Brutalny atak w Żabce. Mężczyzna pobił właścicielkę sklepu

Autor Aleksandra Olbryt - 23 Września 2020
ŻabkaŹródło: Żabka / materiały prasowe

Żabka w pobliżu ulicy Miłej w Radomiu - to tam 13 września doszło do brutalnego ataku na właścicielkę sklepu. Wszystko zarejestrował monitoring. 50-letnia właścicielka Żabki próbowała uniemożliwić agresorowi dalsze demolowanie budynku. W odwecie przestępca dwukrotnie kopnął ją w twarz, powodując ogromne obrażenia. Biegły stwierdził, że będą one skutkowały trwałym zniekształceniem twarzy. 37-letni napastnik zbiegł z kraju, prawdopodobnie ukrywa się w Wielkiej Brytanii.

Żabka w Radomiu: brutalny atak na właścicielkę

Żabka, okolice ulicy Miłej, Radom. 13 września po godzinie 20 do sklepu podeszło trzech mężczyzn. Jeden z nich (w jasnej koszulce) rozbił butelkę o drzwi sklepu, a następnie drewnianą europaletą uderzył w witrynę. Wtedy ze środka wybiegła kobieta, próbująca powstrzymać napastnika. Ten wymierzył jej cios w twarz. Mimo, że w obronie kobiety stanął jej 19-letni syn i jego kolega, napastnika udało się obezwładnić jedynie na krótką chwilę. Z pomocą przyszło mu bowiem dwóch kompanów.

Dzisiaj grzeje:
1. Polaków czeka poważny problem. Krzysztof Jackowski ostrzega. Jasnowidz nie mógł już dłużej milczeć
2. Już 1 stycznia wejdzie w życie nowa opłata. Od wysokości rachunków zrobi ci się niedobrze
3.Śmiertelne potrącenie na torach, kobieta nie żyje. Bardzo duże utrudnienia w kursowaniu pociągów

Kopnął kobietę w twarz. Tak mocno, że mógł zabić

Syn kobiety i jego kolega również zostali pobici, ale nie tak dotkliwie, jak właścicielka Żabki. Agresor, przy pełnym wsparciu kolegów, kopnął kobietę w twarz, w efekcie czego upadła bezwładnie na chodnik. Po chwili mężczyzna obezwładnił i skopał jednego z chłopców, stających w obronie 50-latki. Na koniec ponownie wziął paletę i rzucił w leżących ludzi.

Viki Gabor zaatakowana przed sklepem. Matka wokalistki przerwała milczenie, jest oświadczenieViki Gabor zaatakowana przed sklepem. Matka wokalistki przerwała milczenie, jest oświadczenieCzytaj dalej

Zarzuty postanowione zaocznie - prokuratora szuka 37-latka

Usiłowanie zabójstwa to jeden z czterech zarzutów jakie Prokuratura Okręgowa w Radomiu postawiła zaocznie 37-letniemu mężczyźnie. Mężczyzna nie został jeszcze schwytany przez wymiar sprawiedliwości. Wiadomo, że opuścił Polskę. TVN donosił, że mógł zbiec do Wielkiej Brytanii. Do sądu skierowano także wniosek o tymczasowy areszt na 30 dni. Dopiero po uzyskaniu zgody sądu będzie możliwe skierowanie kolejnego wniosku - w sprawie pozwolenia na uruchomienie procedury poszukiwania Europejskim Nakazem Aresztowania.

Dwaj kompani aresztowani

Dwóch mężczyzn, którzy pomagali głównemu napastnikowi, zatrzymała policja. Pierwszy trafił w ręce funkcjonariuszy już 14 września w godzinach porannych. To 40-letni mieszkaniec Radomia. Obaj mężczyźni zostali decyzją sądu aresztowani na trzy miesiące. Głównemu agresorowi przedstawiono z kolei cztery zarzuty, przy uwzględnieniu stanu zdrowia i uszkodzenia ciała zaatakowanej kobiety. Biegły stwierdził, że obrażenia będą skutkowały trwałym zniekształceniem, zeszpeceniem twarzy. Wskutek brutalnego ataku doszło do wieloodłamowych złamań kości twarzoczaszki, ze złamaniami oczodołów, złamań z przemieszczeniami kości szczęki, kości nosa. Najpoważniejszy z zarzutów dotyczy usiłowania zabójstwa. Najwyższa kara przewidywana przez polski Kodeks karny to dożywocie - powiedziała w rozmowie z PAP Beata Galas, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Radomiu.

Zobaczyli pociętą i zakrwawioną kobietę. Nie czekali ani chwili, chodziło o jej życieZobaczyli pociętą i zakrwawioną kobietę. Nie czekali ani chwili, chodziło o jej życieCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koszmar powrócił, Tomasz Komenda nagle pojawił się na sali sądowej. Niewiarygodne, do czego doszło
  2. Wideo - Nietrzeźwy kierowca cysterny doprowadził do gigantycznej eksplozji kilkudziesięciu tysięcy litrów paliwa
  3. Prognozy nie pozostawiają złudzeń, za chwilę będzie gorąco jak w środku lata. W Polskę uderzy zwrotnikowy żar
  4. Młodzi mężczyźni nie mieli szans, auto stanęło w ogniu. Spłonęli żywcem
  5. 14-letni Wiktor rzucił się pod metro. Matka chłopca przerwała milczenie. Historia wywołuje płacz i łzy
  6. Czeka nas najdłuższy weekend bez handlu? Tak, to prawda
Tragiczny wypadek, kobieta nie żyje. Traktor zmiażdżył samochód, są porażające zdjęciaTragiczny wypadek, kobieta nie żyje. Traktor zmiażdżył samochód, są porażające zdjęciaCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News