Tysiące osób przyjadą w ten weekend do Warszawy. Rusza Big Book Festival. Co to takiego?

Autor - 28 Sierpnia 2020
Big Book FestivalŹródło: mat. pras. big book festival

Big Book Festival rusza w Warszawie już w ten piątek i potrwa do końca weekendu. Gości czekają dyskusje, spotkania autorskie, czytanie performatywne, a nawet spektakle. Tegoroczne hasło międzynarodowego festiwalu literackiego brzmi “Czysta miłość # Pure Love”.

Big Book Festival

Big Book Festival to impreza dedykowana zarówno czytelnikom, pisarzom, jak i artystom. Festiwal, który odbędzie się w stolicy, w ten weekend jest jedną z najważniejszych tego typu imprez w Europie. - Nowatorski i innowacyjny, odważny i pełen eksperymentów, bezpretensjonalny i tworzony z wyobraźnią. W pełni autorski i niezależny. Otwarty i społeczny - tak mówią o Big Book Festival jego organizatorzy.

Dzisiaj grzeje:
1. Niespodziewana decyzja Kościoła, trzeba się dostosować. Obejmie także księży
2. Od dziś zmasowane kontrole na polskich drogach. Policja będzie dosłownie wszędzie

Festiwal literatury

Big Book Festival jest organizowany w Warszawie od 2013 roku, a co rok na gości czeka niepowtarzalny i oryginalny program, w którym znajdują się m.in.: spektakle, happeningi, akcje w przestrzeni publicznej, widowiska multimedialne i performance. - Prezentowane są tylko raz, powstają na podstawie tekstów i książek, do ich współtworzenia zapraszamy co roku renomowanych twórców i artystyczne gwiazdy - zapewniają twórcy Big Book Festival.

Big Book Festival 2020

Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się formie on-line i off-line. Spotkania z pisarzami będą się odbywać w Warszawie, ale będą również transmitowane na kanale You Tube. Spektakle, czytania performatywne będą dostępne jednak wyłącznie dla widzów na miejscu. - Po raz pierwszy na żywo będzie nadawać Studio Big Book Festival 2020 – wywiady z pisarzami i aktorami, gorące doniesienia z miejsca wydarzeń i zakulisowe żarty pokażemy na stronie festiwalu i w festiwalowym kanale Facebook - czytamy na stronie Big Book Festival.

Inauguracja festiwalu

Festiwal w piątek otworzy multimedialne widowisko „Bloki mówią # wersja 2020”. - Jacy jesteśmy dziś? Tu w Warszawie, w Polsce? W środku pandemii, po wyborach prezydenckich i w kryzysie gospodarczym? Co w nas siedzi, co domaga się wypowiedzenia? Ukryci dotychczas w swoich domach, za zamkniętym drzwiami, teraz wychodzimy, żeby zabrać głos. O czym marzymy, czego się boimy, co nas frustruje, o czym chcemy opowiedzieć światu? – zapowiada spektakl Anna Król.

Zagraniczne gwiazdy

W weekend na festiwalu odbęda się rozmowy onlinie z kilkoma zagranicznymi pisarzami. Pojawi się m.in. izraelski pisarz Dawid Grosman, Nigeryjczyk Chigozie Obioma - dwukrotny finalista Nagrody Bookera, Matilda Voss Gustavsson autorka książki o skandalu w Komitecie Noblowskim czy Carolyn Steel autorka rewolucyjnych teorii zmian społecznych poprzez jedzenie. Na festwialu zostaną zaprezentowane również książkowe nowości takie jak: pierwsza część trylogii Ałbeny Grabowskiej "Uczniowie Hippokratesa", "Lajla znaczy noc" Aleksandry Lipczak o arabsko-wielokulturowej historii Andaluzji, "Calypso" - nowy zbiór opowiadań amerykańskiego komika i literata Davida Sedarisa, czy "Matka Polka" - rozmowa Anne Applebaum i Pawła Potorczyna m.in. o życiu w Chobielinie pod Bydgoszczą.

Spektakle, tagi i czytanie performatywne

Na uczestników festiwalu czekają również tagi książki, czytanie performatywne oraz spektakle, a nawet rozmowy inspirowane literaturą, w których wezmą udział: Mikołaj Grynberg, Mikołaj Łoziński, Inga Iwasiów, Mira Marcinów, Ten Typ Mes i Tomasz Organek. Więcej informacji na temat festiwalu znajdziesz tutaj.

Źródło: dziennik.pl, bigbookfestival.pl

Trzymał w ręku zdumiewający przedmiot i niszczył wszystko na swojej drodze. Nietypowa interwencja policjiTrzymał w ręku zdumiewający przedmiot i niszczył wszystko na swojej drodze. Nietypowa interwencja policjiCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Agnieszka Woźniak-Starak podjęła bardzo ważną decyzję. Wszystko w jej życiu teraz się zmieni
  2. Straszna śmierć Daniela i jego braciszka. Rodzice myśleli, że bawią się w pokoju
  3. Klamka zapadła, Rafał Trzaskowski podjął decyzję. Zapowiedział ważny ruch
  4. Niewiarygodna prawda o Krystynie Pawłowicz wyszła na jaw. Niejeden smalił do niej cholewki
  5. Przykre wiadomości z Mazowsza, jest źle. Strefa czerwona i żółta w województwie
  6. Poseł niezadowolony z braku podwyżek. Twierdzi, że za 7 tys. złotych nie da się przeżyć w Polsce
Stało się, wprowadzają kolejny zakaz. Lista się poszerzaStało się, wprowadzają kolejny zakaz. Lista się poszerzaCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News