wawainfo.pl
CBA złapało pracownika

cba.gov.pl

Urzędnik skarbówki przyjął łapówkę. Chwilę później został zatrzymany przez CBA

4 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Karolina Kraushar

Udostępnij:

CBA zatrzymało pracownika warszawskiego Urzędu Skarbowego, kilka chwil po tym, jak przyjął kilkutysięczną łapówkę. Do przekazania pieniędzy doszło w warszawskiej kawiarni. Zgromadzony przez Centralne Biuro Antykorupcyjne materiał dowodowy w sprawie

CBA zatrzymało pracownika skarbówki

CBA udało się zatrzymać pracownika Urzędu Skarbowego. W wyniku zaplanowanych i skoordynowanych czynności służbowych pracownicy warszawskiego CBA zatrzymali pracownika chwilę po tym, jak, przyjął kilkutysięczną łapówkę. Pieniądze przekazano w warszawskiej kawiarni.

Ustalenia CBA

Jak udało się ustalić agencji CBA pracownik, zażądał "gratyfikacji" w zamian za wstrzymanie czynności egzekucyjnych. Sprawa dotyczy należności skarbowej w wysokości kilkuset tysięcy złotych. Zgromadzone przez biuro materiały dowodowe zostały przekazane do Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Kiedy zatrzymany zostanie doprowadzony do prokuratury, rozpoczną się dalsze czynności procesowe. 

Odpowiedzialność karna za wręczenie łapówki

Centralne Biuro Antykorupcyjne przypomina, że osoba, która dała się uwikłać w proceder i wręczyła korzyść majątkową, może skorzystać z tzw. klauzuli niekaralności wynikającej z art. 229 par. 6 Kodeksu Karnego. - Nie podlega karze sprawca przestępstwa określonego w § 1-5, jeżeli korzyść majątkowa lub osobista albo ich obietnica zostały przyjęte przez osobę pełniącą funkcję publiczną, a sprawca zawiadomił o tym fakcie organ powołany do ścigania przestępstw i ujawnił wszystkie istotne okoliczności przestępstwa, zanim organ ten o nim się dowiedział - brzmi treść paragrafu.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Karolina KrausharAutor

Karolina Kraushar jest redaktorką strony. Zanim znalazła się w Wawa Info, pracowała w dziale wideo portalu Wyborcza.pl oraz w radiu Chillizet. Do Warszawy przyjechała kilka lat temu i z miejsca się w niej zakochała. Szczególnie uwielbia zaskakującą oraz malowniczą Pragę-Północ. Karolina interesuje się szeroko pojętą sztuką, a w szczególności kinematografią dokumentalną, literaturą faktu oraz komiksami non-fiction.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Pexels Rodnae Productions

Wiadomości

E-sport - w czym tkwi jego fenomen?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wawa Info zmienia się w goniec.pl - Warszawa

Czytaj więcej >

Wiadomości

Świąteczna Warszawa. Specjalne metro i choinka na pl. Zamkowym

Czytaj więcej >
Protest pod Sejmem na ul. Wiejskiej

Wiadomości

Protest pod Sejmem. "Aborcja znaczy życie"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Warszawska Karta Miejska za darmo dla osób powyżej 70. roku życia

Czytaj więcej >
Pogrzeb 19-letniego Igora. / fot. WawaInfo

Wiadomości

Pogrzeb 19-letniego Igora. Wzruszające słowa księdza

Czytaj więcej >