Rury na moście pontonowym już ułożone. Kiedy ścieki popłyną do Czajki?

Autor - 12 Września 2020
Awaria w CzajceŹródło: Facebook, Miasto Stołeczne Warszawa

Awaria w Czajce, do której doszło pod koniec sierpnia, spowodowała duże zanieczyszczenie w Wiśle. W piątek ratusz poinformował o zakończeniu prac przy budowie alternatywnego rurociągu łączącego oba brzegi rzeki. Obecnie na wodzie trwa montaż pomp.

Awaria w Czajce

Awaria w Czajce miała miejsce 29 sierpnia 2020 roku, to wtedy doszło do uszkodzenia układu przesyłowego transportującego ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do znajdującej się po drugiej stronie rzeki oczyszczalni Czajka. W ubiegłym roku w sierpniu również doszło do awarii kolektorów.

Dzisiaj grzeje:
1. Nagle przerwano lekcje. Wielka ewakuacja w szkole, 800 uczniów wybiegło z placówki

2. Nie tylko PKO BP, ale i ING. Bank wprowadza nową funkcje na twoim koncie

Brzegi połączone rurociągiem

Urząd m. st. Warszawy poinformował o postępach w pracy przy budowie alternatywnego rurociągu łączącego dwa brzegi Wisły. - Mamy to! Dwa brzegi Wisły są już połączone rurociągiem - właśnie zakończyliśmy układanie rur na moście pontonowym! Teraz czas na kolejny etap, praca wre! - poinformował ratusz. Obecnie trwa montaż pomp, którymi ścieki będą tłoczone do tymczasowego układu. W sobotę zaplanowano połączenie rurociągu z rurami na lewym brzegu Wisły.

Przeprawa przy moście

Budowy mostu pontonowego podjęli się pracownicy firmy Uponor, którzy już od czwartku na zlecenie Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji układali na moście pontonowym wielkie rury. W piątek rzeczniczka ratusza informowała, że trwają próby obciążeniowe mostu. - Trwają próby obciążeniowe mostu pontonowego. Do tej pory na tymczasowej przeprawie ułożono 160 metrów rurociągu, którym ścieki zostaną przesłane do Czajki. Równolegle MPWiK pracuje nad instalacją pomp - poinformowała w piątek, o kolejnych etapach prac rzeczniczka ratusza, Karolina Gałecka. Jak przekazała wiceprezydent Warszawy Robert Soszyński, w ciągu dwóch tygodni ma rozpocząć się przesył ścieków bypassem.

Już jutro ludzie znów wyjdą na ulice. Policja w gotowości, będą duże utrudnieniaJuż jutro ludzie znów wyjdą na ulice. Policja w gotowości, będą duże utrudnieniaCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tomasz Komenda spojrzał w kamerę i powiedział słowa do ojca zgwałconej i zabitej dziewczyny. Wszyscy je zapamiętają
  2. "Wiadomości" TVP znów bezstronnie? Promują Kurskiego, mocne słowa na wizji: "My nie jesteśmy, aby się cokolwiek opłacało"
  3. Chcieli zniszczyć dokumenty na dwa dni przed awarią Czajki. Mamy odpowiedź MPWiK
  4. Zadzwoniła do córki, pożegnała i skoczyła do Wisły. Porażająca akcja służb w Warszawie
  5. Najbardziej pożądany adres w stolicy. Kuba Błaszczykowski kupił trzy apartamenty przy Złotej 44
  6. Tragiczny wypadek. Samochód osobowy z impetem wjechał pod ciężarówkę. Zginęła jedna osoba
Obrazy WawaINFO"Kobieta nie będzie nosiła ubioru mężczyzny". Ogromna burza o billboardy w WarszawieCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News