Uwaga, pasażerowie. Kontrolerzy ruszają do akcji

Autor Aleksandra Olbryt - 18 Sierpnia 2020
ZTMŹródło: fot. wikipedia.org/ Jakub Murat/ CC BY-SA 4.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.pl

ZTM wraz z warszawskim ratuszem uznał, że mieszkańcy stolicy zaczęli zbyt lekceważąco podchodzić do zaleceń związanych z wciąż trwającą pandemią. Powzięto więc kroki mające na celu edukowanie i przypominanie Warszawiakom o tym, jak należy postępować, by chronić siebie i innych. Akcja już ruszyła.

ZTM edukuje Warszawiaków we współpracy z ratuszem

ZTM w Warszawie rozpoczął właśnie kampanię informacyjną, aby przypomnieć zalecenia sanitarne związane z epidemią koronawirusa. Na ulicach pojawią się plakaty odnoszące się między innymi do tego, jak prawidłowo nosić maseczkę ochronną, a kontrolerzy biletów w pojazdach Warszawskiego Transportu Publicznego będą je rozdawali zapominalskim pasażerom - czytamy na oficjalnej stronie Zarządu Transportu Miejskiego.

Dzisiaj grzeje:
1. Kobieta spojrzała na ścianę i zamarła z przerażenia. Co zobaczyła sprawiło, że natychmiast wezwała pomoc
2. Polski lek na koronawirusa wystartował. Właśnie ruszyła produkcja

ZTM przypomina - pandemia się nie skończyła!

Materiały informacyjne mogą posłużyć także osobom nieposługującym się językiem polskim - zostały przygotowane w języku angielskim, ukraińskim i rosyjskim. Plakaty prezentujące, jak prawidłowo myć i dezynfekować ręce, przypominające o obowiązku zasłanianiu ust i nosa w środkach komunikacji miejskiej oraz o zachowaniu dystansu społecznego, pojawią się już niebawem na przystankach, w pojazdach komunikacji miejskiej, na słupach ogłoszeniowych i billboardach. Dodatkowo na profilach Warszawskiego Transportu Publicznego w mediach społecznościowych będą pojawiały się instruktażowe filmy i grafiki odnoszące się do prawidłowego zakładania maseczek.

Dramat na drodze, niestety nie żyje, nic nie dało się zrobić. Policja przekazała porażające szczegółyDramat na drodze, niestety nie żyje, nic nie dało się zrobić. Policja przekazała porażające szczegółyCzytaj dalej

Zamiast mandatów rozdają maseczki

Kontrolerzy Zarządu Transportu Miejskiego w czasie swojej pracy przypominają pasażerom o obowiązku zasłaniania nosa i ust. Dla tych, którzy z jakiegoś powodu nie będą mieli zasłoniętej twarzy, będą mieli darmowe maseczki. Funkcjonariusze Straży Miejskiej w pojazdach WTP sprawdzają, czy pasażerowie zachowują się odpowiedzialnie – w myśl zasady: moja maseczka chroni ciebie, twoja – mnie. Osoby, które jadą autobusem czy tramwajem bez maseczki – dostaną ją od strażników i będą proszone są o jej założenie.

Poseł PiS nagle trafił do szpitala. Sytuacja jest poważna. Media przed chwilą obiegła informacja, że ma koronawirusaPoseł PiS nagle trafił do szpitala. Sytuacja jest poważna. Media przed chwilą obiegła informacja, że ma koronawirusaCzytaj dalej


Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ostre starcie prowadzącego "Pytanie na śniadanie" za kulisami imprezy. "Porozmawiam o tobie z zarządem"
  2. Wideo - Pieszy cudem uniknął śmierci. Nagranie może przerażać
  3. Zaczęło się. Tłumy nagle wyszły na ulice, ludzie nie wytrzymali. Na miejscu jest ogrom policji
  4. Nagły, pilny komunikat Biedronki do wszystkich klientów. Niektórzy złapią się za głowy
  5. Krzysztof Jackowski nie mógł czekać ani chwili dłużej. Musiał przekazać smutną wiadomość
  6. Ogromna tragedia w Warszawie. Zdjęcia z miejsca zdarzenia odbierają mowę
Niebywałe, co mężczyzna zrobił w metrze. Ktoś zrobił zdjęcie. Stało się ogromnym hitemNiebywałe, co mężczyzna zrobił w metrze. Ktoś zrobił zdjęcie. Stało się ogromnym hitemCzytaj dalejNastępny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News