Będą duże zmiany w robieniu zakupów. Wielu się ucieszy, co dokładnie się zmieni?

Autor redakcja Wawa Info - 27 Maja 2020
Zmiany w sklepachŹródło: Pixabay

Premier ogłosił. że od soboty czekają nas zmiany w sklepach. Nie będzie już limitu klientów. Gdzie jeszcze nastąpią zmiany? | www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje z Warszawy i Mazowsza.

Konferencja premiera

Podczas środowej (27.05) konferencji premier Mateusz Morawiecki podsumował rządowe działania mające na celu powstrzymanie rozwoju epidemii koronawirusa w Polsce. - Trzy miesiące temu postawiliśmy sobie jasny choć trudny do zrealizowania cel - przesunięcie fali zachorowań, aby nie zabrakło łóżek, respiratorów, środków medycznych. Udało się go zrealizować dzięki czemu zapanowaliśmy nad pandemią koronawirusa lepiej niż bogatsze kraje - stwierdził Morawiecki. Premier był zdania, że Polska poradziła sobie z pandemią lepiej niż szereg innych krajów europejskich.

Dzisiaj grzeje:
1. Pilny apel policji. Nie żyje człowiek. Funkcjonariusze potrzebują pomocy
2. Szykują się nowe, wysokie mandaty. Surowe kary będą związane z pandemią koronawirusa

Zmiany w zakupach od weekendu

Morawiecki zapowiedział liczne zmiany. Już od soboty (30.05) ma zostać zniesiony limit klientów w sklepach, który był zależny od powierzchni. Wciąż będzie trzeba nosić tam maseczki i zachować bezpieczny, dwumetrowy dystans. Tego samego dnia zniesiony zostanie jednak także obowiązek zasłaniania twarzy w przestrzeni publicznej, na otwartym powietrzu. Zasłanianie ust i nosa będzie jednak wciąż zalecane w przypadku osób idących blisko siebie ulicą. Poza tym nakaz pozostaje w mocy w komunikacji miejskiej, w gastronomii (przy serwowaniu dań czy wychodzeniu do toalety) oraz w instytucjach publicznych. Także w kościołach od niedzieli (31.05) przestanie obowiązywać limit wiernych. Jednak i tak obowiązkowe pozostaną maseczki oraz zachowanie dystansu.

Chciał zrobić żart, wykręcił numer alarmowy. Procedura ruszyła, mężczyzna może trafić do więzieniaChciał zrobić żart, wykręcił numer alarmowy. Procedura ruszyła, mężczyzna może trafić do więzieniaCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Będą duże zmiany w robieniu zakupów. Wielu się ucieszy, co dokładnie się zmieni?
  2. Premier przekazał fantastyczne wieści. Jest decyzja w sprawie powrotu kibiców na polskie stadiony, znamy szczegóły
  3. Wypadek na przejeździe kolejowym. Samochód wjechał prosto pod pociąg
  4. Od 1 czerwca więcej pociągów Kolei Mazowieckich. Co się zmieni?
  5. Pościg na Ursynowie, padły strzały. Mężczyzna próbował rozjechać policjanta
  6. Czy Polki i Polacy nie ufają policji? Najnowszy sondaż ujawnia porażającą prawdę i nie pozostawia złudzeń
Rafał Trzaskowski pokazał majątek swój i żony. Będziecie zdziwieniRafał Trzaskowski pokazał majątek swój i żony. Będziecie zdziwieniCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News