wawainfo.pl
nasz nowy dom Wieliszew

fot. Ewa Godlewska

Przeżyła koszmar. Sąsiadka podała pomocną dłoń

21 Lipca 2020

Autor tekstu:

Alicja Guz

Udostępnij:

Dom czteroosobowej rodziny z Wieliszewa nie nadawał się do zamieszkania. Ekipa Katarzyny Dowbor z programu "Nasz Nowy Dom" odmieniła ich życie. Dom wyremontowano i dostosowano do potrzeb niepełnosprawnej matki. Rodzinę do programu Polsatu zgłosi

Dom wyremontowano

Dom rodziny z Wieliszewa został wyremontowany przez ekipę programu "Nasz Nowy Dom". Sprawę tę jako pierwsza nagłośniła Gazeta Powiatowa. Opisała ona historię niepełnosprawnej 38-letniej Wiolety, która wraz z 53-letnim mężem Dariuszem oraz dwójką dzieci - 13-letnią Zosią i 10-letnim Patrykiem mieszkali w wynajmowanym mieszkaniu w Dosinie, ponieważ będący w ich posiadaniu dom w Wieliszewie nie nadawał się do zamieszkania.

Dzisiaj grzeje:1. Rafał Trzaskowski przekazał tragiczną wiadomość. Wielka strata dla Polski**2. Biedronka i Lidl mają się czego bać. Do Polski wchodzi nowy dyskont, ma być dużo tańszy**

Dzięki pomocy sąsiadki mają nowy dom

Pani Wioleta, matka dwójki dzieci, w wyniku udaru stała się osobą niepełnosprawną. Jej rehabilitacja jest kosztowna, a z uwagi na zły stan zdrowia kobieta nie może podjąć żadnej pracy. Pomocną dłoń rodzinie podała sąsiadka z Dosina - Ewa Godlewska. To ona zgłosiła rodzinę do programu telewizji Polsat "Nasz Nowy Dom". - Rodzina o niczym nie wiedziała. Dopiero później, jak spotkałam pana Dariusza, który szedł szosą, powiedziałam: "Panie Darku zgłosiłam was do "Nasz Nowy Dom". Zaniemówił i mało nie zemdlał. Myślałam, że nie będzie chciał remontu domu. To musiał być dla niego szok - opowiedziała w rozmowie z nami pani Ewa.

Dom zmienił się nie do poznania

Dom rodziny z Wieliszewa był w tragicznym stanie. - Tam nic nie było. Wilgoć, smród brud i ubóstwo w środku - z przykrością stwierdziła nasza rozmówczyni. Po remoncie wykonanym przez ekipę Katarzyny Dowbor dom w końcu nadaje się do zamieszkania. Został dostosowany do potrzeb niepełnosprawnej pani Wiolety i zapewnia odrobinę intymności wszystkim domownikom. Swój wkład w remont domu mieli również sąsiedzi rodziny, za co pani Ewa chciała serdecznie podziękować. - Dziękuję sąsiadom za wypieki smacznych ciast dla ekipy remontowej "Nasz Nowy Dom" - powiedziała pani Ewa. - Za pieniążki, które zebraliśmy wspólnymi siłami, kupiliśmy piękny obraz dla rodziny - dodała.

Kolejny raz pomogła rodzinie

Jak się dowiedzieliśmy, pani Ewa nie pierwszy raz pomogła rodzinie z Wieliszewa. Już wcześniej prowadziła zbiórke pieniedzy, by sfinansować kosztowną rehabilitację pani Wiolety. - Zbierałam pieniądze na rehabilitację dla pani Wiolety. Teraz też miałam organizować koncert, żeby znowu zebrać pieniądze na rehabilitację, ale przez koronawirus nie dało rady - tłumaczyła nam pani Ewa.

Sąsiadka o dobrym sercu

Pani Ewa Godlewska to kobieta o wielkim sercu, o czym przekonali się nie tylko jej sąsiedzi. Gdy tylko widzi, że ktoś potrzebuje pomocy, podejmuje własną inicjatywę. Prowadzi zbiórki pieniędzy, załatwia lekarzy, organizuje koncerty, odwiedza chore dzieci w szpitalach w przebraniu klauna, a jak trzeba, to prosi również o pomoc media, jak było w przypadku rodziny z Wieliszewa. Przy tym wszystkim jest niezwykle skromną osobą, która nie lubi chwalić się swoimi działaniami. - Jak mogę to zawsze pomogę - skwitowała pani Ewa.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 1400 zł może przemknąć koło nosa, lepiej się pospieszyć. Wypłaty już ruszyły

  2. Zabierają prawa jazdy na potęgę. W wakacje możesz je stracić nie tylko za prędkość

  3. Kto zgubił telefon? Czyja to komórka?

  4. Porażające wiadomości ze wschodu Polski. Ogromna tragedia, nie żyje mężczyzna

  5. Musieli działać błyskawicznie, walczyli o jej życie. Dramatyczna akcja nad wodą

  6. Smutne, jak Jolanta Kwaśniewska została potraktowana. Do sieci wyciekło kompromitujące nagranie

Alicja Guz

Alicja Guz jest redaktorką strony. Zanim zaczęła swoją przygodę z Wawa Info pracowała jako copywriter oraz specjalista ds. Public Relations. Pierwsze doświadczenia w zawodzie zdobywała podczas studiów dziennikarskich na UMCS w Lublinie.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Prokuratura zabrała głos po śmierci 94-letniego Stanisława M

Czytaj więcej >

Wiadomości

Trwa Marsz Życia i Rodziny. Protestujący ruszyli pod Kościół św. Krzyża

Czytaj więcej >

Wiadomości

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło. Kilkaset nowych zakażonych

Czytaj więcej >

Wiadomości

Dramat pod KPRM. Jest kolejne nagranie ze zdarzenia

Czytaj więcej >

Wiadomości

Ruszył Marsz dla Życia i Rodziny

Czytaj więcej >

Wiadomości

Białe Miasteczko chwilowo zawiesza działalność

Czytaj więcej >