Powrót ograniczeń pod Warszawą. Grozi im żółta strefa, sytuacja jest zła

Autor Aleksandra Olbryt - 25 Sierpnia 2020
koronawirusŹródło: Pixabay

Żółta strefa to hasło, które ostatnio powoduje nieprzyjemny ścisk w żołądku niemal każdego Polaka. „Czerwone” i „żółte” strefy są ustalane na podstawie liczby nowych zakażeń. Jeżeli przez okres 14 dni będzie występować 12 zakażeń na 10 tys. mieszkańców, region zostanie uznany za „czerwony”. Jeżeli współczynnik będzie wynosił między 6 a 12, powiat może zostać oznaczony jako „żółty”. Wszystkie obszary poniżej tego wskaźnika są określane jako „zielone”, bez dodatkowych obostrzeń. Jak 21 sierpnia podała Gazeta Wyborcza, powiatom: wołomińskiemu i otwockiemu niewiele brakuje do znalezienia się w niechlubnej żółtej strefie.

"Żółta strefa" budzi strach

21 sierpnia na sporządzonej przez Ministerstwo Zdrowia liście tzw. stref żółtych i czerwonych znajdowało się 19 powiatów. Oprócz nich na liście pojawiły się też powiaty zagrożone wprowadzeniem dodatkowych obostrzeń. Wśród siedmiu zagrożonych powiatów znalazły się dwa z województwa mazowieckiego - powiat wołomiński i otwocki.

Dzisiaj grzeje:
1. Załamanie nad Warszawą może nam zepsuć plany. Nie wygląda dobrze
2. Tysiące Polaków może otrzymać 2,5 tys. złotych świadczenia co miesiąc. Wystarczy zrezygnować z emerytury

Zdecydowana większość Polaków popiera WOŚP. A Ty?Zdecydowana większość Polaków popiera WOŚP. A Ty?Czytaj dalej

Wołomin w opałach

Jak informuje resort zdrowia, przy ustalaniu stref brane są pod uwagę liczby zakażeń na 10 tys. mieszkańców. Strefa żółta to od 6 do 12 nowych zakażeń na 10 tys. mieszkańców w ciągu 14 dni. Powiat wołomiński liczy aktualnie blisko 250 tys. mieszkańców. Oznacza to, że "strefa żółta" zaczyna się w tym przypadku od 150 nowych zakażeń. Powiat wołomiński jest niebezpiecznie blisko tego pułapu. W ciągu dwóch tygodni (od 7 do 20 sierpnia) potwierdzono na jego terenie 149 nowych przypadków zakażenia - takie informacje płyną z raportów państwowego powiatowego inspektora sanitarnego w Wołominie.

Otwock także zagrożony

W powiecie otwockim mieszka blisko 125 tys. mieszkańców. Do znalezienia się w strefie żółtej wystarczy 75 nowych zakażeń w ciągu 14 dni (status na 21 sierpnia). Z danych przekazanych Gazecie Wyborczej przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Otwocku wynika, że od 7 do 20 sierpnia w powiecie odnotowano 71 kolejnych przypadków. We wtorek, 25 sierpnia, Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 99 nowych przypadkach zakażeń na Mazowszu.

Rząd zabrał głos, jest poważnie. Chodzi o nowe ograniczeniaRząd zabrał głos, jest poważnie. Chodzi o nowe ograniczeniaCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nietypowy przepis na mizerię zachwyci każdego. Dodatkowy, niespodziewany składnik robi robotę
  2. Wideo - Ktoś podrzucał opony na pole rolnika. Ten okrutnie się zemścił
  3. Wyciekły dane warszawiaków. Niewiarygodne, gdzie były
  4. Nie mogła oddychać, liczyła się każda sekunda. Powód wielu może zaskoczyć
  5. Rafał Trzaskowski pożegnał wielkiego Polaka. Wzruszające słowa prezydenta Warszawy
  6. Niebywałe, media dotarły do Tymoteusza Szydło. Wszyscy byli w błędzie? Odkryli ukrywaną tajemnicę?
Wielki spór na Powązkach. Trudno uwierzyć, o co chodziWielki spór na Powązkach. Trudno uwierzyć, o co chodziCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News