Wypadek w elektrowni na Mazowszu. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR

Autor Julian Bakuła - 23 Listopada 2020
Śmigłowiec LPR (zdj. ilustracyjne)Źródło: East News

Wypadek w elektrowni wodnej na Mazowszu. Na miejscu wylądował śmigłowiec LPR. Ze wstępnych informacji wynika, że ranny został nurek, który wykonywał prace konserwacyjne.

Nie żyje były redaktor naczelny Polskiego Radia. Trzy tygodnie leżał pod respiratorem, przegrał walkę z chorobąNie żyje były redaktor naczelny Polskiego Radia. Trzy tygodnie leżał pod respiratorem, przegrał walkę z chorobąCzytaj dalej

Wypadek w elektrowni

Do wypadku doszło w elektrowni wodnej na zaporze w Dębem około godziny 13. Jak informują strażacy, wezwanie dotyczyło mężczyzny, który miał przygniecioną rękę.

- Kiedy przybyliśmy na miejsce, mężczyzna był już na zewnątrz. Udzieliliśmy mu pierwszej pomocy, a następnie przygotowaliśmy lądowisko dla śmigłowca LPR - powiedział st. kpt. Łukasz Szulborski ze straży pożarnej w Legionowie.

Uraz ręki podczas pracy

- Po godzinie 13 otrzymaliśmy informacje, że na zaporze w Dębem mężczyzna lat 35, wykonując pracę, doznał urazu ręki. Został zabrany przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do szpitala. W tej chwili policja na miejscu wyjaśnia okoliczności zdarzenia - mówi podkom. Justyna Stopińska z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie.

Jak poinformował nas Maciej Gelberg z Biura Komunikacji Korporacyjnej PGE Energia Odnawialna, podczas prac modernizacyjnych, realizowanych przez firmę GMB, polegających na wydobyciu zalegających pod wodą zanieczyszczeń (w strefie studni odwodnienia nr 2), jeden z metalowych elementów uderzył w rękę pracującego nurka.

- Obrażenie wyglądało na tyle poważnie, że pracownicy firmy GMB wezwali pomoc. Jako pierwsza na miejscu wypadku pojawiła się policja, a następnie dwa zastępy straży pożarnej. Ok godz. 14 wylądował śmigłowiec ratunkowy, który zabrał poszkodowanego do szpitala. Wypadek nie miał wpływu na funkcjonowanie Elektrowni Wodnej Dębe - wyjaśnił Gelberg.

Dzisiaj grzeje:
1. Nie żyje były redaktor naczelny Polskiego Radia. Trzy tygodnie leżał pod respiratorem, przegrał walkę z chorobą
2. Zabrał córkę na wyprawę. Nagle nie wierzył własnym oczom. 5-latka dokonała historycznego odkrycia
3. Jutro szykujcie się na kompletny paraliż. Punkt 16 wyjadą na ulice, chcą zablokować wszystko

Jutro szykujcie się na kompletny paraliż. Punkt 16 wyjadą na ulice, chcą zablokować wszystkoJutro szykujcie się na kompletny paraliż. Punkt 16 wyjadą na ulice, chcą zablokować wszystkoCzytaj dalej

Elektrownia wodna w Dębem

Elektrownia wodna w Dębem - w pobliżu Komornicy - usytuowana jest na rzece Narew, 21,6 km od jej źródła. "Stopień wodny Dębe tworzy Jaz piętrzący, zbiornik wodny Zagrze, obwałowania oraz elektrownia wodna Dębe" - czytamy na stronie PGE poświęconej energii odnawialnej.

Kompleks powstawał w latach 1957-1963. "Elektrownia Dębe jest elektrownią przepływową wyposażoną w 4 hydrozespoły z turbinami Kaplana firmy Ganz, każdy o mocy znamionowej ca. 5,3 MW" - informuje PGE.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Na siedzibie TVP wieczorem pojawił się symbol. Ochrona i policja nie mogły nic zrobićNa siedzibie TVP wieczorem pojawił się symbol. Ochrona i policja nie mogły nic zrobićCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Od jutra ważna zmiana w obostrzeniach. Lekarze łapią się za głowy, wielu Polaków odetchnie jednak z ulgą
  2. Samochód ciężarowy z wielka siłą wbił się w osobówkę. Koszmarny finał nieudanego wyprzedzania - Wideo
  3. Na siedzibie TVP wieczorem pojawił się symbol. Ochrona i policja nie mogły nic zrobić
  4. Nowy rozkład jazdy PKP. Pociągi w Warszawie pojadą z innych stacji
  5. Polski Samochód Elektryczny wjechał na Południową Obwodnicę Warszawy. Jest prawie gotowa, wkrótce otwarcie
  6. Na 6 grudnia zapowiedzieli strajk generalny. Postawili ultimatum, Warszawie i nie tylko grozi paraliż
  7. Obostrzenia podczas świąt 2020 już pewne. Niestety potwierdziło się to, czego się wszyscy obawiali

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News