Dramat mieszkańców, windy jeżdżą jak chcą. Co tam się wydarzyło?

Autor Alicja Guz - 13 Maja 2020
zdj. ilustracyjneŹródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Miało być ułatwienie, a jest totalny chaos. Mieszkańcy jednego z bloków na warszawskim Żoliborzu doświadczają absurdu rodem z filmów Barei. Mają problem z dostaniem się do mieszkań, gdyż każda z wind w bloku kursuje na inne piętra. | www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Parzyście, nieparzyście

Budynek przy ulicy Broniewskiego 9A ma 8 kondygnacji. By ułatwić życie mieszkańcom, zamontowano w nim dwie windy. Problem w tym, że jedna z nich obsługuje jedynie piętra parzysta, a druga nieparzyste. - My się przyzwyczailiśmy, ale goście czy kurierzy mają spory problem, gdy wchodzą do naszych wind - śmieją się lokatorzy w rozmowie z Faktem.

Dzisiaj grzeje:
1. Pilne: rząd ogłosił zniesienie obostrzeń. Znamy szczegóły, dużo się zmieni
2. Ile zarabia się w Rossmannie? Najpopularniejsza w Polsce drogeria wręcza nie tylko gotówkę

Wciskasz "3", jedziesz na szóste piętro

W każdej windzie są cztery przyciski. Winda po prawej stronie obsługuje piętra parzyste. Zatem by dojechać na wybrane piętro, należy jego numer podzielić przez dwa i taki przycisk wybrać. Przykład? Aby dojechać na piętro szóste, w windzie należy wcisnąć przycisk numer trzy. Z kolei winda po lewej stronie obsługuje wyłącznie piętra nieparzyste. W tym przypadku na panelu należy wybrać przycisk z numerem o jeden mniejszym niż docelowy numer piętra. Dla przykładu, jadąc na piętro piąte, trzeba nacisnąć przycisk numer cztery.

Piętro siódme czy ósme?

Taka logika nie dotyczy jednak dotarcia na piętro siódme. Tam o dziwo wystarczy nacisnąć przycisk z numerem 7, a wtedy winda zawiezie nas na piętro 8.

Celebryci łamią przepisy na oczach tysięcy osób. Oburzające zachowanie, mogło dojść do tragediiCelebryci łamią przepisy na oczach tysięcy osób. Oburzające zachowanie, mogło dojść do tragediiCzytaj dalej

Łatwiej na piechotę?

Wydawać by się mogło, że łatwiejsza okaże się droga na piechotę, ale pietra w bloku nie są oznakowane. - Nikt nie spodziewa się takiego "toru przeszkód" w podróży windą. Dla odwiedzających jest to prawdziwe wyzwanie - mówi w rozmowie z Faktem mieszkanka bloku Magdalena Sołtyk.

Jest szansa na zmiany?

Jak podaje Fakt, problem mieszkańców bloku nie zostanie rozwiązany zbyt szybko, o ile w ogóle. Warszawska Spółdzielnia Mieszkaniowa zdaje się nie zauważać tej sprawy. - Tak było, jest i będzie - powiedział dla portalu fakt.pl jeden z jej pracowników.

Trzeci etap luzowania obostrzeń. Ile osób będzie mogło przebywać w pojazdach komunikacji miejskiej?Trzeci etap luzowania obostrzeń. Ile osób będzie mogło przebywać w pojazdach komunikacji miejskiej?Czytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z samego rana Ministerstwo Zdrowia wydało do wszystkich Polaków komunikat najwyższego stopnia
  2. Konie wracają na szlak nad Morskie Oko. Pojadą już za kilka dni
  3. Koncerty Chopinowskie odbędą się, ale w zupełnie innej formie. Nie trzeba będzie ruszać się z domu
  4. Ogromna akcja w Lidlu, ceny będą zaskakująco niskie. Znamy datę
  5. Warszawski przedsiębiorca pozywa Skarb Państwa. W grę wchodzą duże pieniądze
  6. Polacy mają dość zakazu handlu w niedzielę. Sondaż nie pozostawia złudzeń
Salony kosmetyczne i fryzjerskie będą otwarte. Nowe zasady, z którymi trzeba się zapoznaćSalony kosmetyczne i fryzjerskie będą otwarte. Nowe zasady, z którymi trzeba się zapoznaćCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News