Żałoba w warszawskim zoo. Nie żyje słonica Erna

Autor Mateusz Dolak - 8 Marca 2020
Słonica Erna Źródło: zoo

Smutne wieści ze stołecznego zoo. W sobotę odeszła słonica Erna. - Żegnaj nasza słoniowa Żelazna Damo - napisali pracownicy ogrodu zoologicznego na Facebooku. | www.wawainfo.pl - wejdź po najnowsze wiadomości ze stolicy.

Zupełnie się poddała

Erna odeszła po wielu godzinach walki lekarzy weterynarii, opiekunów oraz straży pożarnej. - Zupełnie się poddała. Kiedy już nie było dla niej żadnego ratunku musieliśmy podjąć niezwykle trudną i rozpaczliwą dla nas decyzję, ale najlepszą z możliwych dla Erny. Teraz słonie i opiekunowie się z Nią żegnają. Jest nam bardzo, bardzo, bardzo smutno... - czytamy we wpisie na stronie warszawskiego zoo.

O niecodziennym miejscu pod metrem krążą legendy. Mamy zdjęcia, będziecie przecierać oczyO niecodziennym miejscu pod metrem krążą legendy. Mamy zdjęcia, będziecie przecierać oczyCzytaj dalej

Najstarsza słonica miała 35 lat

Erna była szefową stada. Miała 35 lat i była największą z samic. Warszawskie zoo opisywało ją jako zwierzę z silnym charakterem, które podporządkowywało sobie resztę grupy. Była bardzo pojętna i chętnie brała udział w treningach medycznych oraz uczyła się nowych zadań. Miała charakterystyczne kwadratowe czoło. Pod koniec lutego na wawainfo.pl pisaliśmy o akcji strażaków, którzy pomagali Ernie wstać po nocnej drzemce. - Przy pomocy sprzętu oraz wspólnych sił ludzkich mięśni, opiekunowie i strażacy pomogli wstać 4,5 tonowej słonicy. Erna jak tylko poczuła, że jej pozycja się pionizuje - sama wstała. Opiekunowie nagrodzili ją za to sokiem malinowym, który uwielbia - relacjonowali wówczas jej opiekunowie.

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Rodzina, fani i przyjaciele żegnają Pawła Królikowskiego. Tłumy na pogrzebie uwielbianego aktoraRodzina, fani i przyjaciele żegnają Pawła Królikowskiego. Tłumy na pogrzebie uwielbianego aktoraCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Quad ominął rogatki, wjechał pod pociąg. Nie żyje ojciec i 8-letni syn
  2. Będą duże zmiany w Veturilo. Ruszył ostatni sezon w starej formule, nowy szykuje sporo niespodzianek
  3. Pendolino zatrzymane w Warszawie. Jeden z pasażerów zadzwonił na numer alarmowy
  4. Jedyna taka inwestycja w Polsce, kierowcy czekali na nią latami. Wybudują podziemny parking w Warszawie
  5. Były zmarznięte, głodne, miały brudne akwarium. Mężczyzna zrobił im krzywdę, stanie przed sądem
  6. Samochód wpadł do Wisły, utonął. Pogotowie podjęło reanimację kierowcy, 35-latka nie żyje

Następny artykuł