Wyższe kary za znęcanie się nad zwierzętami. Jakie jest Twoje zdanie?

Autor Alicja Guz - 24 Sierpnia 2020
zwierzętaŹródło: Pixabay

Zwierzęta doznają krzywdy najczęściej z rąk człowieka. Jednak kary za znęcanie się nad zwierzętami nadal nie należą do najwyższych. Od 2018 roku za zabijanie, uśmiercanie lub znęcanie się nad zwierzętami kary sa odrobinę wyższe. Czy jednak są wystrarczające?

Zwierzęta krzywdzone przez człowieka

Zwierzęta bardzo często doznają krzywdy ze strony człowieka. Media co chwila informują o psach porzucanych w lasach, topionych bądź zakopywanych żywcem. W 2018 roku rząd zdecydował o podniesieniu kar za znęcanie się nad zwierzętami. Od tamtej pory za zabijanie, uśmiercanie lub znęcanie się nad zwierzętami grożą 3, a nie 2 lata pozbawienia wolności. Z kolei za czyny te dokonane ze szczególnym okrucieństwem górna granica kary wynosi już 5, a nie jak było wcześniej 3 lata.

Dzisiaj grzeje:
1. Klamka zapadła, minister edukacji podjął decyzję. Chodzi o przesunięcie roku szkolnego
2. 5 tys. zł kary za jeden błąd. Przepisy się zaostrzają, lepiej się nie narazić

Kary powinny być wyższe?

Wiele osób wciąż uważa, że nie jest to adekwatna kara w stosunku do cierpienia, jakiego musiało doznać krzywdzone zwierzę. Czy zatem rząd powinien rozważyć ponowne podwyższenie kar? Co myślicie na ten temat? Czy kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny być jeszcze wyższe? Zachęcamy do dyskusji na naszym Facebooku.

Miała zaledwie kilka godzin. Zajęły się nią siostry zakonneMiała zaledwie kilka godzin. Zajęły się nią siostry zakonneCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Szokujące słowa Daniela Martyniuka. "Zniszczyć rząd". Ujawniamy, dlaczego tak powiedział
  2. Wideo - Ktoś podrzucał opony na pole rolnika. Ten okrutnie się zemścił
  3. Rząd zabrał głos. Chodzi o maseczki
  4. Ogromna zmiana w Polsce już dziś. Odczują ją wszyscy
  5. Pasażer PKP nie mógł uwierzyć własnym oczom. Pokazał zdjęcie
  6. Bus runął w przepaść, 17 osób nie żyje. W kraju ogłoszono żałobę narodową
Oburzające, co zrobił współlokatorce. Powód wprawia w osłupienieOburzające, co zrobił współlokatorce. Powód wprawia w osłupienieCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News