Zapisy do żłobków w Warszawie. 640 wolnych miejsc, ponad 4 tys. chętnych

Autor Mateusz Dolak - 19 Lutego 2020
Wolne miejsca w żłobkachŹródło: UM Warszawa

Są jeszcze wolne miejsca w żłobkach. "Od ręki" zapiszemy dziecko do placówek na Białołęce, Mokotowie, Ursynowie, Woli, w Śródmieściu i w Wilanowie. W pozostałych dzielnicach rodzice mają ogromne problemy - w kolejce na przyjęcie do żłobka oczekuje 4876 dzieci.

Zapisując dziecko musimy się pospieszyć. W placówkach w wymienionych wyżej dzielnicach zmieści się tylko 640 maluchów. - To, że z jednej strony w Warszawie są wolne miejsca w żłobkach, a z drugiej nadal część rodziców na nie oczekuje wynika z faktu, że dla rodzin kluczowa jest lokalizacja. Priorytetem jest, aby każde dziecko mogło uczęszczać do żłobka w dogodnej lokalizacji, a jest nią najczęściej adres blisko domu - wyjaśnił Kamil Dąbrowa, rzecznik prasowy stołecznego ratusza.

Miasto osiągnęło tzw. "cel barceloński", czyli 33 procent gwarantowanych miejsc w placówkach dla 2 i 3-latków. Ratusz chwali się, że pojemność żłobków zwiększyła się w ostatnim roku o 69 proc., z 7843 na początku 2019 r. do 13245 w lutym 2020. - Szybki rozwój miejsc w żłobkach był możliwy dzięki konkursom, w efekcie których miasto wykupiło miejsca w nowo tworzonych oddziałach żłobków prowadzonych przez podmioty prywatne. W pięciu konkursach wykupiliśmy 5008 miejsc. To tak, jakby zbudować 50 bardzo dużych żłobków. Kontynuujemy wykup, oraz budujemy nowe żłobki. Teraz jednak możemy planować dużo bardziej precyzyjnie, biorąc pod uwagę dokładne dane dotyczące liczby urodzeń – powiedział Paweł Rabiej, wiceprezydent m.st. Warszawy.

Tłumy żegnały rodzinę z Warszawy. Wzruszający pogrzeb ofiar tragedii w Bukowinie TatrzańskiejTłumy żegnały rodzinę z Warszawy. Wzruszający pogrzeb ofiar tragedii w Bukowinie TatrzańskiejCzytaj dalej

Nowe konkursy

Warszawa ogłosiła kolejny konkurs dla właścicieli żłobków, klubów dziecięcych czy prowadzących punkty dziennego opiekuna. Oferty można składać do 30 kwietnia. Miejsca będą wykupowane na Bemowie, Pradze-Południe i Woli, gdzie jest największe zapotrzebowanie. - W drugiej kolejności konkursy będą dotyczyć dzielnic takich jak: Mokotów, Śródmieście oraz Targówek, a także punktowo konkretnych lokalizacji w Wawrze (osiedle Marysin Wawerski) i na Żoliborzu (osiedle Sady Żoliborskie) - dodał Dąbrowa.

Przypominamy, że od stycznia obowiązują nowe zasady rekrutacji. Do żłobków przyjmowane są dzieci, które spełniają łącznie dwa warunki: jedno z rodziców musi mieszkać w Warszawie, a dziecko musi być zaszczepione. - Miejskie żłobki zapewniają najlepszej jakości usługi spełniające oczekiwania opiekunów. Gwarantują dzieciom właściwą opiekę pielęgnacyjną, edukacyjną, udział w zajęciach, w których podczas zabawy występują także elementy nauki, uwzględniające indywidualne potrzeby dziecka, a także jego rozwój psychomotoryczny. W placówkach pracuje wykwalifikowana kadra, która troszczy się o bezpieczeństwo i dobro podopiecznych oraz wspiera rodziców w procesie rozwoju i wychowania. Dzięki zwiększeniu liczby miejsc w żłobkach powstały nowe miejsca pracy dla 625 opiekunek - podsumowuje Dąbrowa.

Tragedia na basenie. Nie żyje 12-latka z OtwockaTragedia na basenie. Nie żyje 12-latka z OtwockaCzytaj dalej

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to nowy portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromna awaria wodociągowa. Utrudnienia na Marsa, Rembertów bez wody
  2. Zgon na stacji II linii metra. Mężczyzna leżał w toalecie
  3. Zmiany na moście Poniatowskiego. Miasto zamontuje osiem wind
  4. Akcja CBA w Wołominie. Zatrzymano cztery osoby
  5. Autobus przewrócił się na bok pod Otwockiem. Dwie osoby ranne, w akcji śmigłowiec LPR
  6. Bezdomny szedł w podartych butach. Reakcja strażników miejskich wzrusza do łez
Miasto dopłaca do remontu domu. Podpowiadamy, jak pozyskać środkiMiasto dopłaca do remontu domu. Podpowiadamy, jak pozyskać środkiCzytaj dalej

Następny artykuł