W Polsce zajdą duże zmiany. Zostało niewiele czasu, każdy musi to wiedzieć i się dopasować

Autor Alicja Guz - 7 Października 2020
zmiana czasuŹródło: Pixabay

Zmiana czasu już niedługo. Pod koniec października ponownie będzie trzeba przestawić zegarki. Tym razem wskazówki cofniemy o godzinę. Oznacza to, że pośpimy dłużej, ale niestety dzień będzie dużo krótszy. Kiedy zatem przejdziemy na tak zwany czas zimowy?

Zmiana czasu w październiku

Zmiana czasu nastąpi już niedługo. W nocy z 24 na 25 października 2020 roku, czyli z soboty na niedzielę wskazówki zegarka cofniemy z godziny 3 na godzinę 2. Tym samym przejdziemy na tzw. czas zimowy, który potrwa do ostatniej niedzieli marca 2021 roku.

Dzisiaj grzeje:
1. Pilne: są obostrzenia na 1 listopada. Policja już zapowiedziała kontrole
2

      2.

Policjanci już wystawiają mandaty na 500 zł. Dają tylko jedną szansę

3. Rolnicy paraliżują Polskę. Na ulice leje się gnojowica, wszystko jest zablokowane

Polacy chcą zmian

Jak podaje "Gazeta Polska Codziennie", z badań panelu Ariadna wynika, że znaczna część Polaków chce zniesienia zmiany czasu dwa razy do roku i pozostania na stale w tzw. czasie letnim. „Z badania przeprowadzonego przez panel Ariadna wynika, że 66 proc. ankietowanych opowiada się za rezygnacją ze zmiany czasu, a zaledwie 14 proc. chciałoby nadal przestawiać zegarki. Wśród ankietowanych zdecydowanie więcej zwolenników ma czas letni, czyli kiedy później robi się ciemno. Za zimowym jest tylko co dziesiąty ankietowany. Od lat koronnym argumentem za przestawianiem zegarków jest oszczędność na prądzie” czytamy w gazecie.


Zniesienie zmiany czasu

Również Parlament Europejski w Strasburgu opowiedział się w marcu 2019 roku za zniesieniem w państwach Unii Europejskiej zmiany czasu dwa razy w roku. Projekt nowelizacji dyrektywy przewiduje, że ostatni raz wskazówki zegara w UE przesunięto by w 2021 roku. Co ważne, państwa członkowskie mają zachować prawo do decydowania o swojej strefie czasowej.

Tajemniczy obiekt pływał w Wiśle. Nikt nie wiedział co to jestTajemniczy obiekt pływał w Wiśle. Nikt nie wiedział co to jestCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ministerstwo wprowadziło wszystkich w błąd? Właśnie gruchnęła nagła wiadomość dot. obowiązku noszenia maseczek
  2. Nietypowy wypadek w Rudzie Śląskiej. Kto ponosi winę? - Wideo
  3. W Warszawie zawyją syreny. Rzecznik ratusza wyjaśnia, mieszkańcy powinni się przygotować
  4. Wraca obowiązek noszenia maseczek. Warszawa trafi do żółtej strefy. Co jeszcze muszą wiedzieć mieszkańcy?
  5. Młody mężczyzna spadł z wiaduktu na dach samochodu. Nie zyje, tragedia na Mazowszu
  6. Ujawniono prawdziwą liczbę infekcji Covid-19. Ma się nijak do oficjalnej
Mieszkaniec Ursynowa walczy o zamknięcie katakumb. Powód? Chce chronić nietoperzeMieszkaniec Ursynowa walczy o zamknięcie katakumb. Powód? Chce chronić nietoperzeCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News