wawainfo.pl
MPWIK

Jakub Kaminski/East News

Wodociągowcy będą mieli pracowity weekend. Utrudnienia na Bielanach i Białołęce

6 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

W weekend wodociągowcy będą odtwarzać nawierzchnię ul. Mehoffera na Białołęce. Z kolei na Bielanach będą pracować przy modernizacji kolektora Burakowskiego. W związku z tymi pracami mogą powstać utrudnienia.

Przywracanie nawierzchni na Białołęce

Na Białołęce od piątku (05.06) trwać będą prace nad przywracaniem nawierzchni na ul. Mehoffera. Jest to wymagane z powodu wcześniejszych prac wodociągowych w tym rejonie. W pierwszym etapie, do soboty (06.06), zamknięty dla ruchu będzie odcinek Mehoffera pomiędzy ul. Fletniową a Strzybnicką. W sobotę, wraz z drugim etapem, prace przeniosą się na odcinek pomiędzy ul. Podgórną a ulicą Fletniową. Objazdem poprzez ul. Fletniową i ul. Klasyków pojadą autobusy linii 133.

Kolektor ścieków na Bielanach

Na Bielanach wodociągowcom pozostały prace wykończeniowe przy modernizacji kolektora ściekowego. Chodzi o kolektor Burakowski, wybudowany w latach 60. XX wieku. "Modernizacja kolektora była możliwa po wybudowaniu kolektora Burakowskiego Bis. (...) Odremontowany kanał będzie pełni rolę m.in. zbiornika retencyjnego, w którym będzie możliwe magazynowanie nadmiaru wód opadowych spływających do kanalizacji podczas intensywnych opadów" - czytamy na stronie Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie. W związku z tymi pracami od poniedziałku (08.06) jezdnia w kierunku centrum pomiędzy ul. Podczaszyńskiego i Sacharowa będzie całkowicie nieprzejezdna. Objazdem poprzez ul. Podczaszyńskiego – Kasprowicza – Sacharowa jeździć będą autobusy 121 oraz 150.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Tagi:

wodociągiBielanyBiałołęka

Julian BakułaAutor

Interesują mnie lokalne wydarzenia i problemy mieszkańców Warszawy i okolic, które chciałbym nagłaśniać, przyczyniając się do zmian na lepsze.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Pexels Rodnae Productions

Wiadomości

E-sport - w czym tkwi jego fenomen?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wawa Info zmienia się w goniec.pl - Warszawa

Czytaj więcej >

Wiadomości

Świąteczna Warszawa. Specjalne metro i choinka na pl. Zamkowym

Czytaj więcej >
Protest pod Sejmem na ul. Wiejskiej

Wiadomości

Protest pod Sejmem. "Aborcja znaczy życie"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Warszawska Karta Miejska za darmo dla osób powyżej 70. roku życia

Czytaj więcej >
Pogrzeb 19-letniego Igora. / fot. WawaInfo

Wiadomości

Pogrzeb 19-letniego Igora. Wzruszające słowa księdza

Czytaj więcej >