Zwierzę zakleszczyło się w ciężarówce. Dramatyczna akcja strażaków

Autor Julian Bakuła - 6 Października 2020
Zwierzęta podczas transportu narażone są na szczególne niebezpieczeństwo.Źródło: Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy

Zwierzęta, których życie lub zdrowie jest zagrożone, mogą liczyć na pomoc straży pożarnej, czego przykładem jest sobotnia interwencja stołecznych strażaków w okolicach Doliny Służewieckiej. Około godziny 22 otrzymali oni zgłoszenie o nietypowym incydencie, w związku z którym konieczne było użycie specjalistycznego sprzętu, jakim dysponują tylko odpowiednie służby. W trakcie transportu koni samochodem ciężarowym zwierzęta musiały zostać ewakuowane, z uwagi na poluzowanie się zabezpieczeń. Jeden końca zakleszczył się w bramce ciężarówki. Strażacy pospieszyli mu na ratunek.

Zwierzęta mogą liczyć na pomoc straży miejskiej

Zwierzęta przewożone w nieodpowiedni sposób narażone są na niebezpieczeństwo, jak również mogą stwarzać zagrożenie dla otoczenia. W sobotę (03.10) o godzinie 21:58 stołeczna straż pożarna otrzymała nietypowe zgłoszenie o konieczności interwencji w rejonie Doliny Służewieckiej, gdzie doszło do groźnego incydentu w trakcie transportu zwierząt samochodem ciężarowym. Podczas transportu koni ciężarówką jedno ze zwierząt wskutek niesprawnych zabezpieczeń wysunęło się z "bramki", w której przebywało. Koń do połowy wyszedł poza pojazd, jednak zaklinował się w "bramce" w okolicach bioder. Reszta koni została ewakuowana z ciężarówki, tymczasem na miejsce przyjechała straż pożarna, która z użyciem specjalistycznego sprzętu wydostała zakleszczonego konia z pojazdu.

Dzisiaj grzeje:
1. TVP podpisała porozumienie z Episkopatem. Szykuje się druga Telewizja Trwam?
2. Wcześniejsza emerytura z niemiłą niespodzianką. Tysiące Polaków ma dostać tylko 1560 zł
3. Dorota Gardias napisała oficjalne oświadczenie. Wiadomo, w jakim jest stanie

Strażacy uwolnili konia i przekazali go weterynarzom

- Działania strażaków polegały na wykonaniu dostępu poprzez odcięcie elementów konstrukcyjnych przyczepy. Po przybyciu na miejsce zdarzenia weterynarza który podał zwierzęciu środki uspokajające strażacy odgięli konstrukcję i uwolnili zakleszczonego konia. Po kilkunastu minutach koń wraz z opiekunami o własnych siłach udał się do pojazdu którym został przetransportowany do kliniki weterynaryjnej - czytamy w relacji z interwencji strażaków. Jak dowiadujemy się od rzecznika stołecznej straży pożarnej, weterynarze ocenili stan ogólny konia po wydostaniu go z ciężarówki jako dobry, chociaż badanie wykazało rany cięte w tylnej części ciała konia, w okolicach bioder.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dziś ponad 3 tysiące zarażeń koronawirusem. Pękła bariera, której każdy się obawiał
  2. Wjechał luksusowym Porsche w przyczepę. Pozwał rolnika, nie miał za grosz litości
  3. Taka będzie tegoroczna zima! Mamy prognozę pogody na zimę 2020/2021
  4. Koronawirus bardzo niebezpieczny nie tylko dla seniorów. Zmarł 36-latek z Warszawy
  5. Warszawa zagrożona, Ministerstwo Zdrowia potwierdza
  6. Ujawniono prawdziwą liczbę infekcji Covid-19. Ma się nijak do oficjalnej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News