wawainfo.pl
Awaria w Czajce

Facebook, Miasto Stołeczne Warszawa

Rury na moście pontonowym już ułożone. Kiedy ścieki popłyną do Czajki?

12 Września 2020

Autor tekstu:

Karolina Kraushar

Udostępnij:

Awaria w Czajce, do której doszło pod koniec sierpnia, spowodowała duże zanieczyszczenie w Wiśle. W piątek ratusz poinformował o zakończeniu prac przy budowie alternatywnego rurociągu łączącego oba brzegi rzeki. Obecnie na wodzie trwa montaż pomp.

Awaria w Czajce

Awaria w Czajce miała miejsce 29 sierpnia 2020 roku, to wtedy doszło do uszkodzenia układu przesyłowego transportującego ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do znajdującej się po drugiej stronie rzeki oczyszczalni Czajka. W ubiegłym roku w sierpniu również doszło do awarii kolektorów.

Brzegi połączone rurociągiem

Urząd m. st. Warszawy poinformował o postępach w pracy przy budowie alternatywnego rurociągu łączącego dwa brzegi Wisły. - Mamy to! Dwa brzegi Wisły są już połączone rurociągiem - właśnie zakończyliśmy układanie rur na moście pontonowym! Teraz czas na kolejny etap, praca wre! - poinformował ratusz. Obecnie trwa montaż pomp, którymi ścieki będą tłoczone do tymczasowego układu. W sobotę zaplanowano połączenie rurociągu z rurami na lewym brzegu Wisły.

Przeprawa przy moście

Budowy mostu pontonowego podjęli się pracownicy firmy Uponor, którzy już od czwartku na zlecenie Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji układali na moście pontonowym wielkie rury. W piątek rzeczniczka ratusza informowała, że trwają próby obciążeniowe mostu. - Trwają próby obciążeniowe mostu pontonowego. Do tej pory na tymczasowej przeprawie ułożono 160 metrów rurociągu, którym ścieki zostaną przesłane do Czajki. Równolegle MPWiK pracuje nad instalacją pomp - poinformowała w piątek, o kolejnych etapach prac rzeczniczka ratusza, Karolina Gałecka. Jak przekazała wiceprezydent Warszawy Robert Soszyński, w ciągu dwóch tygodni ma rozpocząć się przesył ścieków bypassem.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >