Bolt ma nietypowy pomysł, inicjatywa zaskoczyła wszystkich. Chcą zachęcić do adopcji zwierząt

Autor Alicja Guz - 9 Października 2020
zwierzętaŹródło: Pixabay

Zwierzęta przez ludzi coraz częściej traktowane są jako członkowie rodziny. Firma Bolt zaskoczyła swoich pracowników ciekawą inicjatywą. Znane są już urlopy macierzyńskie i tacierzyńskie. Przyszła więc pora na "psacierzyński", który ma być zachętą do adopcji zwierzaka ze schroniska.

Zwierzęta czekają na miłość człowieka

Zwierzęta w schroniskach czekają na nowy dom i miłość człowieka. Firma Bolt znalazła sposób, jak zachęcić swoich pracowników do podjęcia decyzji o adopcji pupila. Do pakietu benefitów dołączył urlop "psacierzyński". Na czym polega? Otóż każdy pracownik, który zdecyduje się na adopcję zwierzaka ze schroniska, otrzyma 3 dni dodatkowego, płatnego urlopu.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Rzadko piszemy o tym, co dzieje się u nas w firmie. Ale czasami dzieje się coś, z czego jesteśmy dumni - i czym chcemy się z wami podzielić. Właśnie rozszerzyliśmy pakiet benefitów pracowniczych o urlop… psacierzyński. Pracownicy, którzy zdecydują się na adopcję zwierzaka ze schroniska otrzymają 3 dni dodatkowego, płatnego urlopu - żeby spędzić trochę czasu z nowym członkiem rodziny ???????? Poza miłością do zwierzaków, mamy też ładne biuro w centrum Warszawy, a w nim lodówkę pełną owoców, szafę wypchaną czekoladowymi Petitkami i stół do ping ponga. A piszemy o tym dlatego, że właśnie prowadzimy rekrutację na 8 stanowisk. Stawiamy na talent, ambicję i motywację - a nie tylko na doświadczenie i staż pracy. Więc jeśli chcecie robić fajne rzeczy w fajnym miejscu, to klikajcie w link w bio. Czekamy na was ???? #Bolt #SmartRides #Psacierzyński

Post udostępniony przez Bolt Poland (@bolt_poland)

Dzisiaj grzeje:
1. Ważna zmiana w robieniu zakupów. Zmieniają się godziny otwarcia sklepów
2. Potwierdzone: ING wprowadza spore podwyżki dla klientów. Opłat nie sposób uniknąć

3. Z ostatniej chwili: nagle zmienili zdanie, właśnie potwierdzono. Będą odszkodowania dla rolników za 5 dla zwierząt

Skąd ten pomysł?

- W czasie pandemii dbanie o dobre samopoczucie zespołu Bolt stało się dla nas szczególnie ważne. Chcemy dawać przykład jako najlepsze miejsce pracy i oferować pracownikom to, czego potrzebują, by pomóc im zachować szczęście w życiu zawodowym i osobistym - skomentowała wprowadzenie nowego benefitu Olimpia Kicielińska, People Partner w Bolt cytowana przez "Dziennik Zachodni".

Maseczki w samochodzie - jakie są zasady? Surowa kara za złamanie jednego przepisuMaseczki w samochodzie - jakie są zasady? Surowa kara za złamanie jednego przepisuCzytaj dalej

Dodatkowe 3 dni wolnego

Dodatkowe trzy dni urlopu "psacierzyńskiego" mają być czasem przeznaczonym na ułatwienie adaptowanemu zwierzęciu zmiany otoczenia, zaaklimatyzowanie w nowym domu, a także wzmocnienie więzi z pupilem. Co ważne, "psacierzyński" oferowany przez firmę Bolt działa wstecz. Oznacza to, że o zaległy urlop mogą się ubiegać wszyscy pracownicy Bolt, którzy w ciągu ostatnich dwóch lat zdecydowali się na adopcję czworonoga. - Wierzymy, że długofalowe korzyści wynikające z adopcji psa czy kota wpłyną na dobrostan naszego zespołu. Pandemia, ale i zmiany we współczesnym modelu rodziny sprawiają, że poczuliśmy, że czas niestandardowo podejść do zaspokajania potrzeb naszego zespołu w tak ważnym momencie życia, jak dołączenie nowego, czworonożnego członka rodziny do gospodarstwa domowego - powiedziała Olimpia Kicielińska.

Firma Bolt - miłośnicy zwierząt

To nie jest pierwsza akcja firmy Bolt skierowana do miłośników zwierząt. Przypominamy, że latem 2019 roku, uruchomiona została kategoria Bolt Pets. Od tamtej pory pasażer może zabrać do auta swojego czworonoga. Kategoria Bolt Pets jest dostępna w Warszawie, Krakowie i Trójmieście. Pojazdami Bolt mogą podróżować zarówno małe i średnie psy, jak i koty, fretki, króliki, a nawet miniaturowe świnie. Warunek jest jeden – muszą być czyste i grzecznie siedzieć. Co ważne, właściciele mogą przynieść ze sobą własne transportery lub maty dla zwierząt.

Partner Roberta Biedronia zakażony COVID-19. Co z wiceszefem Lewicy?Partner Roberta Biedronia zakażony COVID-19. Co z wiceszefem Lewicy?Czytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Minister Niedzielski nagle wprowadził nową decyzję. Niespodziewany zwrot akcji
  2. Jeśli tankowałeś na Orlenie, możesz mieć poważny problem. Klienci zgłaszają wielotysięczne szkody
  3. Szykujcie się na ogromne utrudnienia. Drogi będą zablokowane, ludzie wyjdą na ulice
  4. Jasnowidz Jackowski ostrzega: ten tydzień będzie kluczowy. Zapadnie nagła decyzja, zmieni losy Polaków
  5. Rząd zmienia zdanie w sprawie uczniów. RMF FM nieoficjalnie: wraca nauka zdalna
  6. Hipokryzja posła Boska? Sprawdzamy jego słowa ws. maseczek
Mieszkaniec Ursynowa walczy o zamknięcie katakumb. Powód? Chce chronić nietoperzeMieszkaniec Ursynowa walczy o zamknięcie katakumb. Powód? Chce chronić nietoperzeCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News