wawainfo.pl
Rankiem w dwóch rejonach Warszawy doszło do awarii ciepłowniczej.

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Ogromna awaria w części Warszawy. Mieszkańcy nie mają ciepłej wody i ogrzewania

26 Listopada 2020

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

W czwartek rano awaria doprowadziła do wstrzymania dostaw ciepła w dwóch rejonach Warszawy. Mieszkańcy ponad 60 budynków stracili dostęp do ciepłej wody i ogrzewania. Niektórzy warszawiacy na usunięcie awarii będą musieli poczeka

W wyniku awarii wyłączono ogrzewanie

W czwartek (26.11) po godzinie 8:00 w Warszawie wystąpiła awaria ciepłownicza, w wyniku której spółka Veolia wstrzymała dostawy ciepła do budynków w dwóch rejonach miasta. O godzinie 8:10 ogrzewania i dostępu do ciepłej wody pozbawionych zostało 47 obiektów mieszkalnych w rejonie Alei Niepodległości. 

Na przywrócenie dostaw ciepła mieszkańcy będą musieli poczekać do godziny 23:50. Z kolei o 8:30 wstrzymano dostawy ciepła do 14 budynków w rejonie ul. Grottgera - przy ul. Dworkowej, Morskie Oko, Puławskiej i Smetany. Usunięcie tej awarii ma nastąpić dopiero w piątek (27.11) o godzinie 8:30, warszawiacy tych rejonów, będą zatem pozbawieni ciepłej wody i ogrzewania przez 24 godziny.

Przyczyny awarii ustali komisja

"W przypadku ul.Grottgera otrzymaliśmy informację na telefon Pogotowia Ciepłowniczego, w przypadku Alei Niepodległości – Pracownicy Veolii zauważyli zagrożenie awarią podczas przeglądu sieci ciepłowniczej" - przekazała Wawa Info Aleksandra Żurada, dyrektor komunikacji spółki Veolia.

"Oczywiście, pracujemy nad tym, aby wskazane czasy skrócić i wznowić dostawy ciepła jak najszybciej. Przyczyny awarii będzie ustalała komisja awaryjna, standardowo powoływana w takich przypadkach" - czytamy w oświadczeniu przesłanym przez Żuradę.

Inteligentna Sieć Ciepłownicza skraca czas awarii?

W roku 2015 spółka Veolia ogłosiła uruchomienie w Warszawie "Inteligentnej Sieci Ciepłowniczej" (ISC) mającej pozwolić na redukcję emisji dwutlenku węgla oraz przybliżenie miasta do modelu "Smart City".

ISC miała również zwiększyć wygodę mieszkańców. - Odbiorcom zapewni podniesienie jakości dostaw ciepła poprzez elastyczne reagowanie na chwilowe zapotrzebowania klientów na ciepło i skrócenie czasu reakcji w sytuacjach awaryjnych - wyjaśniał Paweł Balas, dyrektor projektu ISC.

Centralne Repozytorium Danych 

Projekt ISC wiązał się również z modernizacją Centralnego Repozytorium Danych w celu umożliwienia dynamicznego monitoringu kluczowych parametrów całej sieci ciepłowniczej, co pozwala na wczesne wykrywanie awarii i szybką reakcję w przypadku ich wystąpienia.

- Dane zbierane w Repozytorium Danych to przede wszystkim parametry operacyjne pracujących urządzeń, gromadzone w postaci szeregów czasowych. Główne ich źródła to systemy zdalnego sterowania przepompowni i komór, system telemetrii węzłów, dane o ilości i parametrach ciepła wprowadzanego do systemu oraz prognoza pogody. Naszym celem jest optymalizacja pracy systemu ciepłowniczego i węzłów cieplnych, aby maksymalnie zmniejszyć straty przesyłowe oraz dostarczyć bezpieczne i niezawodne ciepło do wszystkich naszych odbiorców - tłumaczył Marek Zając, Dyrektor Inżynierii Eksploatacji w Veolia Energia Warszawa S.A.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Podobne artykuły

Od poniedziałku plac Bankowy zamieni się w plac budowy, tramwaje rozpoczynają drugi etap prac technicznych

Ulice

Remont torowiska w okolicach placu Bankowego. Zamykanych jest 18 przystanków, a tramwaje będą jeździć objazdami

Czytaj więcej >
KASIA ZAREMBA/AGENCJA SE/East News

Ulice

Wypadek na trasie S8 w kierunku Poznania. Stworzył się gigantyczny korek

Czytaj więcej >

Ulice

Wał Miedzeszyński. Zderzenie dwóch samochodów, są ranni

Czytaj więcej >

Ulice

Wypadek w Warszawie. Z impetem wjechała w pieszego, trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Ulice

Mokotów: wypadek na Puławskiej. Zablokowany jeden pas ruchu

Czytaj więcej >
arembowski / Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Ulice

Wypadek na Stegnach, z samochodów niewiele zostało. Jedna osoba trafiła do szpitala

Czytaj więcej >