Niespodziewana decyzja w sprawie Andrzeja Dudy. Prezydent może być zaprzysiężony na stadionie Narodowym

Autor Alicja Guz - 16 Lipca 2020
zdjęcie ilustracyjneŹródło: Wikipedia, By The Chancellery of the Senate of the Republic of Poland, CC BY-SA 3.0 pl

Z nieoficjalnych informacji wynika, że zaprzysiężenie prezydenta Andrzeja Dudy Może odbyć się nie jak dotychczas na sali plenarnej Sejmu, ale na Stadionie Narodowym.

Zaprzysiężenie prezydenta na Stadionie Narodowym?

Z nieoficjalnych informacji, do których dotarł dziennikarz RMF FM, wynika, że zaprzysiężenie prezydenta Andrzeja Dudy 6 sierpnia nie odbędzie się tradycyjnie na sali plenarnej Sejmu, lecz na Stadionie Narodowym. Na zmianę miejsca wpływ ma bezpieczeństwo sanitarne związane z zagrożeniem koronawirusem.

Dzisiaj grzeje:
1. Wyciekła poufna rozmowa Andrzeja Dudy. O krok od skandalu, służby już w akcji
2. Niemcy poskarżyli się na Polskę. Możemy znaleźć się w sporych tarapatach

Uroczystość na stadionie Narodowym

Ostateczna decyzja odnośnie do miejsca zaprzysiężenia prezydenta ma zapaść do końca przyszłego tygodnia. Nieoficjalnie politycy PiS oraz osoby z otoczenia prezydenta informują RMF FM, że najbardziej prawdopodobnym miejscem zaprzysiężenia jest Stadion Narodowy. Jest tam bowiem wystarczająco dużo miejsca, by pomieścić wszystkich gości z zachowaniem bezpiecznego dystansu społecznego.

Tragiczny wypadek w metrze. Pociąg potrącił pasażeraTragiczny wypadek w metrze. Pociąg potrącił pasażeraCzytaj dalej

Kto pojawi się na zaprzysiężeniu prezydenta?

Podczas zaprzysiężenia prezydent składa przysięgę przed Zgromadzeniem Narodowym, czyli połączonymi izbami Sejmu i Senatu (to w sumie 560 osób). Na uroczystość zapraszani są również byli prezydenci, premierzy, marszałkowie Sejmu i Senatu, a także przedstawiciele korpusu dyplomatycznego i wyznań i kościołów w Polsce. Razem z pracownikami Kancelarii Prezydenta oraz dziennikarzami na zaprzysiężeniu głowy państwa może pojawić się łącznie około tysiąca osób.

Dlaczego zaprzysiężenie nie może odbyć się w sali plenarnej?

Zgodnie z obowiązującymi ograniczeniami wprowadzonymi w związku z epidemią koronawirusa, również w Sejmie obowiązuje limit osób mogących jednocześnie przebywać na sali. W związku z tym wielu posłów i senatorów bierze udział w obradach i głosowaniach w sposób zdalny. Aby zaprzysiężenie prezydenta mogło odbyć się w sali plenarnej Sejmu, marszałek Elżbieta Witek musiałaby znieść obowiązujący limit miejsc. Jednak wówczas nie byłoby możliwe zachowanie zasad bezpieczeństwa sanitarnego.

Za chwilę się zacznie, będzie niebezpiecznie. Ciemne chmury nad Warszawą, idzie burzaZa chwilę się zacznie, będzie niebezpiecznie. Ciemne chmury nad Warszawą, idzie burzaCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zakonnica myślała, że pozostanie anonimowa? "Wstyd mi, że katolickie Pilzno ma odwagę głosować na zarazę"
  2. Koszmarny wypadek pod Radomiem. Z BMW nic nie zostało
  3. W Warszawie szykuje się ogromny protest. Wyjdą na ulice już 8 sierpnia
  4. Tragiczny finał przejażdżki elektryczną hulajnogą. Nie żyje młoda kobieta
  5. Zabił rowerzystę i uciekł. Tragiczny wypadek w Puszczy Kampinoskiej
  6. Żona poszła do lekarza z bólem brzucha. Badanie ujawniło elektryzującą prawdę, mąż od razu zażądał rozwodu
Groził, okradł i próbował zgwałcić. Kobietę uratowali pasażerowie autobusuGroził, okradł i próbował zgwałcić. Kobietę uratowali pasażerowie autobusuCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News