Duże zmiany w ZTM. Odchodzi dotychczasowy dyrektor, Wiesław Witek

Autor Aleksandra Olbryt - 22 Października 2020
ZTMŹródło: fot. R. Motyl / um.warszawa.pl

Rok 2020 obfituje w przewroty i zmiany, które nie ominęły warszawskiego ZTM. Karolina Gałecka, rzeczniczka prasowa stołecznego ratusza, poinformowała na Twitterze o odejściu ze stanowiska dotychczasowego dyrektora. Podała też, kto zajmie jego miejsce.

Krystyna Pawłowicz zaatakowana przed swoim domem. Żaliła się na antenie TVPKrystyna Pawłowicz zaatakowana przed swoim domem. Żaliła się na antenie TVPCzytaj dalej

Rzeczniczka ratusza informuje o zmianach w ZTM

Karolina Gałecka podziękowała w swoim wpisie dotychczasowemu dyrektorowi ZTM za "dobrą i wysoko ocenianą pracę". Poinformowała także, kto zastąpi Wiesława Witka na piastowanym dotąd stanowisku. - Jego miejsce zajmie Katarzyna Strzegowska, dotychczasowa zastępczyni. Panie Dyrektorze, dziękujemy za te lata pracy na rzecz @warszawa. Nowej Pani Dyrektor życzymy powodzenia - przekazała Gałecka.

Dzisiaj grzeje:
1. Nastolatka w nocy zamknęła się w łazience. Doszło do tragedii, nie żyje
2. Wielkie zmiany dla przekraczających granicę. Dużo się zmieni. Rząd za granicą zapowiedział nowe standardy
3. Szpital na stadionie powstaje w ekspresowym tempie. Właśnie pokazali zdjęcia, robią wrażenie

Rezygnacja po blisko 7 latach

Przypomnijmy, że Wiesław Witek pełnił funkcję dyrektora ZTM od 2013 roku, kiedy zastąpił na tym stanowisku Leszka Rutę. Uprzedzając domysły związane z decyzją Witka, Karolina Gałecka udzieliła wyjaśnień portalowi transport-publiczny.pl. – Zmiana nie jest podyktowana żadnymi zwolnieniami. To jest osobista decyzja Wiesława Witka. Miasto było zadowolone z pracy dyrektora – przekazała, podkreślając, że Katarzyna Strzegowska była wieloletnią zastępczynią dotychczasowego prezesa ZTM i ma duże doświadczenie. Wiesław Witek ma pozostać w strukturach ZTM.

Nowa pani dyrektor

Katarzyna Strzegowska dołączyła do zespołu ZTM w lutym 2016 roku. Wcześniej kierowała m.in. PKS w Mławie, firmą przewozową Europa Express. Była także dyrektorem ds. marketingu i transportu turystycznego w Mobilisie. W ZTM Strzegowska pełniła do tej pory funkcję dyrektora pionu ekonomiczno-finansowego. Podlegały jej działy ekonomiczny, analiz, zamówień publicznych i techniczny.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Protest po skandalicznym orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego. Protest po skandalicznym orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego. "To piekło milionów Polek"Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Restauracje do zamknięcia, zakaz opuszczania domu, a dzieci na nauczanie zdalne. Znamy listę planowanych obostrzeń
  2. Rząd wprowadza zmiany i wysokie kary. Lepiej się na nie przygotować
  3. Jest decyzja rządu, premier właśnie potwierdził. Uczniowie podstawówek będą uczyć się zdalnie
  4. Ukradli bajońską sumę z taksówki w samym centrum Warszawy. Trwa obława policji
  5. Spłonęło 50 aut, nowy blok może nadawać się do rozbiórki. Przyczyną pożaru okazał się pojazd elektryczny
  6. Nie wierzysz w działanie maseczek? Pierwsze poważne badanie, które obnaża ich skuteczność
  7. Justyna Żyla ostro o decyzji rządu. Wymowne zdjęcie z ciałem pozbawionym ubrań i wulgarnym gestem (FOTO)

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News