wawainfo.pl > Dzielnice > Apartamenty w Warszawie – w jakiej dzielnicy stolicy warto się zatrzymać?
Grupa Iberion
Grupa Iberion 30.05.2023 15:04

Apartamenty w Warszawie – w jakiej dzielnicy stolicy warto się zatrzymać?

None
Materiały promocyjne

Wybierasz się do stolicy na weekend, ważne wydarzenie kulturalne, konferencję, a może po prostu pozwiedzać? Lokalizacja noclegu jest kluczowa, aby nie tracić dużej ilości czasu na dojazdy. Sprawdź, na jakie osiedla z apartamentami w Warszawie warto zwrócić uwagę.

Centrum Warszawy – gdzie warto się zatrzymać?

Jeśli chcesz być blisko centrum, mieć dostęp do licznych środków transportu i jednocześnie zyskać dobrą bazę wypadową to powinny zainteresować Cię takie ulice jak Marszałkowska, Al. Ujazdowskie czy Al. Jerozolimskie. To też bardzo popularne miejsca na biura, wielkie korporacje, a nawet studia telewizyjne. Przy Hożej, Złotej, Pańskiej czy Żelaznej jest nieco spokojniej, możesz tu znaleźć lokalne kawiarnie, szkoły i sklepy. Jednocześnie jest bardzo blisko do centrum, czasem nawet widać Pałac Kultury i Nauki z okna.

Z podanych miejsc szybko można dotrzeć też na dworzec, do centrów handlowych i parków. Im bliżej centrum, tym więcej się dzieje, dlatego też ruch w okolicach jest dosyć spory. Warto zdecydować się na podróże metrem, tramwajem, rowerem elektrycznym czy pieszo. Śródmieście niestety często jest zatłoczone, więc podróż samochodem może być dosyć trudna, szczególnie w godzinach szczytu.

Dobrze skomunikowane, jednak oddalone od warszawskiego zgiełku skupiającego się w okolicy dworca, jest Śródmieście Południowe. To tam znajdują się zarówno klasyczne, jak i bardziej ekskluzywne apartamenty. W Warszawie mieści się wiele ciekawych obiektów, a z tego miejsca łatwo jest dotrzeć do Łazienek Królewskich, tuż pod Pałac Prezydencki czy do Złotych Tarasów.

Obawiasz się wysokich cen za tego typu apartamenty? Warszawa jest tak dużym miastem, że Al. Jerozolimskie czy ulica Marszałkowska ciągną się przez wiele osiedli. Znajduje się tu wiele obiektów godnych uwagi, zarówno bliżej centrum, jak i nieco dalej od niego. Co ciekawe, między pierwszym a ostatnim budynkiem przy Al. Jerozolimskich jest około 8 kilometrów trasy. Łatwo zatem dopasować nocleg do swoich oczekiwań finansowych.

Powiśle – dobre miejsce na nocleg w Warszawie

Jeśli interesują Cię noclegi w apartamentach w Warszawie, warto wziąć pod uwagę obszar tuż przy Wiśle, czyli osiedla Powiśle i Solec. Oko cieszą nowoczesne budynki, a miłośnicy spędzania czasu na zwiedzaniu też będą mieli co robić. To tu znajdują się: Centrum Nauki Kopernik, Teatr Ateneum, Muzeum F. Chopina, a także liczne lokalne knajpy. Z tego miejsca łatwo dotrzeć na drugą stronę Wisły, czyli w okolice stadionu PGE Narodowy oraz na Krakowskie Przedmieście (nawet spacerem). Nie można zapomnieć też o Bulwarach nad Wisłą, które są na wyciągnięcie ręki. Tam toczy się wieczorne rozrywkowe życie i tam są organizowane liczne wydarzenia kulturalne.

Aby mieć pewność, że obiekt znajduje się w atrakcyjnej lokalizacji, porównaj kilka apartamentów w Warszawie na noclegi.renters.pl. Sprawdź wyposażenie i zastanów się nad ewentualnymi dojazdami. Na stronie z łatwością wybierzesz obiekt, który będzie Ci odpowiadał pod względem udogodnień i lokalizacji.

A może Nowe Miasto?

Zamek Królewski, Krakowskie Przedmieście czy Ogród Krasiński to tylko niektóre z bardzo popularnych miejsc w stolicy. Jeśli chcesz mieć do nich zaledwie kilka kroków, warto wziąć pod uwagę noclegi w apartamentach w Warszawie zlokalizowanych na Nowym Mieście. Do dyspozycji są tu zarówno nowoczesne, ogrodzone osiedla z parkingiem, jak i zabytkowe kamienice.

Osiedla z daleka od centrum Warszawy

Wilanów, Służew, Mokotów czy Ochota to osiedla, które są oddalone od centrum Warszawy. Warto zatem upewnić się, ile czasu zajmuje dojazd do wybranych lokalizacji, np. zabytków, stadionu czy biurowców. Warszawa jest dobrze skomunikowana, ale dojazdy mogą zajmować trochę czasu. Każde z proponowanych osiedli ma wiele ciekawych parków i miejsc godnych zobaczenia. Postaw na komfort i wybierz apartamenty w Warszawie – noclegi dopasowane do Twoich wymagań czekają na Ciebie.

 

Artykuł sponsorowany

Tagi: blok