Zderzenie tramwajów na rondzie Starzyńskiego. Co najmniej trzy osoby ranne

Autor Mateusz Dolak - 26 Marca 2021
Źródło: zdjęcie ilustracyjne

Zderzenie tramwajów w Warszawie. Na miejscu trwa akcja ratunkowa. Służby rozstawiają parawan. Strażacy muszą udzielać pomocy, ponieważ brakuje karetek.

Wypadek tramwajów

Ze wstępnych ustaleń wynika, że tramwaj linii 18 uderzył w skład linii 41. Oba pojazdy jechały w kierunku Dworca Gdańskiego. - Prawdopodobnie doszło do najechania. Ale przyczyny tego zdarzenia będą jeszcze dokładnie wyjaśniane - powiedział Maciej Dutkiewicz, rzecznik Tramwajów Warszawskich.

Na miejscu trwa akcja ratunkowa. Jak powiedział nam kpt.Piotr Rżysko ze stołecznej straży pożarnej, brakuje karetek, które mogłyby zająć się poszkodowanymi. - W związku z trudną sytuacją poproszono nas o zadysponowanie sekcji medycznej - powiedział.

W akcji ratunkowej pomagają też trzy zastępy straży pożarnej.

- Cztery osoby są poszkodowane. Jedna z nich jest w gorszym stanie. Czekamy na przyjazd pogotowia - dodał Rżysko.

Utrudnienia

Na miejscu są bardzo duże utrudnienia zarówno dla kierowców jak i pasażerów komunikacji miejskiej.

Jak podaje ZTM, tramwaje kierowane są na trasy objazdowe.

"W związku ze zdarzeniem drogowym w rejonie ronda Starzyńskiego występują utrudnienia w kursowaniu tramwajów linii 1, 6, 18, 20, 28 i 41. Tramwaje mogą być kierowane na trasy objazdowe . Linie 1(kierunek Banacha), 6 ( kierunek Metro Młociny) , 18 ( kierunek PKP Służewiec), 28 ( kierunek Piaski) i 41 (kierunek PKPSłużewiec) są kierowane przez most Śląsko-Dąbrowski. Przepraszamy za utrudnienia" - podaje ZTM.

Duża awaria w Warszawie. Prądu nie ma w części dwóch dzielnicDuża awaria w Warszawie. Prądu nie ma w części dwóch dzielnicCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl
zdjęcie główne ilustracyjne: ZTM

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News