Zmiany na moście Poniatowskiego. Miasto zamontuje osiem wind

Autor Mateusz Dolak - 19 Lutego 2020
Windy na moście PoniatowskiegoŹródło: ZDM

Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych ogłosił przetarg na montaż ośmiu wind przy moście Poniatowskiego. Urządzenia, które mają służyć dla osób starszych, niepełnosprawnych i rodziców z wózkami, powstaną w trzech lokalizacjach.

Gdzie powstaną windy?

- Celem inwestycji jest umożliwienie korzystania z wiaduktu Księcia Józefa Poniatowskiego przez osoby z ograniczoną sprawnością ruchową - poinformowała w komunikacie Małgorzata Gajewska, rzecznik prasowy ZMID.
Cztery windy powstaną w rejonie Wybrzeża Kościuszkowskiego. Dzięki nim łatwiej będzie dotrzeć na przystanki tramwajowe zlokalizowane przed wjazdem na most Poniatowskiego.
Dwa dźwigi osobowe wybudowane zostaną w rejonie stacji PKP Powiśle. ZMID chce, by zostały zamontowane wewnątrz isniejących wieżyc wiaduktu, aby umożliwić dotarcie na dworzec z poziomu alei 3 Maja.
Pozostałe dwie windy znajdą się w rejonie ulicy Solec. One również mają być umieszczone wewnątrz istniejących wieżyc i umożliwić dotarcie z poziomu ulicy bezpośrednio na chodnik wiaduktu.
- Lokalizacja wind nie zmieni zagospodarowania terenu oraz zewnętrznej architektury obiektu. Otwarcie ofert nastąpi 3 marca 2020 r. Wybrani w przetargu wykonawcy będą mieli na realizację zadania 10 miesięcy od dnia podpisania umowy - podsumowała Gajewska.

Tłumy żegnały rodzinę z Warszawy. Wzruszający pogrzeb ofiar tragedii w Bukowinie TatrzańskiejTłumy żegnały rodzinę z Warszawy. Wzruszający pogrzeb ofiar tragedii w Bukowinie TatrzańskiejCzytaj dalej

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to nowy portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Autobus przewrócił się na bok pod Otwockiem. Dwie osoby ranne, w akcji śmigłowiec LPR
  2. Akcja CBA w Wołominie. Zatrzymano cztery osoby
  3. Wichura w Legionowie. Wiatr zerwał balon przykrywający boisko
  4. Podejrzenie koronawirusa w Polsce. Sześć osób w szpitalu w Warszawie
  5. Bezdomny szedł w podartych butach. Reakcja strażników miejskich wzrusza do łez
  6. Mężczyzna przyjechał do warsztatu wymienić olej. Mechanicy otworzyli maskę, przeżyli szok
Różowe niebo nad Warszawą. Co się dzieje?Różowe niebo nad Warszawą. Co się dzieje?Czytaj dalej

Następny artykuł