wawainfo.pl
Awaria w Czajce

Facebook, Miasto Stołeczne Warszawa

Rury na moście pontonowym już ułożone. Kiedy ścieki popłyną do Czajki?

12 Września 2020

Autor tekstu:

Karolina Kraushar

Udostępnij:

Awaria w Czajce, do której doszło pod koniec sierpnia, spowodowała duże zanieczyszczenie w Wiśle. W piątek ratusz poinformował o zakończeniu prac przy budowie alternatywnego rurociągu łączącego oba brzegi rzeki. Obecnie na wodzie trwa montaż pomp.

Awaria w Czajce

Awaria w Czajce miała miejsce 29 sierpnia 2020 roku, to wtedy doszło do uszkodzenia układu przesyłowego transportującego ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do znajdującej się po drugiej stronie rzeki oczyszczalni Czajka. W ubiegłym roku w sierpniu również doszło do awarii kolektorów.

Brzegi połączone rurociągiem

Urząd m. st. Warszawy poinformował o postępach w pracy przy budowie alternatywnego rurociągu łączącego dwa brzegi Wisły. - Mamy to! Dwa brzegi Wisły są już połączone rurociągiem - właśnie zakończyliśmy układanie rur na moście pontonowym! Teraz czas na kolejny etap, praca wre! - poinformował ratusz. Obecnie trwa montaż pomp, którymi ścieki będą tłoczone do tymczasowego układu. W sobotę zaplanowano połączenie rurociągu z rurami na lewym brzegu Wisły.

Przeprawa przy moście

Budowy mostu pontonowego podjęli się pracownicy firmy Uponor, którzy już od czwartku na zlecenie Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji układali na moście pontonowym wielkie rury. W piątek rzeczniczka ratusza informowała, że trwają próby obciążeniowe mostu. - Trwają próby obciążeniowe mostu pontonowego. Do tej pory na tymczasowej przeprawie ułożono 160 metrów rurociągu, którym ścieki zostaną przesłane do Czajki. Równolegle MPWiK pracuje nad instalacją pomp - poinformowała w piątek, o kolejnych etapach prac rzeczniczka ratusza, Karolina Gałecka. Jak przekazała wiceprezydent Warszawy Robert Soszyński, w ciągu dwóch tygodni ma rozpocząć się przesył ścieków bypassem.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Karolina KrausharAutor

Karolina Kraushar jest redaktorką strony. Zanim znalazła się w Wawa Info, pracowała w dziale wideo portalu Wyborcza.pl oraz w radiu Chillizet. Do Warszawy przyjechała kilka lat temu i z miejsca się w niej zakochała. Szczególnie uwielbia zaskakującą oraz malowniczą Pragę-Północ. Karolina interesuje się szeroko pojętą sztuką, a w szczególności kinematografią dokumentalną, literaturą faktu oraz komiksami non-fiction.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Wypadek na torach w rejonie Lasku na Kole. Nie żyją dwie osoby

Czytaj więcej >

Wiadomości

IMGW: W najbliższy weekend intensywne opady śniegu

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aktywista wspiął się na Maszt Wolności, by zawiesić flagę dla uchodźców

Czytaj więcej >

Wiadomości

Szpital Bielański. Zmarła kobieta w ciąży chora na COVID-19. Była niezaszczepiona

Czytaj więcej >

Wiadomości

Fuszerka w MZA, czyli jak miejskie zakłady dezynfekują autobusy

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News

Wiadomości

Warszawa pokazała, ile straciła przez Marsz Niepodległości 2021

Czytaj więcej >