Od jutra zmiany w podróżach pociągiem. Może się okazać, że nie pojedziesz

Autor Julian Bakuła - 3 Czerwca 2020
Zmiany na koleiŹródło: gov.pl

Od czwartku (04.06) pociągami PKP będzie można podróżować tylko po rezerwacji miejsca siedzącego. To kolejna zmiana po tym jak od poniedziałku (01.06) zwiększony został limit osób w pociągach tego przewoźnika.

Limit pasażerów w PKP

Od poniedziałku (01.06) zniesiony został dotychczasowy, wprowadzony w związku z pandemią koronawirusa, limit pasażerów w pociągach PKP. Jest on odtąd równy ilości miejsc siedzących. W związku z tą regulacją od czwartku (04.06) przewoźnik sprzedawać będzie jedynie bilety z rezerwacją miejsca siedzącego. Obowiązek rezerwacji miejsca wprowadzony zostanie we wszystkich kategoriach pociągów: Twoich Liniach Kolejowych (TLK), InterCity (IC), Express InterCity (EIC) oraz tak jak do tej pory, Express InterCity Premium (EIP).

Dzisiaj grzeje:
1. Nie oddał luksusowego jaguara wartego tysiące. Policja namierzyła go w mig
2. Coraz więcej Polaków dostaje dziwnego SMS-a. Lepiej na niego uważaj, jest od oszustów

Rezerwacja za 1 zł

Potwierdzenie miejsca siedzącego będą musiały posiadać także osoby posługujące się biletami okresowymi. Dla nich także konieczne będzie zatem dokonanie rezerwacji konkretnego połączenia. Tego typu rezerwacja ma kosztować 1 zł. Można będzie jej dokonać w kasach biletowych, poprzez stronę internetową intercity.pl oraz już w pociągu u konduktora (ale tylko, jeśli nieczynna jest kasa na stacji). Podróżni bez rezerwacji będą musieli oprócz opłaty za przejazd uiścić także opłatę dodatkową. W związku ze zmianą zasad będzie możliwy zwrot biletów zakupionych do środy (03.06).

Rafał Trzaskowski pokazał swoje dzieci. Prezydent Warszawy pochwalił się rodzinąRafał Trzaskowski pokazał swoje dzieci. Prezydent Warszawy pochwalił się rodzinąCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kobieta znienacka wróciła do domu i przyłapała chłopaka z inną. Jej reakcja powala, wszystko się nagrało
  2. Potwierdził się najczarniejszy scenariusz. Uwielbiany były sportowiec zginął podczas zamieszek
  3. Rafał Trzaskowski pokazał swoje dzieci. Prezydent Warszawy pochwalił się rodziną
  4. 6-latka wpadła do stawu. Trwa akcja reanimacyjna
  5. Wynajmują mieszkania za tysiące, żyją z grzybem. Nie mogą rozwiązać umowy najmu
  6. Andrzej Duda właśnie podpisał ustawę po ekspresowym głosowaniu w Sejmie. Wiemy, co z wyborami
Znany polski piłkarz nie żyje. W niedzielę trafił do szpitala, miał tylko 46-latZnany polski piłkarz nie żyje. W niedzielę trafił do szpitala, miał tylko 46-latCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News