Ogromna awaria w części Warszawy. Mieszkańcy nie mają ciepłej wody i ogrzewania

Autor Julian Bakuła - 26 Listopada 2020
Rankiem w dwóch rejonach Warszawy doszło do awarii ciepłowniczej.Źródło: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

W czwartek rano awaria doprowadziła do wstrzymania dostaw ciepła w dwóch rejonach Warszawy. Mieszkańcy ponad 60 budynków stracili dostęp do ciepłej wody i ogrzewania. Niektórzy warszawiacy na usunięcie awarii będą musieli poczekać do piątku.

Zostawili buty przed drzwiami w bloku. Ludzie nie mieli dla nich litościZostawili buty przed drzwiami w bloku. Ludzie nie mieli dla nich litościCzytaj dalej

W wyniku awarii wyłączono ogrzewanie

W czwartek (26.11) po godzinie 8:00 w Warszawie wystąpiła awaria ciepłownicza, w wyniku której spółka Veolia wstrzymała dostawy ciepła do budynków w dwóch rejonach miasta. O godzinie 8:10 ogrzewania i dostępu do ciepłej wody pozbawionych zostało 47 obiektów mieszkalnych w rejonie Alei Niepodległości.

Na przywrócenie dostaw ciepła mieszkańcy będą musieli poczekać do godziny 23:50. Z kolei o 8:30 wstrzymano dostawy ciepła do 14 budynków w rejonie ul. Grottgera - przy ul. Dworkowej, Morskie Oko, Puławskiej i Smetany. Usunięcie tej awarii ma nastąpić dopiero w piątek (27.11) o godzinie 8:30, warszawiacy tych rejonów, będą zatem pozbawieni ciepłej wody i ogrzewania przez 24 godziny.

Przyczyny awarii ustali komisja

"W przypadku ul.Grottgera otrzymaliśmy informację na telefon Pogotowia Ciepłowniczego, w przypadku Alei Niepodległości – Pracownicy Veolii zauważyli zagrożenie awarią podczas przeglądu sieci ciepłowniczej" - przekazała Wawa Info Aleksandra Żurada, dyrektor komunikacji spółki Veolia.

"Oczywiście, pracujemy nad tym, aby wskazane czasy skrócić i wznowić dostawy ciepła jak najszybciej. Przyczyny awarii będzie ustalała komisja awaryjna, standardowo powoływana w takich przypadkach" - czytamy w oświadczeniu przesłanym przez Żuradę.

Dzisiaj grzeje:
1. Policja potrąciła protestującego. Ludzie kładli się pod radiowozy, policja na komendę wywiozła fotoreporterkę
2. Spojrzała w niebo i nie mogła uwierzyć. Chwyciła za aparat, teraz o zdjęciu mówią wszyscy
3. "Przycisnęli mnie do ziemi, dusiłem się". Zatrzymany opisuje przerażającą interwencję policjantów

Co tam się stało? W stołecznym autobusie krzyk, płacz i zakrwawiona kobietaCo tam się stało? W stołecznym autobusie krzyk, płacz i zakrwawiona kobietaCzytaj dalej

Inteligentna Sieć Ciepłownicza skraca czas awarii?

W roku 2015 spółka Veolia ogłosiła uruchomienie w Warszawie "Inteligentnej Sieci Ciepłowniczej" (ISC) mającej pozwolić na redukcję emisji dwutlenku węgla oraz przybliżenie miasta do modelu "Smart City".

ISC miała również zwiększyć wygodę mieszkańców. - Odbiorcom zapewni podniesienie jakości dostaw ciepła poprzez elastyczne reagowanie na chwilowe zapotrzebowania klientów na ciepło i skrócenie czasu reakcji w sytuacjach awaryjnych - wyjaśniał Paweł Balas, dyrektor projektu ISC.

Centralne Repozytorium Danych

Projekt ISC wiązał się również z modernizacją Centralnego Repozytorium Danych w celu umożliwienia dynamicznego monitoringu kluczowych parametrów całej sieci ciepłowniczej, co pozwala na wczesne wykrywanie awarii i szybką reakcję w przypadku ich wystąpienia.

- Dane zbierane w Repozytorium Danych to przede wszystkim parametry operacyjne pracujących urządzeń, gromadzone w postaci szeregów czasowych. Główne ich źródła to systemy zdalnego sterowania przepompowni i komór, system telemetrii węzłów, dane o ilości i parametrach ciepła wprowadzanego do systemu oraz prognoza pogody. Naszym celem jest optymalizacja pracy systemu ciepłowniczego i węzłów cieplnych, aby maksymalnie zmniejszyć straty przesyłowe oraz dostarczyć bezpieczne i niezawodne ciepło do wszystkich naszych odbiorców - tłumaczył Marek Zając, Dyrektor Inżynierii Eksploatacji w Veolia Energia Warszawa S.A.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Paulina z Warszawy pokazała sąsiadom swoją wagę. Nie mogli uwierzyć, że tyle przytyła podczas pandemiiPaulina z Warszawy pokazała sąsiadom swoją wagę. Nie mogli uwierzyć, że tyle przytyła podczas pandemiiCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. 5-latek zmarł po zjedzeniu liścia popularnej rośliny. Wiele osób ma ją w swoim domu
  2. Luka w przepisach pozwoli na zrobienie przeglądu auta... za darmo
  3. Mieszkańcy nie chcą budżetu obywatelskiego. Protestują przeciwko realizacji projektu, mają dobry powód
  4. Wiadomo kiedy uczniowie wrócą do szkół. Minister Edukacji nie ma wątpliwości. Podał termin
  5. Warszawscy kierowcy czekali na zmiany od lat. W końcu prawo da im tę możliwość, będzie łatwiej
  6. Ważny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Dotyczy wszystkich, którzy nie mieszkają sami
  7. Zadziwiające odkrycie w Tajlandii. Naukowcy przecierali oczy ze zdumienia

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News