Zoo przekazało smutne wiadomości. Nocą odszedł 2-letni nosorożec. Nie pomogła reanimacja

Autor Karolina Kraushar - 16 Czerwca 2020
Smutne wieści z zooŹródło: Warszawskie ZOO A. Czujkowska

Warszawskie zoo poinformowało o tragicznym zdarzeniu. Nie żyje 2 letni nosorożec Jung . Mimo akcji reanimacyjnej i opieki jaką został otoczony, malucha nie udało się go uratować. Zmarł w nocy 2 czerwca. Teraz specjalistycznym badaniom zostaną poddani rodzice Junga.

Nie żyje nosorożec

Warszawskie zoo poinformowało, że w nocy mimo podjętych prób reanimacyjnych odszedł podopieczny ogrodu - nosorożec Jung, który w marcu 2020 roku skończył 2 lata. - Nie stało się to nagle. Bezpośrednio jego śmierć poprzedziły problemy ze wstawaniem zauważone przez pracowników nocnej zmiany opiekujących się Jungiem - relacjonuje pracownik warszawskiego zoo. Dodaje również, że zwierze od dwóch tygodni było pod opieką przez całą dobę.

Dzisiaj grzeje:
1. Tłumy rzucą się na Biedronkę. Arbuz, olej, delicje, mleko, soki za złotówkę
2. Musimy przygotować się na zmianę cen gazu. Czeka nas już od lipca

Problemy zdrowotne zaczęły się w kwietniu

Problemy zdrowotne Junga zaczęły się pod koniec kwietnia od ostrej kolki jelitowej. Wtedy mimo ciężkiego stanu zdrowia nosorożca udało się uratować. Silny stan chorobowy pozostawił jednak po sobie ślad. - Wiedzieliśmy, że następne tygodnie będą ciężkie, dlatego Jung był pod stałą obserwacją i spacerował po wybiegu nawet w nocy, aby pobudzić pracę jelit - tłumaczy pracownik ogrodu zoologicznego.

Szkło w popularnym trunku. GIS pilnie apeluje o zwrot produktuSzkło w popularnym trunku. GIS pilnie apeluje o zwrot produktuCzytaj dalej

Otrzymał troskliwa opiekę

Przez kilka ostatnich tygodni życia nosorożca opiekunowie, aby ratować zwierzę wybierali dla niego najdelikatniejsze i najsmaczniejsze kąski, obrywali listki z gałęzi i zbierali dla niego płatki kwiatów. - Przewód pokarmowy nosorożców bardzo przypomina przewód pokarmowy koni i stąd niestety zagrożenie kolkami - wyjaśnia pracownik zoo. To pierwszy przypadek kolki u nosorożca w warszawskim ogrodzie zoologicznym. Wstępne wyniki sekcji zwłok zwierzęcia wskazują na problemy z zębami, jak się okazało w obszarze niedostępnym w rutynowej inspekcji. Jednak przede wszystkim stwierdzono potężne zwężenie odcinkowe po zapaleniu jelita.

Rodzice Junga zostaną przebadani

Stan zdrowia pozostałych nosorożców jest dobry, ale mimo to zostanie wdrożony program profilaktyczny, który będzie polegać na sedacji i dokładnym przebadaniu rodziców Junga: Shikari i Kuby. - Jung odszedł za wcześnie, ale do końca był pośród opiekunów i lekarzy, którzy walczyli o niego ścigając się z czasem. Pomimo wysiłku i wszelkich starań naszego zespołu nie udało się uratować naszego noska - podsumowuje zoo.

Najnowsze doniesienia o bonie 500 plus. Wiemy jak ma wyglądać, kto go dostanieNajnowsze doniesienia o bonie 500 plus. Wiemy jak ma wyglądać, kto go dostanieCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Znany z programów TVP, TVN i Polsatu muzyk przyznał, że jest gejem. Niespodziewany coming out w polskim show-biznesie
  2. Córka Jarosława Bieniuka i Anny Przybylskiej wyrasta na piękną kobietę. Niesamowite, wygląda zupełnie jak mama
  3. Zawalił się balkon nowego bloku. Przygnieciony mężczyzna trafił do szpitala
  4. Taksówkarz potrącił 16-latka. Poważny wypadek na Pradze-Północ
  5. Duża awaria, metro nie kursuje. Zamknięto cztery stacje
  6. Popularny aktor zmarł 2 dni temu. Rodzina przekazała tragiczne informacje, nie żyje kolejny członek jego rodziny
Zamknęli psa w nagrzanym samochodzie. Z minuty na minutę było coraz gorzejZamknęli psa w nagrzanym samochodzie. Z minuty na minutę było coraz gorzejCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News