Trwa Światowy Tydzień Zwierząt. Zrobicie coś wyjątkowego dla Waszych pupili?

Autor Alicja Guz - 5 Października 2020
zwierzętaŹródło: wawainfo.pl

Zwierzęta to nasi "bracia mniejsi", jak mawiał św. Franciszek z Asyżu. Przez wiele osób traktowane są jak członkowie rodziny. 4 października wszystkie zwierzęta obchodzą swoje święto - Światowy Dzień Zwierząt. Rozpoczyna on szczególny czas, czyli Światowy Tydzień Zwierząt.

Zwierzęta mają swoje święto

Zwierzęta na całym świecie świętowały 4 października. Tego dnia, od 1931 roku, obchodzony jest Światowy Dzień Zwierząt, który rozpoczyna Światowy Tydzień Zwierząt trwający do 10 października. Święto to ustanowiono na konwencji ekologicznej we Florencji. Co ciekawe, w Polsce po raz pierwszy święto to zostało zorganizowane w 1993 roku. Nie bez przyczyny jest to ta konkretna data. 4 października to dzień wspominania w Kościele powszechnym św. Franciszka z Asyżu - patrona zwierząt, ekologów i ekologii.

Dzisiaj grzeje:
1. Taka będzie tegoroczna zima! Mamy prognozę pogody na zimę 2020/2021
2. Wcześniejsza emerytura z niemiłą niespodzianką. Tysiące Polaków ma dostać tylko 1560 zł
3. Jak wyglądały ostatnie godziny życia Macieja Aleksiuka? Rekonstrukcja wydarzeń

Dlaczego św. Franciszek?

Św. Franciszek z Asyżu w sposób wyjątkowy zapisał się na kartach historii i religii. Wyrzekł się bowiem dominacji człowieka nad przyrodą i wyznawał ideę braterstwa wszystkich stworzeń. Głosił, że wszyscy mieszkańcy Ziemi są braćmi - zarówno ludzie, jak i zwierzęta. Co więcej, nauczał o szacunku do otaczającego ich świata, w tym do roślin i zwierząt.

Zrób coś wyjątkowego!

Podczas obchodów Światowego Tygodnia Zwierząt organizatorzy poruszają tak ważne tematy, jak los bezdomnych zwierząt oraz adopcje, konieczność sterylizacji milusińskich, a także nielegalne hodowle zwierząt. Organizowane są również akcje Drzwi Otwartych w schroniskach oraz darmowego czipowania zwierząt. Z ostatniej oferty mogli w niedzielę skorzystać mieszkańcy Warszawy. Schronisko na Paluchu w Parku Szczęśliwickim umożliwiło bowiem bezpłatne czipowanie warszawskich psiaków. A Wy, co wyjątkowego zrobiliście lub planujecie zrobić dla swoich pupili w ten wyjątkowy czas? Podzielcie się z nami na Facebooku swoimi pomysłami oraz zdjęciami Waszych milusińskich!

Kontrowersyjny polityk ma koronawirusa. W niedzielę protestowano przeciwko jego nominacjiKontrowersyjny polityk ma koronawirusa. W niedzielę protestowano przeciwko jego nominacjiCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Cmentarze zamknięte na Wszystkich Świętych? Rzecznik rządu zabrał głos w sprawie, sytuacja jest jasna
  2. Wideo - Przerażający wypadek. Motocyklista z ogromną siłą uderzył w samochód osobowy
  3. Drzewo prawie wpadło do salonu. Mieszkańcy Bielan przeżyli chwile grozy, wszystko przez nawałnicę nad Warszawą
  4. Spółka nowego wicepremiera zarabia krocie. Przeciętny Polak musiałby pracować 40 lat na jej roczny dochód
  5. Dorota Gardias napisała oficjalne oświadczenie. Wiadomo, w jakim jest stanie
  6. Trump skrywał prawdę o Covid-19. Na jaw wyszły ukrywane informacje
Ośmielił się zwrócić uwagę, pobili go na przystanku. Porażająca relacja świadkówOśmielił się zwrócić uwagę, pobili go na przystanku. Porażająca relacja świadkówCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News