wawainfo.pl
Śmigłowiec LPR (zdj. ilustracyjne)

East News

Wypadek w elektrowni na Mazowszu. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR

23 Listopada 2020

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

Wypadek w elektrowni wodnej na Mazowszu. Na miejscu wylądował śmigłowiec LPR. Ze wstępnych informacji wynika, że ranny został nurek, który wykonywał prace konserwacyjne.

Wypadek w elektrowni

Do wypadku doszło w elektrowni wodnej na zaporze w Dębem około godziny 13. Jak informują strażacy, wezwanie dotyczyło mężczyzny, który miał przygniecioną rękę.

- Kiedy przybyliśmy na miejsce, mężczyzna był już na zewnątrz. Udzieliliśmy mu pierwszej pomocy, a następnie przygotowaliśmy lądowisko dla śmigłowca LPR - powiedział st. kpt. Łukasz Szulborski ze straży pożarnej w Legionowie.

Uraz ręki podczas pracy

- Po godzinie 13 otrzymaliśmy informacje, że na zaporze w Dębem mężczyzna lat 35, wykonując pracę, doznał urazu ręki. Został zabrany przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do szpitala. W tej chwili policja na miejscu wyjaśnia okoliczności zdarzenia - mówi podkom. Justyna Stopińska z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie.

Jak poinformował nas Maciej Gelberg z Biura Komunikacji Korporacyjnej PGE Energia Odnawialna, podczas prac modernizacyjnych, realizowanych przez firmę GMB, polegających na wydobyciu zalegających pod wodą zanieczyszczeń (w strefie studni odwodnienia nr 2), jeden z metalowych elementów uderzył w rękę pracującego nurka.

- Obrażenie wyglądało na tyle poważnie, że pracownicy firmy GMB wezwali pomoc. Jako pierwsza na miejscu wypadku pojawiła się policja, a następnie dwa zastępy straży pożarnej. Ok godz. 14 wylądował śmigłowiec ratunkowy, który zabrał poszkodowanego do szpitala. Wypadek nie miał wpływu na funkcjonowanie Elektrowni Wodnej Dębe - wyjaśnił Gelberg.

Elektrownia wodna w Dębem

Elektrownia wodna w Dębem - w pobliżu Komornicy - usytuowana jest na rzece Narew, 21,6 km od jej źródła. "Stopień wodny Dębe tworzy Jaz piętrzący, zbiornik wodny Zagrze, obwałowania oraz elektrownia wodna Dębe" - czytamy na stronie PGE poświęconej energii odnawialnej

Kompleks powstawał w latach 1957-1963. "Elektrownia Dębe jest elektrownią przepływową wyposażoną w 4 hydrozespoły z turbinami Kaplana firmy Ganz, każdy o mocy znamionowej ca. 5,3 MW" - informuje PGE.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Podobne artykuły

Mazowsze

Mazowsze. Zahaczył o przyczepę, wpadł w poślizg i dachował

Czytaj więcej >

Mazowsze

Józefosław. Aż 20 zgłoszeń po silnej ulewie

Czytaj więcej >
Nad całym Mazowszem przeszły silne burze z intensywnymi opadami i porywistym wiatrem

Mazowsze

Burze nad Polską: 588 interwencji straży pożarnej na Mazowszu

Czytaj więcej >
Wypadek

Mazowsze

Samochód uderzył w drzewo. Jedna osoba nie żyje

Czytaj więcej >
Facebook/Policja Wyszków

Mazowsze

Tragiczny wypadek pod Wyszkowem. Mężczyzna spadł z ciągnika. Wpadł pod koła, nie żyje

Czytaj więcej >
Facebook/Ochotnicza Straż Pożarna - Ratownictwo Wodne

Mazowsze

Wypadek na trasie S7. Zablokowana droga w kierunku Gdańska

Czytaj więcej >