wawainfo.pl
droga S7

Wikipedia, Kwesto, Praca Własna, CC

50 kilometrów na ekspresówce po lewym pasie. Młody kierowca wywołał burzę w sieci

10 Lipca 2020

Autor tekstu:

Karolina Kraushar

Udostępnij:

Pierwszy raz wyjechał na drogę ekspresową, choć prawo jazdy ma już od dwóch lat. Pochodzący z małego miasta w województwie mazowieckim młody mężczyzna odkąd otrzymał uprawnienia do kierowania samochodem osobowym ani razu nie wyjechał dalej,

Mężczyzna pierwszy raz wyjechał na ekspresówkę 

Jak poinformowali reporterzy portalu interia.pl, młody kierowca z Przasnysza przez ponad 50 kilometrów bez przerwy jechał lewym pasem ruchu na drodze ekspresowej S7. Mężczyzna ignorował wszelkie sygnały aut za sobą, nic sobie nie robił nawet tego, że rozpędzeni kierowcy prawie wjeżdżali mu w zderzak i wyprzedali z prawej strony. Choć mężczyzna jechał cały czas lewym pasem ruchu, nie można mu było zarzucić brawury i nadmiernej prędkości. Jadący Kią Rio mężczyzna ani na chwile nie przekroczył dopuszczalnej prędkości. 

Mężczyzna cały czas jechał lewym pasem na ekspresówce 

Niestety kierowca zapomniał, że nie tylko przepisów dotyczących prędkości należy przestrzegać. Według art. 16. Prawa o ruchu drogowym wynika, że "Kierujący pojazdem, korzystając z drogi dwujezdniowej, jest obowiązany jechać po prawej jezdni". Za nie przestrzeganie przepisu może grozi mandat w wysokości 500 złotych oraz dwa punkty karne. Dziennikarze postanowili zadzwonić w tej sprawie na policję. Okazało się, że nie oni pierwszy skontaktowali się w tej sprawie ze służbami. 

Wybrał się w podróż ekspresówką do Krakowa 

Aż 45 minut reporterzy portalu jechali za mężczyzną, który w końcu zjechał z drogi i zatrzymał się na stacji benzynowej. Okazało się, że za kierownicą siedzi spokojny młody mężczyzna, pochodzący z Przasnysza. Co więcej, przed podróżą, w którą właśnie się wybrał, nigdy wcześniej nie wyjechał dalej niż właśnie poza małe miasteczko, z którego pochodzi. Tym bardziej zaskakujące było, że na pierwszą podróż wybrał się właśnie do oddalonego o 400 km Krakowa.  

Instruktor nie powiedział mężczyźnie, jak jeździć na ekspresówce 

Kiedy dziennikarze portalu interia.pl zapytali mężczyznę, dlaczego jedzie lewym pasem drogi ekspresowej, okazało się, że młody kierowca nie wiedział, że jest to zabronione. Wyjaśnił, że na kursie instruktor go o tym nie poinformował. To samo mężczyzna przekazał funkcjonariuszom policji, którzy dotarli na miejsce. Policjanci zbadali kierowcę alkomatem, był trzeźwy. Reporterom Interii zrobiło się później głupio, że źle ocenili młodego kierowcę i poprosili mundurowych, aby odpuścili przasnyszaninowi mandat.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Tagi:

Przasnysz

Karolina KrausharAutor

Karolina Kraushar jest redaktorką strony. Zanim znalazła się w Wawa Info, pracowała w dziale wideo portalu Wyborcza.pl oraz w radiu Chillizet. Do Warszawy przyjechała kilka lat temu i z miejsca się w niej zakochała. Szczególnie uwielbia zaskakującą oraz malowniczą Pragę-Północ. Karolina interesuje się szeroko pojętą sztuką, a w szczególności kinematografią dokumentalną, literaturą faktu oraz komiksami non-fiction.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Pexels Rodnae Productions

Wiadomości

E-sport - w czym tkwi jego fenomen?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wawa Info zmienia się w goniec.pl - Warszawa

Czytaj więcej >

Wiadomości

Świąteczna Warszawa. Specjalne metro i choinka na pl. Zamkowym

Czytaj więcej >
Protest pod Sejmem na ul. Wiejskiej

Wiadomości

Protest pod Sejmem. "Aborcja znaczy życie"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Warszawska Karta Miejska za darmo dla osób powyżej 70. roku życia

Czytaj więcej >
Pogrzeb 19-letniego Igora. / fot. WawaInfo

Wiadomości

Pogrzeb 19-letniego Igora. Wzruszające słowa księdza

Czytaj więcej >