wawainfo.pl
Big Book Festival

mat. pras. big book festival

Tysiące osób przyjadą w ten weekend do Warszawy. Rusza Big Book Festival. Co to takiego?

28 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Karolina Kraushar

Udostępnij:

Big Book Festival rusza w Warszawie już w ten piątek i potrwa do końca weekendu. Gości czekają dyskusje, spotkania autorskie, czytanie performatywne, a nawet spektakle. Tegoroczne hasło międzynarodowego festiwalu literackiego brzmi “Czysta miłość #

Big Book Festival

Big Book Festival to impreza dedykowana zarówno czytelnikom, pisarzom, jak i artystom. Festiwal, który odbędzie się w stolicy, w ten weekend jest jedną z najważniejszych tego typu imprez w Europie. - Nowatorski i innowacyjny, odważny i pełen eksperymentów, bezpretensjonalny i tworzony z wyobraźnią. W pełni autorski i niezależny. Otwarty i społeczny - tak mówią o Big Book Festival jego organizatorzy.

Festiwal literatury

Big Book Festival jest organizowany w Warszawie od 2013 roku, a co rok na gości czeka niepowtarzalny i oryginalny program, w którym znajdują się m.in.: spektakle, happeningi, akcje w przestrzeni publicznej, widowiska multimedialne i performance. - Prezentowane są tylko raz, powstają na podstawie tekstów i książek, do ich współtworzenia zapraszamy co roku renomowanych twórców i artystyczne gwiazdy - zapewniają twórcy Big Book Festival.

Big Book Festival 2020

Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się formie on-line i off-line. Spotkania z pisarzami będą się odbywać w Warszawie, ale będą również transmitowane na kanale You Tube. Spektakle, czytania performatywne będą dostępne jednak wyłącznie dla widzów na miejscu. - Po raz pierwszy na żywo będzie nadawać Studio Big Book Festival 2020 – wywiady z pisarzami i aktorami, gorące doniesienia z miejsca wydarzeń i zakulisowe żarty pokażemy na stronie festiwalu i w festiwalowym kanale Facebook - czytamy na stronie Big Book Festival.

Inauguracja festiwalu

Festiwal w piątek otworzy multimedialne widowisko „Bloki mówią # wersja 2020”. - Jacy jesteśmy dziś? Tu w Warszawie, w Polsce? W środku pandemii, po wyborach prezydenckich i w kryzysie gospodarczym? Co w nas siedzi, co domaga się wypowiedzenia? Ukryci dotychczas w swoich domach, za zamkniętym drzwiami, teraz wychodzimy, żeby zabrać głos. O czym marzymy, czego się boimy, co nas frustruje, o czym chcemy opowiedzieć światu? – zapowiada spektakl Anna Król.

Zagraniczne gwiazdy

W weekend na festiwalu odbęda się rozmowy onlinie z kilkoma zagranicznymi pisarzami. Pojawi się m.in. izraelski pisarz Dawid Grosman, Nigeryjczyk Chigozie Obioma - dwukrotny finalista Nagrody Bookera, Matilda Voss Gustavsson autorka książki o skandalu w Komitecie Noblowskim czy Carolyn Steel autorka rewolucyjnych teorii zmian społecznych poprzez jedzenie. Na festwialu zostaną zaprezentowane również książkowe nowości takie jak: pierwsza część trylogii Ałbeny Grabowskiej "Uczniowie Hippokratesa", "Lajla znaczy noc" Aleksandry Lipczak o arabsko-wielokulturowej historii Andaluzji, "Calypso" - nowy zbiór opowiadań amerykańskiego komika i literata Davida Sedarisa, czy "Matka Polka" - rozmowa Anne Applebaum i Pawła Potorczyna m.in. o życiu w Chobielinie pod Bydgoszczą.

Spektakle, tagi i czytanie performatywne

Na uczestników festiwalu czekają również tagi książki, czytanie performatywne oraz spektakle, a nawet rozmowy inspirowane literaturą, w których wezmą udział: Mikołaj Grynberg, Mikołaj Łoziński, Inga Iwasiów, Mira Marcinów, Ten Typ Mes i Tomasz Organek. Więcej informacji na temat festiwalu znajdziesz tutaj.

Źródło: dziennik.pl, bigbookfestival.pl

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Karolina KrausharAutor

Karolina Kraushar jest redaktorką strony. Zanim znalazła się w Wawa Info, pracowała w dziale wideo portalu Wyborcza.pl oraz w radiu Chillizet. Do Warszawy przyjechała kilka lat temu i z miejsca się w niej zakochała. Szczególnie uwielbia zaskakującą oraz malowniczą Pragę-Północ. Karolina interesuje się szeroko pojętą sztuką, a w szczególności kinematografią dokumentalną, literaturą faktu oraz komiksami non-fiction.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Wypadek na torach w rejonie Lasku na Kole. Nie żyją dwie osoby

Czytaj więcej >

Wiadomości

IMGW: W najbliższy weekend intensywne opady śniegu

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aktywista wspiął się na Maszt Wolności, by zawiesić flagę dla uchodźców

Czytaj więcej >

Wiadomości

Szpital Bielański. Zmarła kobieta w ciąży chora na COVID-19. Była niezaszczepiona

Czytaj więcej >

Wiadomości

Fuszerka w MZA, czyli jak miejskie zakłady dezynfekują autobusy

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News

Wiadomości

Warszawa pokazała, ile straciła przez Marsz Niepodległości 2021

Czytaj więcej >