrolę nad graniem i uzależnić się. Uprawianie patologicznego hazardu, czyli tego, będącego wynikiem uzależnienia, może w skrajnych przypadkach prowadzić do zadłużenia, problemów zdrowotnych, zawodowych oraz rodzinnych. Pamiętaj, aby uczestnicząc w zakładach bukmacherskich: nigdy nie pożyczać pieniędzy na grę; nigdy nie starać się odrobić strat po przegranej grze; zachować równowagę pomiędzy grą i innymi zajęciami; nie traktować gry jako sposób na zarabianie pieniędzy; grać tylko pieniędzmi przeznaczonymi na rozrywkę, nie używać tych przeznaczonych na codzienne wydatki.

Tagi:
Powiązane