Żyły w skandalicznych warunkach, do akcji ruszyła policja. Zaniedbane i wygłodzone zwierzęta odebrane właścicielom

Autor Aleksandra Olbryt - 29 Lipca 2020
zwierzętaŹródło: KPP w Gostyninie

Zwierzęta uratowane z rąk właścicieli przez policję i aktywistów. Udało się tego dokonać dzięki przeprowadzonej interwencji, w której obok funkcjonariuszy wzięli udział przedstawiciele stowarzyszenia "Pogotowie dla Zwierząt" oraz zastępca lekarza powiatowego w Płocku. Oprawcom zwierzaków grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Zwierzęta uratowane w wyniku interwencji

Zwierzęta zostały uratowane z koszmarnych warunków. - W ubiegły weekend gostynińscy policjanci otrzymali informację, że na terenie gminy Sanniki znajdują się skrajnie wyczerpane, zaniedbane i głodne zwierzęta - poinformowała asp. Żaneta Kołodziejska, oficer prasowy KPP w Gostyninie. Interwencja funkcjonariuszy odbyła się przy współpracy z przedstawicielami stowarzyszenia "Pogotowie dla Zwierząt" oraz z zastępcą lekarza powiatowego w Płocku. Na terenie wskazanej posesji znaleziono zwierzęta przetrzymywane w okropnych warunkach.

zwierzęta poszkodowane

Dzisiaj grzeje:
1. Nie żyje aktorka znana z seriali z TVP i Polsatu. Miała 47 lat
2. Koronawirus w kościele. Sanepid pilnie szuka uczestników mszy
3. Składki ZUS mocno w górę. Trzeba będzie dopłacić 200 zł

Zwierzęta żyły w skandalicznych warunkach

- Były wśród nich cztery psy różnych ras, suka ze szczeniakami, kaczki oraz kury. Wszystkie zwierzęta były zaniedbane, wygłodzone, w złym stanie fizycznym. Podczas sprawdzenia rejonu posesji policjanci ujawnili pięć martwych, częściowo zakopanych szczeniaków. Na terenie posesji w lodówkach ujawniono pozostałości tusz mięsnych w stanie rozkładu. W słomie policjanci ujawnili ukrytą wiatrówkę ze śladami przerobienia na amunicję ostrą, która została zabezpieczona. - wytłumaczyła asp. Kołodziejska.

Właściciele będą mieli kłopot

Właścicielami zwierząt okazali się 65-letnia kobieta i 42-letni mężczyzna. Kobieta usłyszała zarzuty znęcania się nad zwierzętami, które przejawiało się w trzymaniu ich w niewłaściwych warunkach bytowania, w stanie rażącego zaniedbania oraz niezapewnienia im niezbędnej opieki lekarsko-weterynaryjnej. W najbliższym czasie ten sam zarzut oraz dodatkowo zarzut nielegalnego posiadania broni palnej usłyszy 42-letni mężczyzna. Wszystkie zwierzęta zostały odebrane i przekazane pod opiekę weterynaryjną. Za znęcanie się nad zwierzętami grozi do 5 lat więzienia.

Nietrzeźwy 15-latek za kierownicą skradzionego auta. Zatrzymała go policjaNietrzeźwy 15-latek za kierownicą skradzionego auta. Zatrzymała go policjaCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Media przekazały najgorszą wiadomość. Nie mogli nic zrobić, niestety nie żyje
  2. Spędził godziny, aby przeanalizować Wiadomości TVP. Zadziwiające wnioski mówią wszystko
  3. Zdjęcia - Polonez powróci na polskie drogi. Wygląda obłędnie. Jeden szczegół zaskakuje
  4. Nowe ognisko koronawirusa w Warszawie. Ponad 70 osób na kwarantannie
  5. Mocne słowa prezydenta Warszawy. Rafał Trzaskowski zabrał głos w sprawie zaplanowanego na sobotę marszu
  6. Tragiczny finał interwencji policji. Nie żyje 34-letni mężczyzna
  7. Rząd potwierdził. Usłyszeliśmy najgorszą wiadomość dla kilkuset tysięcy Polaków
Przechodzień spojrzał, co wyrosło na trawniku i od razu wezwał służby. Złapali się za głowy widząc, z czym mają do czynieniaPrzechodzień spojrzał, co wyrosło na trawniku i od razu wezwał służby. Złapali się za głowy widząc, z czym mają do czynieniaCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News