Urzędnik skarbówki przyjął łapówkę. Chwilę później został zatrzymany przez CBA

Autor Karolina Kraushar - 4 Sierpnia 2020
CBA złapało pracownikaŹródło: cba.gov.pl

CBA zatrzymało pracownika warszawskiego Urzędu Skarbowego, kilka chwil po tym, jak przyjął kilkutysięczną łapówkę. Do przekazania pieniędzy doszło w warszawskiej kawiarni. Zgromadzony przez Centralne Biuro Antykorupcyjne materiał dowodowy w sprawie został przekazany do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

CBA zatrzymało pracownika skarbówki

CBA udało się zatrzymać pracownika Urzędu Skarbowego. W wyniku zaplanowanych i skoordynowanych czynności służbowych pracownicy warszawskiego CBA zatrzymali pracownika chwilę po tym, jak, przyjął kilkutysięczną łapówkę. Pieniądze przekazano w warszawskiej kawiarni.

Dzisiaj grzeje:
1. Nagła zmiana w ostatniej chwili. Rząd wprowadził nowe zasady, obejmą wszystkich obywateli kraju
2. Sąsiad Polski z przerażeniem patrzy na sytuację nad Wisłą. Rozważają decyzję o przymusowej kwarantannie dla Polaków

Ustalenia CBA

Jak udało się ustalić agencji CBA pracownik, zażądał "gratyfikacji" w zamian za wstrzymanie czynności egzekucyjnych. Sprawa dotyczy należności skarbowej w wysokości kilkuset tysięcy złotych. Zgromadzone przez biuro materiały dowodowe zostały przekazane do Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Kiedy zatrzymany zostanie doprowadzony do prokuratury, rozpoczną się dalsze czynności procesowe.

Odpowiedzialność karna za wręczenie łapówki

Centralne Biuro Antykorupcyjne przypomina, że osoba, która dała się uwikłać w proceder i wręczyła korzyść majątkową, może skorzystać z tzw. klauzuli niekaralności wynikającej z art. 229 par. 6 Kodeksu Karnego. - Nie podlega karze sprawca przestępstwa określonego w § 1-5, jeżeli korzyść majątkowa lub osobista albo ich obietnica zostały przyjęte przez osobę pełniącą funkcję publiczną, a sprawca zawiadomił o tym fakcie organ powołany do ścigania przestępstw i ujawnił wszystkie istotne okoliczności przestępstwa, zanim organ ten o nim się dowiedział - brzmi treść paragrafu.

Aktywiści na dachu ministerstwa, wywiesili ogromny baner. Protest Greenpeace w WarszawieAktywiści na dachu ministerstwa, wywiesili ogromny baner. Protest Greenpeace w WarszawieCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jarosław Kaczyński nagle przerwał milczenie. Rząd czeka prawdziwa rewolucja, wiemy, co z Mateuszem Morawieckim
  2. Jacek Kurski w centrum ogromnej afery. Zadziwiające doniesienia mediów, jak się wytłumaczą?
  3. Kierowco, miej się na baczności. To w tych miejscach policja łapie na potęgę
  4. Koronawirus na pływalni. Jeśli tam byłeś, koniecznie zgłoś się do sanepidu
  5. Minister zdrowia ostrzega Polaków. Żarty się skończyły, będą kontrole w sklepach
  6. Rząd podjął nagłą decyzję, wprowadzono zakaz. Zbyt duże niebezpieczeństwo
Kolejne podwyżki dla Polaków. Prawie każdy zapłaci dużo więcejKolejne podwyżki dla Polaków. Prawie każdy zapłaci dużo więcejCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News