Kościół przed chwilą przekazał smutną wiadomość. Nie żyje Bronisław Piasecki, sekretarz Kardynała Wyszyńskiego

Autor Alicja Guz - 14 Lipca 2020
zdjęcie ilustracyjneŹródło: Pixabay

Archidiecezja Warszawska przekazała we wtorek smutną wiadomość. W wieku 79 lat zmarł ks. prałat Bronisław Piasecki. Był kapelanem kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz długoletnim proboszczem parafii Najświętszego Zbawiciela w Warszawie. Ks. prałat Bronisław Piasecki podczas pobytu we Włoszech.

Nie żyje ks. prałat Bronisław Piasecki

We wtorek Archidiecezja Warszawska przekazała smutną wiadomość. Zmarł ks. prałat Bronisław Piasecki. Odszedł podczas pobytu we Włoszech, mając 79 lat. W jego intencji we wtorek o godzinie 18:30 zostanie odprawiona msza święta w kościele przy placu Zbawiciela.

Dzisiaj grzeje:
1. Nagły zwrot w sprawie zmarłego Woźniaka-Staraka. Na jaw wychodzą nowe fakty
2. Oprócz emerytury można wyciągnąć ogromny dodatek. Da ci potężny zastrzyk gotówki, nawet 6-krotność pensji

Kim był ks. prałat Bronisław Piasecki?

Ks. Bronisław Piasecki przyjął święcenia kapłańskie 22 września 1963 roku. Będąc wikariuszem, służył między innymi w Izabelinie, Podkowie Leśnej i parafii św. Katarzyny w Warszawie. W latach 1968-1973 studiował na Papieskim Uniwersytecie Laterańskim w Rzymie. Tam w 1973 roku uzyskał doktorat. Ks. Piasecki był kapelanem kardynała Stefana Wyszyńskiego od 1974 do 1981 roku. Był również wykładowcą Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie od 1980 roku.

Wieloletni proboszcz warszawskiej parafii

Przez 27 lat (1983-2010) ks. Bronisław Piasecki był proboszczem stołecznej parafii Najświętszego Zbawiciela. Po przejściu na emeryturę w 2010 roku pozostał jej rezydentem. W 2011 roku ukazały się jego wspomnienia zatytułowane "Ostatnie dni Prymasa Tysiąclecia", a w 2016 pierwsze wydanie książki "Prymas Wyszyński nieznany: ojciec duchowy widziany z bliska".

Policja apeluje o pomoc. Zaginęła 15-latka. Widziałeś ją?Policja apeluje o pomoc. Zaginęła 15-latka. Widziałeś ją?Czytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Trudno spokojnie komentować. Ujawniono co Katarzyna W. robiła ze strażnikami w więzieniu
  2. Wideo - Niezwykle dramatyczny wypadek na autostradzie A1. Samochód mocno dachował po staranowaniu przez ciężarówkę
  3. Jerzy Stuhr trafił do szpitala. Stan aktora nagle się pogorszył. Co się stało?
  4. Wpis Małgorzaty Trzaskowskiej hitem internetu. Co takiego zrobiła?
  5. Na wakacjach lepiej uważaj, sypią się nowe mandaty. Turyści zapomnieli o jednym ważnym zakazie
  6. https://pikio.pl/tvn-1407202-so-powod-odejscia/
Uwaga na plagę latających owadów. Mogą wejść pod powiekę, a nawet do nosaUwaga na plagę latających owadów. Mogą wejść pod powiekę, a nawet do nosaCzytaj dalej

Następny artykuł