Ciało noworodka w sortowni śmieci, prokuratura szuka matki. Wzruszający pogrzeb z udziałem mieszkańców Płońska

Autor Mateusz Dolak - 10 Marca 2020
Pogrzeb noworodka znalezionego w sortowniŹródło: Łukasz Wielechowski

W poniedziałek odbył się pogrzeb noworodka, którego ciało odnaleziono w sortowni śmieci w Płońsku. Śledczy do tej pory nie odnaleźli matki chłopca, dlatego to sąd nadał mu imię i nazwisko. Na pogrzebie Mateusza Kowalskiego byli mieszkańcy Płońska, władze miasta, a także pracownicy sortowni. | www.wawainfo.pl - wejdź po najnowsze informacje z Warszawy i Mazowsza.

Zwłoki w sortowni

W połowie grudnia w sortowni odpadów w Płońsku pracownik Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej natknął się na torbę, w której znajdowało się ciało noworodka. Zawiniątko przeszło całą linię sortowniczą i zostało odkryte na ostatnim odcinku linii ręcznego sortowania odpadów. Pracownicy zakładu - w większości kobiety - były w ogromnym szoku i trafiły pod opiekę psychologów. Odpady w których znajdował się noworodek przyjechały z Płońska. Początkowo pojawiły się informacje, że jeden z kontenerów z którego zabrano śmieci został podpalony, a jego pożar może mieć związek z tą sprawą.

Bóbr wtargnął do domu, ugryzł właścicielkę w nogę. Była w piwnicy, wezwała pogotowieBóbr wtargnął do domu, ugryzł właścicielkę w nogę. Była w piwnicy, wezwała pogotowieCzytaj dalej

Śledztwo prokuratury

Sprawą zajęła się prokutatura. - Podpalenie kontenera nie zgadza się czasowo z odnalezieniem zwłok dziecka. Wszystkie kosze na terenie Płońska zostały poddane naszym badaniom, czekamy na ich wyniki. Do tej pory przeprowadziliśmy sekcję zwłok noworodka, która wykazała wiele urazów głowy. To było przyczyną jego śmierci. Chłopiec żył kilka godzin po urodzeniu. Cały czas zbieramy i analizujemy informacje, które otrzymujemy z różnych źródeł - poinformowała Ewa Ambroziak z Prokuratury Rejonowej w Płońsku. Śledczy zlecili też badania genetyczne, daktyloskopijne i chemiczne.

Pogrzeb noworodka znalezionego w sortowni

Pogrzeb Mateusza

Po wykonaniu sekcji zwłok, prokuratura przekazała ciało chłopca Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej. Śledczy nie ustalili kim była jego matka, dlatego sąd rodzinny musiał nadać mu imię i nazwisko. Mateusz Kowalski został pochowany na cmentarzu komunalnym w poniedziałek 9 marca. - We mszy pogrzebowej w kościele parafii pw. św. Ojca Pio uczestniczyło kilkunastu mieszkańców, przedstawiciele władz - burmistrz i zastepca Płońska, a także pracownicy sortowni, gdzie znaleziono zwłoki. Jego malutki grób w ziemi zakryty został kwiatami i dużym misiem - relacjonował Łukasz Wielechowski, fotograf, który uczestniczył w ceremonii.

Rodzina, fani i przyjaciele żegnają Pawła Królikowskiego. Tłumy na pogrzebie uwielbianego aktoraRodzina, fani i przyjaciele żegnają Pawła Królikowskiego. Tłumy na pogrzebie uwielbianego aktoraCzytaj dalej

Czekamy na informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. GIS: Polska uznana za kraj transmisyjny koronawirusa. Ważniejsze od ogłoszenia pandemii
  2. Lekarz oszacował, ile miesięcy będzie trwać wirus w Polsce. „Musimy szykować siły”
  3. Śmiertelny wypadek na torach pod Żyrardowem. Nie żyje mężczyzna, ogromne opóźnienia pociągów
  4. Przebudowa ronda Czterdziestolatka: ZDM otworzył oferty przetargowe. Zgłosiły się cztery firmy
  5. Audi zjechało z drogi, uderzyło w drzewo. Pasażer zginął na miejscu, kierowca uciekł. Był nietrzeźwy
  6. Sanepid pilnie apeluje do wszystkich Polaków robiących zakupy. Niebezpieczeństwo jest szczególne
Tutaj badają koronawirusa w Polsce. Wyjątkowe zdjęcia laboratorium PZH od środkaTutaj badają koronawirusa w Polsce. Wyjątkowe zdjęcia laboratorium PZH od środkaCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News