"Zakaz korzystania z ławek. Kara 5000 zł". Lepiej uważajcie. Tajemnicze kartki w centrum Warszawy.

Autor Mateusz Dolak - 9 Września 2020
kartka na ławceŹródło: facebook/Warszawa. Mieszkańcy Warszawy i okolic

"Zakaz korzystania z ławek. Kara 5000 zł" - taki napis pojawił się na siedziskach zlokalizowanych tuż przy budynku zwanym "szklaną piramidą" przy Chmielnej 89. Członkowie Facebookowej grupy "Warszawa. Mieszkańcy Warszawy i okolic" zastanawiają się o co chodzi - nie wiedzą czy to żart, czy celowe działanie. Próbowaliśmy wyjaśnić zagadkę, ale czekamy na maila od właściciela nieruchomości.

"Kara 5000"

Na kartki znajdujące się na ławkach zwrócił uwagę Bartosz. - Moja pierwsza reakcja to śmiech, i czemu taka kwota niska. Można było wpisać 1 milion złotych. Chciałem nawet usiąść, ale niestety ławka była zakurzona - żartuje w rozmowie z nami mężczyzna, który całą sprawę opisał na Facebookowej grupie "Warszawa. Mieszkańcy Warszawy i okolic". - Zapewne budynek nie jest jeszcze oddany dla użytku i nie chcą żeby korzystać z ławek. Ale mogli to jakoś inaczej oznaczyć, albo zagrodzić bo tak to wygląda całkiem zabawnie - dodaje już całkiem poważnie.

Dzisiaj grzeje:
1.Policja pilnie ewakuuje biurowce w Warszawie. Zagrożenie wybuchem, kilkaset osób musiało opuścić prace

2. Emerytura wyższa nawet o 200 zł miesięcznie. Jedna grupa ma gwarancję

Warszawianka znęcała się nad psem na oczach dzieci. Została nagrana przez sąsiadówWarszawianka znęcała się nad psem na oczach dzieci. Została nagrana przez sąsiadówCzytaj dalej

Od dwóch miesięcy

Członkowie grupy twierdzą, że kartki na ławkach widnieją już od dwóch miesięcy. W komentarzach nie brakuje żartów i teorii spiskowych, a nawet sugestii, że "winny temu jest prezydent Warszawy". "Zakaz patrzenia na moją osobę,kara umowna 4000 tyś złotych ????a co tam ????" - napisał Artur. "Codziennie się z tego śmieje...a zastawiony chodnik samochodami jest ok..." - skomentowała Dorota.

Dlaczego powieszono kartki?

Zapytaliśmy właściciela budynku i okolicznego terenu o to kto i dlaczego umieścił takie kartki, w jaki sposób ma zamiar egzekwować karę i na jakiej postawie chciałby ją nałożyć. Zamiast wyjaśnień usłyszeliśmy że mamy napisać maila. Do momentu publikacji naszego artykułu nie dostaliśmy odpowiedzi.

Uniwersytet Warszawski przechodzi na naukę zdalną. Właśnie wydano komunikatUniwersytet Warszawski przechodzi na naukę zdalną. Właśnie wydano komunikatCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nagła, tragiczna wiadomość. Nie żyje Gienek Loska
  2. Prowadząca "Nasz nowy dom" Polsatu po raz pierwszy o swoim dzieciństwie. "Musieliśmy sobie radzić"
  3. Zadzwoniła do córki, pożegnała i skoczyła do Wisły. Porażająca akcja służb w Warszawie
  4. Zwłoki mężczyzny leżały w samochodzie. Przechodnie dokonali porażającego odkrycia
  5. Z ostatniej chwili: dziecko wypadło z okna. Na miejsce jadą służby, trwa akcja ratunkowa
  6. Mandat na ponad 2 miliony złotych? Rekordziście grozi również więzienie

Do Wisły cały czas wpływają ścieki. Trwa walka z czasem, most pontonowy połączył już dwa brzegiDo Wisły cały czas wpływają ścieki. Trwa walka z czasem, most pontonowy połączył już dwa brzegiCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News