ZTM nakłada karę na Arrivę. Kierowca złamał przepisy, wjechał na tory na czerwonym świetle

Autor Mateusz Dolak - 4 Lutego 2021
Z ostatniej chwiliŹródło: wawainfo.pl

ZTM nałożył karę na niemieckiego przewoźnika, który obsługuje autobusowe linie w Warszawie. Spółka Arriva będzie musiała zapłacić 10 tysięcy. W dodatku zwolniła kierowcę, który na czerwonym świetle wjechał na tory i doprowadził, że autobus dosłownie utknął pod zamykającymi się rogatkami.

245

O incydencie na przejeździe kolejowym informowaliśmy jako pierwsi. Na maila naszej redakcji otrzymaliśmy zdjęcia autobusu, który znalazł się pod szlabanem na przejeździe kolejowym. Sytuacja miała miejsce na ulicy Łodygowej w ostatnim tygodniu stycznia.

Fotografie wyraźnie przedstawiały autobus linii 245 należący do Arrivy. Pojazd ewidentnie utknął pod zamykającym się szlabanem.

Autobus pod szlabanem

Autobus pod szlabanem

Wersja kierowcy

Po tym jak media zainteresowały się sprawą, Zarząd Transportu Miejskiego zwrócił się do przewoźnika z prośbą o jej wyjaśnienie. W poniedziałek w rozmowie z wawainfo.pl rzecznik spółki przekazała, że odbyła się rozmowa z kierowcą. Mężczyzna twierdził, że szlaban zaczął zamykać się nagle.

- Z informacji przekazanych przez kierowcę wynika, że szlaban otworzył się, a kiedy samochody przed autobusem i autobus ruszyły, wtedy zaczął się zamykać - powiedziała Joanna Parzniewska z Arrivy.

Autobus miejski utknął pod szlabanem kolejowymAutobus miejski utknął pod szlabanem kolejowymCzytaj dalej

Monitoring

Przedstawiciele przewoźnika zgodnie z procedurą musieli sprawdzić nagrania z monitoringu. Wersja kierowcy okazała się nieco inna niż rzeczywistość, o czym poinformował nas w czwartek nad ranem rzecznik ZTM.

- W toku wyjaśniania sprawy, po przejrzeniu nagrań monitoringu stwierdzono, że kierowca zignorował sygnał nadawany przez rogatki. Zarząd Transportu Miejskiego zgodnie z zapisami umowy nałożył na operatora karę w wysokości 10 tysięcy złotych - przekazał portalowi wawainfo.pl Tomasz Kunert.

Wypadki autobusów

W ostatnich miesiącach bardzo dużo mówi się o warszawskich autobusach i wydarzeniach z nimi związanych. Najgłośniej było o wypadku, który spowodował Tomasz U. - autobus spadł z wiaduktu, a kierowca był pod wpływem amfetaminy. W tym wypadku zginęła jedna osoba.

wypadek autobusu s8 1

wypadek autobusu s8 2

wypadek autobusu s8 3

Kolejne incydenty z udziałem warszawskich autobusów miejskich pojawiały się dość często. W lipcu doszło do wypadku na Bielanach, w którym ucierpiała jedna osoba, a także kolizji pojazdu linii 175, który zderzył się z BMW i Fordem.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl
zdjęcie główne: czytelnik

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News