Odwołane pociągi, opóźnienia i skrócone trasy. Awaria na trasie Warszawa -Otwock

Autor Karolina Kraushar - 31 Marca 2020
Opóźnienia, odwołanie pociągi i skrócone trasyŹródło: Pixabay

Awaria sieci trakcyjnej na linii Warszawa Falenica - Otwock. Są utrudnienia w kursowaniu pociągów. Możliwe są opóźnienia, odwołania przejazdów oraz relacje skrócone pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich.

Ruch odbywa się po jednym torze

W Otwocku doszło do dwóch awarii. O jednej z nich poinformowali mieszkańcy na lokalnej grupie. Na zdjęciu umieszczonym przez jej członka widzimy okopcony budynek należący do kolei. - Przepalił się wyłącznik zapasowy na podstacji Otwock, sieć została przeselekcjonowana z powodów bezpieczeństwa, to oznacza że jest zasilanie z innej podstacji. To zdarzenie nie wpłynęło na ruch pociągów, oczywiście mogło dojść do zadymienia - wyjaśniła w rozmowie z Wawa Info Katarzyna Koper z PKP Energetyka. Jak ustaliliśmy, ruch odbywa się po jednym torze, ze względu na inną awarię. - Chodzi o sieć trakcyjną na odcinku Falenica - Otwock. Na miejscu jest nasza brygada, szuka przyczyn usterki - podsumowała Koper.

Wzajemne honorowanie biletów

We wtorek 31 marca od godziny 9.45 do odwołania wprowadzono wzajemne honorowanie biletów ZTM i KM w pociagach KM i pojazdach ZTM. Rozporządzenie to objęło pociągi KM i SKM na odcinku Warszawa Zachodnia - Otwock oraz linie autobusowe: 142, 146, 147, 521 i 702 na całej trasie. Od godziny 10.45 wprowadzono linię zastępczą za kolej pomiędzy Dworcem Wschodnim w Warszawie a Otwockiem.

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News