Jest ostateczna decyzja w sprawie 1 listopada. Archidiecezja właśnie potwierdziła

Autor Julian Bakuła - 28 Października 2020
Warszawa, 01.11.2019. Wszystkich Swietych na Starych PowazkachŹródło: Jakub Kaminski/East News

Archidiecezja warszawska ogłosiła decyzję w sprawie kształtu obchodów dnia Wszystkich Świętych 1 listopada. Zamiast tradycyjnych procesji na stołeczne cmentarze w kościołach odbędą się msze z zachowaniem limitów uczestników wprowadzonych w związku z epidemią. Przedstawiono harmonogram obchodów dla poszczególnych rejonów Warszawy.

Rafał Trzaskowski podjął pilną decyzję. Tramwaje i autobusy w Warszawie będą oflagowaneRafał Trzaskowski podjął pilną decyzję. Tramwaje i autobusy w Warszawie będą oflagowaneCzytaj dalej

Archidiecezja warszawska zdradziła, jak będzie wyglądać 1 listopada

Archidiecezja warszawska poinformowała o podjęciu decyzji w sprawie kształtu tegorocznych obchodów dnia Wszystkich Świętych 1 listopada. Z części odprawianych co roku z tej okazji uroczystości wierni będą musieli zrezygnować. Nie odbędą się tradycyjne procesje na stołeczne cmentarze.

Zamiast tego zaplanowane są msze w kościołach, które jednak także podlegać będą ograniczeniom wprowadzonym w związku z epidemią koronawirusa. Podczas mszy przestrzegany będzie limit wiernych. Będą oni musieli ponadto zachowywać odpowiedni dystans.

Odwołane zostają zatem procesje na Cmentarzu Powązkowskim, Cmentarzu Północnym na Wólce Węglowej czy na Cmentarzu Wawrzyszewskim, a modlitwy w intencji zmarłych mają zostać zanoszone przez wiernych podczas nabożeństw w warszawskich kościołach.

Jakich konkretnie obostrzeń muszą przestrzegać wierni, którzy 1 listopada zdecydują się na udział w mszach z okazji dnia Wszystkich Świętych? Będą oni musieli utrzymywać między sobą dystans co najmniej 1,5 metra, a liczba uczestników mszy dostosowana ma być do powierzchni kościoła i nie może przekraczać 1 os. na 7 mkw.

Dzisiaj grzeje:
1. Jest ostateczna decyzja w sprawie 1 listopada. Archidiecezja właśnie potwierdziła
2. Na wyjaw wyszła prawda o noszeniu maseczek w miejscach publicznych. Porażające wieści, naukowcy są pewni
3. Szokujące ustalenia w sprawie potrącenia protestujących. Kierowca BMW to funkcjonariusz ABW

Krystyna Pawłowicz z samego rana spakowała walizki i wyjechała. Dziś protest przed jej blokiemKrystyna Pawłowicz z samego rana spakowała walizki i wyjechała. Dziś protest przed jej blokiemCzytaj dalej

Jakie uroczystości odbędą się w kościołach z okazji dnia Wszystkich Świętych?

W kościele św. Karola Boromeusza na Starych Powązkach odbędzie się 1 listopada uroczysta msza za zmarłych, których bliscy polecili w tzw. wypominkach. Zostanie ona odprawiona o godz. 12.30, po niej zaś nastąpi nabożeństwo w intencji zmarłych. W świątyni będzie mogło przebywać 55 osób.

Z kolei msza pod przewodnictwem proboszcza w kościele św. Ignacego Loyoli rozpocznie się tego dnia o godzinie 11:30. Będzie w niej mogło uczestniczyć 90 osób. Zastąpi ona procesję, która tradycyjnie wyruszała z kościoła na Cmentarz Północny.

O 13 rozpocznie się msza w intencji zmarłych w kościele św. Marii Magdaleny na warszawskim Wawrzyszewie, w której będzie mogło wziąć udział 160 osób. Tuż po mszy ma się odbyć nabożeństwo za zmarłych, które zastąpi organizowaną w poprzednich latach procesję.

Jednocześnie archidiecezja zachęca wiernych do odwiedzania cmentarzy nie tylko 1 listopada, ale przez cały miesiąc. Pomoże to uniknąć tłoku na cmentarzach i zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Pilna decyzja ratusza w sprawie Wszystkich Świętych. Zmiana po raz pierwszy w historiiPilna decyzja ratusza w sprawie Wszystkich Świętych. Zmiana po raz pierwszy w historiiCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nawet 10 tys. wezwań ma trafić do skrzynek Polaków. Dostać możesz także i ty
  2. Kierowco, za złamanie tego przepisu grozi ci 100 tysięcy kary. Wszystko z powodu koronawirusa
  3. Pilna decyzja ratusza w sprawie Wszystkich Świętych. Zmiana po raz pierwszy w historii
  4. Kościół bije na alarm. Ogłosili larum, pilnie wzywają do świątyni
  5. Ulice w centrum są aż czarne. Komunikacja i samochody dosłownie stoją. Kobiety wyszły na ulice
  6. Washington Post: otrzymał 27 ciosów nożem, bo poprosił o założenie maseczek
  7. Piotr Żyła nie jest katolikiem. Na jaw wyszła prawdziwa wiara skoczka, Polacy nie mieli pojęcia

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News