Bycie frankowiczem w dobie koronawirusa
Frankowicze najnowsze informacje śledzą z niepokojem
Waluta CHF w ostatnich miesiącach dynamicznie notowała zarówno wzrosty, jak i spadki. Frank szwajcarski w okresie pandemii osiągnął najwyższy kurs w ciągu ostatnich 10 lat. Za 1 CHF było trzeba zapłacić 4,36 zł. Ile kosztuje frank dzisiaj (lipiec 2020)? Aktualnie kurs CHF oscyluje w okolicach 4,20 zł. Osoby posiadające kredyt w rodzimej walucie są w znacznie korzystniejszej sytuacji, dzięki decyzji Rady Polityki Pieniężnej o obniżeniu stóp procentowych. Jednak nie dotyczy to osób z kredytami w CHF. Frankowicze mogą ewentualnie liczyć na wakacje kredytowe, które są tylko tymczasowym rozwiązaniem i nie rozwiązują problemu na zawsze.
Pomoc dla frankowiczów – obietnice z góry
Temat ten pojawił się również na ustach kandydatów na prezydenta, którzy zmierzą się w II turze wyborów 12 lipca. Kandydat Rafał Trzaskowski ogłosił, że będzie chciał wesprzeć rząd w zakresie pomocy dla frankowiczów. Natomiast Prezydent Andrzej Duda otwarcie przyznał, że tylko częściowo zrealizował zobowiązanie co do przewalutowania kredytów. Czy obietnice wyborcze mogą uspokoić osoby, którym franki szwajcarskie spędzają sen z powiek? Realizacja deklaracji wyborczych może zająć jeszcze długi czas, dlatego warto samodzielnie szukać najbardziej optymalnego rozwiązania, aby ułatwić sobie życie z frankiem. Wielu frankowiczów szuka pomocy na grupach oraz forach dedykowanych dla osób, które spłacają kredyt w walucie CHF.
Co z kredytami we frankach? Można sobie ułatwić życie
Patrząc na opinie analityków, wykresy i kurs franka, prognozy mogą niepokoić. Frankowi kredytobiorcy zastanawiają się, czy można kupić walutę taniej, aby mimo niesprzyjającej sytuacji na rynkach rata kredytu nie nadwyrężała jeszcze bardziej budżetu domowego? Można! Wystarczy przyjrzeć się ofercie kantorów internetowych, które pozwalają kupić CHF online, na znacznie korzystniejszych warunkach niż przy wymianie w banku. Dla przykładu platforma Walutomat.pl pozwala w prosty sposób sprawdzić oraz porównywać średni kurs franka (tutaj: https://www.walutomat.pl/kursy-walut/chf-pln/ ), a następnie wybrać najkorzystniejszą ofertę od innych klientów platformy - działa to w pewnym sensie na zasadzie giełdy, gdzie kurs oferowany w serwisie jest konkurencyjny do ofert banków czy kantorów stacjonarnych.
Artykuł sponsorowany