Uczniowie jutro nie pójdą do szkoły. Nagła akcja, już szykują protest

Autor Alicja Guz - 11 Października 2020
zamknięcie szkółŹródło: Pixabay

Zamknięcie szkół to rozwiązanie, którego domagają się Polacy. Na Facebooku powstało specjalne wydarzenie: Protest uczniowski 2020 - #zamknijcieszkoly. Manifestacja ma się odbyć w poniedziałek na terenie całego kraju. O co chodzi organizatorom i jak ma wyglądać protest?

Zamknięcie szkół nie jest możliwe?

Zamknięcie szkół jednak nie nastąpi. W sobotę na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki poinformował, że nie jest planowane zamknięcie placówek i wprowadzenie nauczania zdalnego. Zdaniem premiera system wprowadzony we wrześniu sprawdza się bardzo dobrze i 98 procent szkół działa w systemie stacjonarnym. Uczniowie wzięli więc sprawy w swoje ręce i zapowiedzieli ogólnopolski protest.

Dzisiaj grzeje:
1. Wracają godziny dla seniorów. Pilna decyzja, znów nie zrobimy zakupów
2. Obniżyli im emerytury. W sądzie już ponad 25 tys. odwołań

3. Morderstwo w bloku. Nastolatek leżał na chodniku, zginął podczas awantury. Nie żyje

Uczniowie nie pójdą do szkół?

Na Facebooku pojawiło się nowe wydarzenie: Protest uczniowski 2020 - #zamknijcieszkoly. Organizator manifestacji nie podpisał się jednak imieniem i nazwiskiem. Dlaczego więc chce protestować? - Szkoły nie są w stanie zachować reżimu sanitarnego, odległości, nikt nie sprawdza temperatury oraz nikt nie pilnuje maseczek. Wasze wytłumaczenie na nie zamykanie szkół to "98% Placówek funkcjonuje w trybie stacjonarnym" tylko myśląc logicznie w 20/30% tych placówek już jest ognisko koronawirusa, o którym nikt nie wie - czytamy w opisie protestu. - Uczniowie mają rodziny, tak naprawdę jest coś takiego, jak Babcia i Dziadek i nie każdy chce ich stracić kilka lat wcześniej, bo według Premiera wszystko się sprawdza - dodaje organizator.

Jak ma wyglądać protest uczniów?

Głównym założeniem protestu jest nieprzyjście w poniedziałek do szkół tysięcy uczniów. Jednak wsparcie protestującym można przekazać też w inny sposób. - Jeżeli masz taką możliwość, nie idź w poniedziałek do szkoły. Jeżeli nie masz takiej możliwości, a chcesz nam pomóc, ubierz się w poniedziałek do szkoły na czarno. Udostępniajcie wydarzenie oraz stronę znajomym - zachęca organizator. W momencie pisania artykułu na Facebooku jedynie 27 osób zadeklarowało udział w wydarzeniu, a 39 jest zainteresowanych. Czy ta manifestacja ma szansę przerodzić się w ogólnopolski bunt uczniów? Czas pokaże.

Niestety, koronawirus w popularnym warszawskim kościele. Sanepid pilnie szuka wiernychNiestety, koronawirus w popularnym warszawskim kościele. Sanepid pilnie szuka wiernychCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zauważyłeś u siebie podobne objawy? Oznaczają, że mogłeś mieć koronawirusa, trzeba wiedzieć
  2. Jeśli tankowałeś na Orlenie, możesz mieć poważny problem. Klienci zgłaszają wielotysięczne szkody
  3. ZTM zawiesza tramwaje. Będą duże zmiany dla pasażerów. Szykujcie się
  4. Atak szerszeni na Mazowszu. Na karetkę nie było już czasu
  5. Rząd zmienia zdanie w sprawie uczniów. RMF FM nieoficjalnie: wraca nauka zdalna
  6. Czeka nas stan wyjątkowy? Komentarz Ryszarda Terleckiego
Mieszkaniec Ursynowa walczy o zamknięcie katakumb. Powód? Chce chronić nietoperzeMieszkaniec Ursynowa walczy o zamknięcie katakumb. Powód? Chce chronić nietoperzeCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News