Długo nie trzeba było czekać. Kolejne zderzenie z autobusem Arrivy w Warszawie. Na miejscu już pracuje policja

Autor Mateusz Dolak - 23 Lipca 2020
autobusŹródło: um.warszawa.pl

Autobus Arrivy zderzył się z dwoma autami w centrum Warszawy. Do kolizji doszło na ulicy Kruczej. Pojazd linii 175 zderzył się z BMW i fordem.

Kolejna kolizja z udziałem miejskiego autobusu firmy Arriva

Jak poinformowała policja, w kolizji na wysokości Alei Jerozolimskich 7 brał udział autobus miejski w ramach przejazdu technicznego oraz dwa samochody osobowe. Wszyscy kierujący byli trzeźwi. Nikomu nic się nie stało.

Wypadek autobusu Arriva na moście Grota-Roweckiego

Pierwszy wypadek z udziałem autobusu firmy Arriva miał miejsce 25 czerwca. Autobusu linii 186, spadł z mostu Grota-Roweckiego. Część autobusu spadła na Wisłostradę, druga zawisła na trasie S8. Wówczas zginęła jedna osoba, a ponad 20 zostało rannych. Podczas oględzin pojazdu znaleziono woreczek z proszkiem. Oficjalne wyniki badań potwierdziły, że kierowca w chwili wypadku był pod pływem amfetaminy.

Drugi wypadek kierowcy Arrivy

Kilka dni później doszło do kolejnego zdarzenia z udziałem autobusu firmy Arriva. 7 lipca na Bielanach pojazd linii numer 181 zderzył się z czterema autami. Pasażerka autobusu została ranna. Kierowca w chwili wypadku był trzeźwy, jednak media obiegła nieoficjalna informacja o tym, że kierowca prowadził pod wpływem narkotyków. Nazajutrz Prokuratura Okręgowa w Warszawie podała informację, że badania toksykologiczne potwierdziła obecność substancji psychotropowej pochodnej mefedronu w organizmie kierowcy. Jednak amfetaminę zażył 3 lipca, więc prowadził pojazd po zażyciu, ale nie pod jej wpływem.

Miasto zawiesiło umowę z Arrivą

Po tych dwóch zdarzeniach 7 lipca miasto zawiesiło umowę z niemiecką firmą. Zarząd Transportu Miejskiego przeprowadził kontrole w zajezdniach operatorów oraz wystąpił do firmy Arriva o wyjaśnienia w sprawie wypadku, do którego doszło na warszawskich Bielanach. Umowa na wykonywanie usług przez Arrivę została jednak odwieszona w połowie lipca.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News