Uwaga, nowa metoda oszustów. Ludzie tracą oszczędności życia

Autor Mateusz Dolak - 4 Marca 2021
Źródło: wawainfo.pl

Złodzieje po raz kolejny szukają sposobów by okradać ludzi. Policja ostrzega przed oszustami, którzy podszywają się pod hydraulików. Mieszkaniec Konstancina-Jeziorny stracił bardzo duże oszczędności. Funkcjonariusze mówią, że to nowa metoda w okolicy.

Fałszywy hydraulik

Policjanci co chwila ostrzegają przed oszustami działającymi chociażby na wnuczka, policjanta, czy administratora. Złodzieje wykorzystują naiwność Polaków i okradają ich z oszczędności życia.

Tym razem pod Warszawą pojawiła się nowa metoda, a jej ofiarą padł mieszkaniec Konstancina-Jeziorny, który wpuścił do swojego mieszkania człowieka podającego się za hydraulika.

Kiedy emeryt otworzył drzwi, mężczyzna w średnim wieku poinformował, że prowadzi w bloku pomiary ciśnienia wody. Początkowo mieszkaniec był zdezorientowany, ale za chwilę uwierzył w zmyśloną historię. Tym bardziej, że oszust kazał mu pilnie udać się do łazienki i prosił, by obserwował ciśnienie wody, która wylatywała ze słuchawki prysznicowej.

Eksplozja w mieszkaniu na Targówku. Keczup zdemolował mieszkanie pani WandyEksplozja w mieszkaniu na Targówku. Keczup zdemolował mieszkanie pani WandyCzytaj dalej

Mężczyzna stwierdził, że on w tym samym czasie dokona kontroli w przewodach znajdujących się w innych pomieszczeniach.

Zniknęły oszczędności

- Jak już można przypuszczać, kontroler ciśnienia wody w łazience już się nie pojawił. Nie było go także w mieszkaniu. Natomiast wraz z nim z mieszkania zginęły wszystkie oszczędności - relacjonował nadkomisarz Jarosław Sawicki z komendy w Piasecznie.

Funkcjonariusze ostrzegają mieszkańców okolicy, by zwracali uwagę na podejrzane osoby kręcące się w blokach. Pamiętajmy, że informacje o przeglądach pojawiają się na drzwiach wejściowych do klatki z wyprzedzeniem. Zwracajmy uwagę, czy osoba podająca się za pracownika spółdzielni posiada identyfikator. W razie wątpliwości - przed wpuszczeniem do mieszkania - zadzwońmy do administracji i upewnijmy się, że ktoś taki został wysłany pod nasz adres.

Policja przypomina, że oszuści szukają różnych metod na wejście do naszych domów. Tylko czujność sprawi, że złodzieje nie okradną nas lub sąsiadów.

- Bardzo często oszuści pukają do drzwi pod różnymi pretekstami, np. z prośbą o wodę czy coś do jedzenia, oferując sprzedaż artykułów przemysłowych bądź też podając się za osoby urzędowe np. listonosza, pracownika ZUS-u, siostrę PCK, czy jak w tym przypadku hydraulika - podsumowuje Sawicki.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl
zdjęcie główne ilustracyjne: wawainfo.pl

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News