Maksimum autobusów i tramwajów. Ratusz przywraca zwykłe rozkłady jazdy

Autor Karolina Kraushar - 25 Marca 2020
Zmiany w komunikacji miejskiejŹródło: ZTM

Zmiany w komunikacji miejskiej w Warszawie. Od środy na ulice stolicy wyjechało więcej autobusów i tramwajów. To efekt obostrzenia, które wydał rząd. Do pojazdów może wejść tylko tyle osób, ile wynosi połowa miejsc siedzących.

"Najważniejsze jest bezpieczeństwo warszawiaków"

Zmiany w kursowaniu stołecznej komunikacji ogłosił Rafał Trzaskowski. Ratusz został zmuszony do wprowadzenia nowych rozkładów jazdy po tym jak okroił je w poniedziałek. Przypomnijmy, że przez dwa dni komunikacja miejska kursowała tak jak w soboty. Miasto tłumaczyło to spadkiem pasażerów. O ile faktycznie wieczorami pojazdy były puste, to nasi czytelnicy zwracali uwagę na tłok w autobusach i tramwajach w godzinach szczytu.

Zabójstwo w Warszawie, jedna osoba nie żyje, druga jest ranna. Policja zarządziła blokadyZabójstwo w Warszawie, jedna osoba nie żyje, druga jest ranna. Policja zarządziła blokadyCzytaj dalej


Co z ograniczeniami miejsc?

W środę prezydent Warszawy zmienił swoją poprzednią decyzję i stwierdził, że kluczowym zdaniem miasta jest zachowanie bezpieczeństwa warszawiaków. - Dzisiaj na ulice Warszawy wyjechało maksimum autobusów (1440 pojazdów) i tramwajów (382 składy) - powiedział Rafał Trzaskowski. - Niestety w związku z absencją pracowników, nie jest możliwe przywrócenie w stu procentach tygodniowego rozkładu jazdy - dodał. Czy to pozwoli na dostosowanie się do rozporządzenia z 24 marca według którego w pojazdach może przebywać tyle osób ile wynosi połowa miejsc siedzących? - Wywieszamy ogłoszenia, które mówią o tych podstawowych zasadach, jakich trzeba przestrzegać w tym wyjątkowym czasie - ogłosił prezydent i dodał, że miasto zastanawia się czy miejsca wyłączone z użytku powinny zostać zakryte.

Pytania do rządu

Rafał Trzaskowski zapowiedział, że władze miasta prześlą pismo do rządu z prośbą o wyjaśnienie w jaki sposób mają interpretować nowe przepisy dotyczące funkcjonowania komunikacji miejskiej w czasie epidemii koronawirusa. - Naszym priorytetem jest zapewnienie ciągłości komunikacji. Znając swoje możliwości możemy zastosować elastyczne podejście. To my dokładnie wiemy jak wygląda sytuacja, jeśli chodzi o komunikację miejską. Dlatego prześlemy do rządu pytania o to, jak interpretować przepisy. Chcemy aby przekaz był spójny. Tymczasem od rządu dostajemy sprzeczne sygnały. Główny Inspektor Sanitarny skierował do nas pismo, żeby przywrócić stały tygodniowy rozkład jazdy, podczas gdy w rządowym rozporządzeniu nakłada się na nas obowiązki wymagające właśnie elastyczności - podsumował prezydent stolicy.

II linia metra na Wolę miała być gotowa 4 kwietnia. Trwają testy, co z datą otwarcia?II linia metra na Wolę miała być gotowa 4 kwietnia. Trwają testy, co z datą otwarcia?Czytaj dalej


Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ministerstwo Zdrowia się pomyliło? Właśnie przekazali poprawioną liczbę chorych w jednym województwie
  2. Córka i ciężarna żona ministra środowiska mają koronawirusa. Wiadomo, w jakim są stanie
  3. Pogrzeb księdza Piotra Pawlukiewicza na żywo. Transmisja online
  4. Straż Pożarna wydaje pilne alerty. Sytuacja jest poważna, nadchodzi fala ogromnych pożarów
  5. Dlaczego biją dzwony w Warszawie 25.03.2020? Co się dzieje? Znamy odpowiedź!
  6. Jakiego koloru banana wybierzesz? Wybór zdradzi o tobie wiele
Straż Pożarna wydaje pilne alerty. Sytuacja jest poważna, nadchodzi fala ogromnych pożarówStraż Pożarna wydaje pilne alerty. Sytuacja jest poważna, nadchodzi fala ogromnych pożarówCzytaj dalej

Następny artykuł