50 kilometrów na ekspresówce po lewym pasie. Młody kierowca wywołał burzę w sieci

Autor Karolina Kraushar - 10 Lipca 2020
droga S7Źródło: Wikipedia, Kwesto, Praca Własna, CC

Pierwszy raz wyjechał na drogę ekspresową, choć prawo jazdy ma już od dwóch lat. Pochodzący z małego miasta w województwie mazowieckim młody mężczyzna odkąd otrzymał uprawnienia do kierowania samochodem osobowym ani razu nie wyjechał dalej, niż w najbliższe okolice jego miejscowości. Kilka dni temu postanowił w końcu wyruszyć w trasę, aż do samego Krakowa. Niestety jadący S7 mężczyzna nie wiedział o jednym bardzo ważnym przepisie.

Mężczyzna pierwszy raz wyjechał na ekspresówkę

Jak poinformowali reporterzy portalu interia.pl, młody kierowca z Przasnysza przez ponad 50 kilometrów bez przerwy jechał lewym pasem ruchu na drodze ekspresowej S7. Mężczyzna ignorował wszelkie sygnały aut za sobą, nic sobie nie robił nawet tego, że rozpędzeni kierowcy prawie wjeżdżali mu w zderzak i wyprzedali z prawej strony. Choć mężczyzna jechał cały czas lewym pasem ruchu, nie można mu było zarzucić brawury i nadmiernej prędkości. Jadący Kią Rio mężczyzna ani na chwile nie przekroczył dopuszczalnej prędkości.

Dzisiaj grzeje:
1. Bródno 1000 lat temu. Rekonstrukcja 3D zapiera dech w piersiach
2. Wyniki z Niemiec nie pozostawiają wątpliwości. Polacy mieszkający w Niemczech pewni swojego wyboru

Mężczyzna cały czas jechał lewym pasem na ekspresówce

Niestety kierowca zapomniał, że nie tylko przepisów dotyczących prędkości należy przestrzegać. Według art. 16. Prawa o ruchu drogowym wynika, że "Kierujący pojazdem, korzystając z drogi dwujezdniowej, jest obowiązany jechać po prawej jezdni". Za nie przestrzeganie przepisu może grozi mandat w wysokości 500 złotych oraz dwa punkty karne. Dziennikarze postanowili zadzwonić w tej sprawie na policję. Okazało się, że nie oni pierwszy skontaktowali się w tej sprawie ze służbami.

Wybrał się w podróż ekspresówką do Krakowa

Aż 45 minut reporterzy portalu jechali za mężczyzną, który w końcu zjechał z drogi i zatrzymał się na stacji benzynowej. Okazało się, że za kierownicą siedzi spokojny młody mężczyzna, pochodzący z Przasnysza. Co więcej, przed podróżą, w którą właśnie się wybrał, nigdy wcześniej nie wyjechał dalej niż właśnie poza małe miasteczko, z którego pochodzi. Tym bardziej zaskakujące było, że na pierwszą podróż wybrał się właśnie do oddalonego o 400 km Krakowa.

Instruktor nie powiedział mężczyźnie, jak jeździć na ekspresówce

Kiedy dziennikarze portalu interia.pl zapytali mężczyznę, dlaczego jedzie lewym pasem drogi ekspresowej, okazało się, że młody kierowca nie wiedział, że jest to zabronione. Wyjaśnił, że na kursie instruktor go o tym nie poinformował. To samo mężczyzna przekazał funkcjonariuszom policji, którzy dotarli na miejsce. Policjanci zbadali kierowcę alkomatem, był trzeźwy. Reporterom Interii zrobiło się później głupio, że źle ocenili młodego kierowcę i poprosili mundurowych, aby odpuścili przasnyszaninowi mandat.

Porażające odkrycie podczas ocieplania bloku. Robotnicy znaleźli ciało kobiety w mieszkaniu na 9 piętrzePorażające odkrycie podczas ocieplania bloku. Robotnicy znaleźli ciało kobiety w mieszkaniu na 9 piętrzeCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nagle wybuchł protest pod Pałacem Prezydenckim. Awantura, przepychanki, dzieje się teraz
  2. Na Cirlce K legalnie kupisz "holenderską używkę". Rusza sprzedaż na stacjach
  3. IMGW ostrzega, burze ponownie wrócą nad Mazowsze. Znów będzie niebezpiecznie
  4. GIS wycofuje kolejny produkt. Groźna bakteria w hamburgerach
  5. Policja apeluje o pomoc, sytuacja jest poważna. Zaginął 85-letni mężczyzna. Widziałeś go?
  6. Kinga Duda nie miała powodów do radości po przeczytaniu wiadomości. Zobaczyła ją tuż po wyborach
Podano najnowsze fakty w sprawie kierowcy autobusu. Rzucają nowe światło na sprawęPodano najnowsze fakty w sprawie kierowcy autobusu. Rzucają nowe światło na sprawęCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News