Emil B. skazany. 25-lat więzienia za zabójstwo w szkole w Wawrze

Autor Mateusz Dolak - 17 Lutego 2021
Zabójstwo w szkoleŹródło: East News

Emil B. został skazany na karę 25 lat pozbawienia wolności za zabójstwo 16-letniego Kuby w szkole w Wawrze. Sąd ogłosił wyrok w środę (17 lutego) po procesie trwającym blisko rok.

Wyrok 25 lat więzienia

Wyrok został ogłoszony w środę (17 lutego) w Sądzie Okręgowym Warszawa-Praga. Sędzia Małgorzata Wasylczuk uznała Emila B. za winnego i skazała go na karę 25 pozbawienia wolności.

Orzekła również, że skazany musi zapłacić kwotę 150 tys. złotych zadośćuczynienia rodzinie zamordowanego. Wyrok jest nieprawomocny.

To prokuratura domagała się skazania 17-latka na 25 lat więzienia, co jest najwyższym wymiarem kary dla nieletnich sprawców. Obrońcy Emila B. próbowali przekonać sąd, że nie musi traktować oskarżonego jako osobę dorosłą, powołując się na orzeczenie biegłych psychiatrów.

Pościg za taksówką w Wilanowie. Kierowca wydmuchał 2,5 promilaPościg za taksówką w Wilanowie. Kierowca wydmuchał 2,5 promilaCzytaj dalej

Chcieli umieszczenia nastolatka w zakładzie poprawczym, w imię wymierzenia kary "wychowawczej". Dodatkowo rodzina zmarłego żądała wypłaty po 1 mln złotych zadośćuczynienia dla ojca oraz brata Kuby K.

Tragedia w podstawówce

Do tragedii w podstawówce doszło 10 maja 2019 roku. Dramat rozegrał się tuż po trzeciej godzinie lekcyjnej.

Kuba K. z klasy 3 gimnazjum został zaczepiony przez Emila B. z 8 klasy podstawówki. Pomiędzy chłopakami doszło do bójki i awantury na korytarzu na drugim piętrze. 16-latek zaczął uciekać przed napastnikiem, obaj zbiegli piętro niżej do sali od fizyki. To tam Emil B. wbił nóż w ciało swojego kolegi.

Kuba zginął na miejscu, a napastnik został raniony w rękę nożem. Z ustaleń śledczych wynika, że B. przygotowywał się do popełnienia przestępstwa. Planował je i opisywał spodziewane konsekwencje w korespondencji ze znajomymi.

Emil B. stwarzał problemy

Podczas popełniania czynu Emil B. znajdował się pod wpływem substancji psychoaktywnych. Po zatrzymaniu przez pół roku przebywał w schronisku dla nieletnich na przedmieściach Lublina, a następnie w areszcie na warszawskiej Białołęce, razem z dorosłymi.

W areszcie otrzymywał kary dyscyplinarne, a jednostka wystawiła mu ocenę negatywną. Przed tragicznym wydarzeniem z 2019 roku, Emil B. dwukrotnie stanął przed sądem rodzinnym, który orzekł przejawy demoralizacji.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl
zdjęcie główne: wawainfo.pl

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News