Autobus uderzył w drzewo, 10 osób jest rannych. Trwa akcja ratunkowa. Poważny wypadek pod Warszawą.

Autor Mateusz Dolak - 29 Maja 2020
Wypadek w Górze KalwariiŹródło: wawainfo.pl

Wypadek w Górze Kalwarii. Jak podaje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, autobus uderzył w drzewo. 10 osób zostało rannych. Na miejscu trwa akcja ratunkowa. Droga krajowa numer 79 pomiędzy Warszawą a Kozienicami jest całkowicie zablokowana. Policja wyznaczyła objazdy.

Bus uderzył w drzewo

- O 10:50 otrzymaliśmy zgłoszenie, że autobus uderzył w drzewo. Na miejsce przyjechało siedem zastępów straży pożarnej, 2 karetki, śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz policja. Gdy strażacy przyjechali na miejsce, 9 pasażerów zdążyło już opuścić pojazd, a kierowca znajdował się wciąż w środku. Strażacy ewakuowali go z pojazdu, po czym rozpoczęli resuscytację oddechowo-krążeniową, którą następnie przejęli ratownicy medyczni pogotowia. Czynności resuscytacyjne trwają do teraz. Spośród pasażerów sześć osób zostało zwolnionych do domu, wobec 3 osób z niewielkimi obrażeniami, potłuczeniami i rozcięciami waży się jeszcze decyzja - powiedział nam około godziny 11:50 mł. brygadier Łukasz Darmofalski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Piasecznie.

Dzisiaj grzeje:
1. Tragiczny wypadek na Mazowszu. Nie żyje motocyklista

2. Pojawiły się nowe zakażenia, więc wróciły restrykcje. Jeden z krajów został już zmuszony do powrotu do obostrzeń

Droga krajowa nr 79 zablokowana

- Ulica Dominikańska w centrum Góry Kalwarii pozostaje nieprzejezdna - dodaje mł. brygadier Darmofalski. Jak informuje GDDKiA, w związku z utrudnieniem zablokowana jest też droga krajowa nr 79 między Warszawą a Kozienicami. Policja wyznaczyła objazdy. Na informacje dotyczące przyczyn wypadku trzeba jeszcze poczekać. Znajdujący się na miejscu strażacy przypuszczają, że kierowca zasłabł i zjechał na drugi pas, uderzając w drzewo.

Odkryto kolejne ognisko koronawirusa w szpitalu w Warszawie. Nowe zakażenia w stolicyOdkryto kolejne ognisko koronawirusa w szpitalu w Warszawie. Nowe zakażenia w stolicyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Skazali ją na dożywocie za zabicie męża, a i tak otrzyma gigantyczny spadek. Na jaw wyszły porażające fakty
  2. Arkadiusz Milik dostał ultimatum od Napoli. Ma trzy tygodnie, by się określić
  3. Wysoka wygrana lotto w Warszawie. Wiemy gdzie padła
  4. Dwie policyjne załogi w akcji. Nie zdążyli nawet zabrać "fantów"
  5. Chciał przegonić ptaki. Ukrzyżował żurawia na polu
  6. Pilny komunikat GIS dla wszystkich Polek i Polaków. Dotyczy każdego, chodzi o specjalne zalecenia sanepidu i ustalenie terminarzu organizacji kąpielisk
Tragiczny wypadek na Mazowszu. Nie żyje motocyklistaTragiczny wypadek na Mazowszu. Nie żyje motocyklistaCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News