Zabójstwo w szkole w Warszawie. Oskarżony 16-latek spotkał się z rodziną ofiary. Nie przeprosił

Autor Mateusz Dolak - 12 Marca 2020
Zabójstwo w szkole Źródło: Piotr Molecki/East News

Rozpoczął się proces 16-letniego Emila B. który jest oskarżony o zabójstwo na szkolnym korytarzu w Wawrze. Nastolatek po raz pierwszy przyznał się do winy, ale nie chciał złożyć wyjaśnień. | www.wawainfo.pl - wejdź po najnowsze informacje z Warszawy.

Pierwsza rozprawa

Na rozprawie była dziennikarka portalu tvnwarszawa.pl. Jak relajonowała, B. na rozprawę został doprowadzony z aresztu śledczego na Białołęce. Na sali w Sądzie Okręgowym Warszawa-Praga pojawili się też jego rodzice oraz rodzice Kuby, który zginął od ciosów nożem. Emil B. nie przeprosił za to co zrobił, ale po raz pierwszy przyznał się do winy. Po chwili odmówił składania wyjaśnień. Nastolatek w związku z tą sprawą był przesłuchiwany trzy razy - dzień po zbrodni, w czerwcu oraz październiku. Za każdym razem nie mówił zbyt wiele. Jak podaje tvnwarszawa.pl, podczas pierwszej rozprawy sąd przesłuchał biegłych oraz rodziców oskarżonego. Sędzia zdecydowała o ich utajnieniu, dlatego dziennikarzy wyproszono z sali.

SGGW wykwaterowuje studentów z akademików. Muszą niezwłocznie opuścić pokojeSGGW wykwaterowuje studentów z akademików. Muszą niezwłocznie opuścić pokojeCzytaj dalej

Zabójstwo w szkole

Do tragedii w podstawówce doszło 10 maja 2019 roku. Dramat rozegrał się tuż po trzeciej godzinie lekcyjnej. Kuba K. z klasy 3 gimnazjum został zaczepiony przez Emila B. z 8 klasy podstawówki. Pomiędzy chłopakami doszło do bójki i awantury na korytarzu na drugim piętrze. 16-latek zaczął uciekać przed napastnikiem, obaj zbiegli piętro niżej do sali od fizyki. To tam Emil B. wbił nóż w ciało swojego kolegi. Kuba zginął na miejscu, a napastnik został raniony w rękę nożem. Z ustaleń śledczych wynika, że B. przygotowywał się do popełnienia przestępstwa. Planował je i opisywał spodziewane konsekwencje w koresponencji ze znajomymi. W związku ze sprawą zatrzymano też troje innych nastolatków.

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Tutaj badają koronawirusa w Polsce. Wyjątkowe zdjęcia laboratorium PZH od środkaTutaj badają koronawirusa w Polsce. Wyjątkowe zdjęcia laboratorium PZH od środkaCzytaj dalej

Następny artykuł