wawainfo.pl

Jakub Kaminski/East News

Jest ostateczna decyzja w sprawie 1 listopada. Archidiecezja właśnie potwierdziła

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Archidiecezja warszawska zdradziła, jak będzie wyglądać 1 listopada

Archidiecezja warszawska poinformowała o podjęciu decyzji w sprawie kształtu tegorocznych obchodów dnia Wszystkich Świętych 1 listopada. Z części odprawianych co roku z tej okazji uroczystości wierni będą musieli zrezygnować. Nie odbędą się tradycyjne procesje na stołeczne cmentarze.

Zamiast tego zaplanowane są msze w kościołach, które jednak także podlegać będą ograniczeniom wprowadzonym w związku z epidemią koronawirusa. Podczas mszy przestrzegany będzie limit wiernych. Będą oni musieli ponadto zachowywać odpowiedni dystans. 

Odwołane zostają zatem procesje na Cmentarzu Powązkowskim, Cmentarzu Północnym na Wólce Węglowej czy na Cmentarzu Wawrzyszewskim, a modlitwy w intencji zmarłych mają zostać zanoszone przez wiernych podczas nabożeństw w warszawskich kościołach.

Jakich konkretnie obostrzeń muszą przestrzegać wierni, którzy 1 listopada zdecydują się na udział w mszach z okazji dnia Wszystkich Świętych? Będą oni musieli utrzymywać między sobą dystans co najmniej 1,5 metra, a liczba uczestników mszy dostosowana ma być do powierzchni kościoła i nie może przekraczać 1 os. na 7 mkw.

Jakie uroczystości odbędą się w kościołach z okazji dnia Wszystkich Świętych?

W  kościele św. Karola Boromeusza na Starych Powązkach odbędzie się 1 listopada uroczysta msza za zmarłych, których bliscy polecili w tzw. wypominkach. Zostanie ona odprawiona o godz. 12.30, po niej zaś nastąpi nabożeństwo w intencji zmarłych. W świątyni będzie mogło przebywać 55 osób.

Z kolei msza pod przewodnictwem proboszcza w kościele św. Ignacego Loyoli rozpocznie się tego dnia o godzinie 11:30. Będzie w niej mogło uczestniczyć 90 osób. Zastąpi ona procesję, która tradycyjnie wyruszała z kościoła na Cmentarz Północny.

O 13 rozpocznie się msza w intencji zmarłych w kościele św. Marii Magdaleny na warszawskim Wawrzyszewie, w której będzie mogło wziąć udział 160 osób. Tuż po mszy ma się odbyć nabożeństwo za zmarłych, które zastąpi organizowaną w poprzednich latach procesję.

Jednocześnie archidiecezja zachęca wiernych do odwiedzania cmentarzy nie tylko 1 listopada, ale przez cały miesiąc. Pomoże to uniknąć tłoku na cmentarzach i zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

undefined

Tagi:

Wszystkich Świętych1 listopada

Podobne artykuły

Wiadomości

Jaka pościel najlepsza – najpopularniejsze rodzaje pościeli – na lato, zimę
Czytaj więcej >

Wiadomości

66-latek zasłabł na klatce. Reanimował go sąsiad, niestety mężczyzna nie żyje
Czytaj więcej >

Wiadomości

Wszystko się nagrało. Sprzedawcy w sklepie nie wytrzymali, ludzie bili się o klapki
Czytaj więcej >

Wiadomości

W poniedziałek będzie 10. rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej. Wieczorem planują zgromadzenie
Czytaj więcej >

Wiadomości

Zaszczepili się przeciwko koronawirusowi, teraz przerywają milczenie. Afera w szpitalu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
Czytaj więcej >

Wiadomości

Koszmar w centrum Warszawy, w akcji policja i straż pożarna. Mężczyzna na oczach ludzi skoczył z mostu
Czytaj więcej >
Julian Bakuła

Interesują mnie lokalne wydarzenia i problemy mieszkańców Warszawy i okolic, które chciałbym nagłaśniać, przyczyniając się do zmian na lepsze.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Wiadomości

Wiadomości

Grupa Iberion

Taryfa G11 – kto najbardziej na niej skorzysta?
Czytaj więcej >
Wiadomości

redakcja info

Kredyt hipoteczny ze stałą stopą procentową - czy warto?
Czytaj więcej >
Wiadomości

materiał

Jak wzmocnić swoją odporność przed zimą
Czytaj więcej >
Wiadomości

materiał

Odchudzanie i zmiana nawyków na swoich zasadach
Czytaj więcej >
Wiadomości

Komunikaty prasowe

Jak pożegnać drugiego człowieka w sposób wyjątkowy?
Czytaj więcej >
Wiadomości

Komunikaty prasowe

Turnusy rehabilitacyjne po udarze
Czytaj więcej >