"Pozwę ZTM i miasto za zakażenie". Pasażerka wywołała burzę w sieci

Autor Alicja Guz - 19 Września 2020
ZTMŹródło: um.warszawa.pl

ZTM będzie mieć problemy? Jedna z pasażerek komunikacji miejskiej wytyka Warszawskiemu Transportowi Publicznemu nieprzestrzeganie zasad reżimu sanitarnego. "Jeśli korzystając z komunikacji miejskiej w Warszawie zakażę się koronawirusem, to przysięgam - pozwę miasto Warszawa i Zarząd Transportu Miejskiego za brak reakcji na łamanie obowiązujących przepisów" grozi kobieta.

ZTM nie przestrzega zasad?

ZTM w ogniu krytyki podróżnych. Portal tustolica.pl zauważył interesujący wpis na facebookowej stronie Warszawskiego Transportu Publicznego. Oburzona pasażerka komunikacji miejskiej grozi Warszawie i ZTM pozwem sądowym.

Dzisiaj grzeje:
1. Ojciec zapomniał dzieci z pociągu. Rozpaczliwy apel, są poszukiwane
2. Niedziela handlowa wypada wyjątkowo rzadko. Zakupy można dziś zrobić, jednak nie wszędzie
3. GIS właśnie wydał pilne ostrzeżenie, konsekwencje mogą być tragiczne. Wiele osób uwielbia produkt

Brak dystansu, maseczek, bezpieczeństwa

"Zapraszam do przejażdżki komunikacją miejską w godzinach szczytu z miejscowości okołowarszawskich" cytuje facebookowy wpis kobiety portal tustolica.pl. "Wasze informacje o dystansie społecznym nie są tam wcale respektowane. Kierowcy autobusów i motorniczowie w metrze nie reagują na nadmiar pasażerów (wszystkie miejsca siedzące zajęte i tłum wiszących nad nimi, niejednokrotnie bez maseczek), nikt nie czuje niestosowności tłumu. Tak samo na końcowej praskiej stacji metra" pisze kobieta. Jak podaje warszawski portal, pasażerka twierdzi, że twierdzi, że poza godzinami szczytu z komunikacji miejskiej korzysta wielu emerytów i wówczas "szerzy się wzajemne dzielenie zarazkami".

Dramat w parafii w Sokołowie Podlaskim. Młody ksiądz powiesił się na plebaniiDramat w parafii w Sokołowie Podlaskim. Młody ksiądz powiesił się na plebaniiCzytaj dalej

Padła groźba w kierunku ZTM

Niezadowolona pasażerka komunikacji miejskie w swoim wpisie grozi ZTM i Warszawie pozwem sądowym. "Jeśli korzystając z komunikacji miejskiej w Warszawie zakażę się koronawirusem, to przysięgam, pozwę miasto Warszawa i Zarząd Transportu Miejskiego za brak reakcji na łamanie obowiązujących przepisów" pisze oburzona.

Czy pozew do sądu ma sens?

Były rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar niejednokrotnie przypominał, że prawo nie daje możliwości nałożenia na wszystkich obywateli obowiązku noszenia maseczek za pomocą rozporządzenia. Sejm musiałby przyjąć najpierw specjalną ustawę. Jednak i w takiej sytuacji mógłby zmusić do zakrywania ust i nosa jedynie osoby z objawami choroby. Co więcej, już kilka sądów anulowało kary osobom karanym za niezakrywanie ust i nosa. Z koeli limit liczby pasażerów w pojazdach transportu miejskiego jest zgodny z prawem. Nie jest jednak jasne, kto miałby zajmować się jego egzekwowaniem i jakie konsekwencje byłyby przewidziane za jego łamanie.

Trzy osoby nie żyją, ewakuowano kilkudziesięciu mieszkańców. Samochód uderzył w skrzynkę z gazem, wybuchł pożarTrzy osoby nie żyją, ewakuowano kilkudziesięciu mieszkańców. Samochód uderzył w skrzynkę z gazem, wybuchł pożarCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Joanna Koroniewska zdruzgotana, śmierć uderzyła za wcześnie. Ukochana osoba w jej życiu odeszła, boli do dziś
  2. Wideo - „Policję dzwoń Wiesiek” - Kolizja w Gdańsku - kto wymusił pierwszeństwo?
  3. Ogromna akcja policji, mandaty posypią się lawinowo. Tłumy policjantów wyjdą na ulice w słusznym celu
  4. Studenci chcą pozwać Uniwersytet Warszawski. Ogromne pieniądze w grze, szykuje się pozew zbiorowy
  5. Wiadomości TVP znów wzięły się za Warszawę. Miliony widzów z niedowierzaniem oglądały, co pokazali
  6. Jak długo będziemy nosić maseczki? WHO studzi optymizm
Viki Gabor zaatakowana przed sklepem. Matka wokalistki przerwała milczenie, jest oświadczenieViki Gabor zaatakowana przed sklepem. Matka wokalistki przerwała milczenie, jest oświadczenieCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News