Tragedia na torach, trzy osoby nie żyją. Czarna seria wypadków, porażające

Autor Julian Bakuła - 26 Października 2020
PilneŹródło: wawainfo.pl

W niedzielę na torach w Warszawie doszło do aż trzech wypadków. Tragiczna czarna seria skończyła się śmiercią trzech osób potrąconych przez pociąg. Wypadki miały miejsce w pobliżu dworca Warszawa ZOO na Pradze Północ, PKP Płudy na Białołęce oraz na odcinku Warszawa Wschodnia - Warszawa Rembertów.

Zacznie się równo o 16, cała Warszawa będzie sparaliżowana. Gigantyczne utrudnienia, policja już się szykujeZacznie się równo o 16, cała Warszawa będzie sparaliżowana. Gigantyczne utrudnienia, policja już się szykujeCzytaj dalej

Trzy ofiary śmiertelne

W niedzielę (25.10) w Warszawie doszło aż do trzech śmiertelnych wypadków na torach. Wypadki miały miejsce na Pradze Północ, na Białołęce oraz na odcinku Warszawa Wschodnia-Warszawa Rembertów. W wyniku tej tragicznej czarnej serii śmierć poniosły trzy osoby: dwie kobiety i jeden mężczyzna.

W pobliżu dworca kolejowego Warszawa ZOO pociąg potrącił w niedzielę po południu przechodzącą przez tory kobietę. W wyniku wypadku poniosła ona śmierć. Wypadek poskutkował utrudnieniami w kursowaniu pociągów. Na linii Warszawa Gdańska - Warszawa Praga poruszały się one po jednym torze. Wynikające stąd opóźnienia pociągów mogły sięgać nawet 20 minut.

Wypadki na Białołęce i na odcinku Warszawa Wschodnia - Warszawa Rembertów

Do kolejnego tragicznego wypadku doszło w pobliżu PKP Płudy. - Około 17:50 otrzymaliśmy zgłoszenie, że w okolicach ulicy Mehoffera doszło do potrącenia kobiety przez pociąg. Prawdopodobnie 21-letnia kobieta wtargnęła pod nadciągający pociąg. W wyniku potrącenia poniosła śmierć na miejscu. Policja prowadzi w tej sprawie czynności wyjaśniające - informuje mł. asp. Irmina Sulich z praskiej policji.

Tego samego dnia potrącony przez pociąg został także mężczyzna na odcinku Warszawa Wschodnia - Warszawa Rembertów. Jak podaje portal warszawawpigulce.pl, po przybyciu na miejsce wypadku lekarz stwierdził zgon mężczyzny. Policja pracująca pod nadzorem prokuratora podjęła czynności śledcze i wyjaśniające.

Dzisiaj grzeje:
1. Pilna decyzja ratusza w sprawie Wszystkich Świętych. Zmiana po raz pierwszy w historii
2. Już od soboty. Zaostrzone restrykcje dla Polaków. Za granicą skończyły się przelewki
3. Ukradli bajońską sumę z taksówki w samym centrum Warszawy. Trwa obława policji

Pilna decyzja ratusza w sprawie Wszystkich Świętych. Zmiana po raz pierwszy w historiiPilna decyzja ratusza w sprawie Wszystkich Świętych. Zmiana po raz pierwszy w historiiCzytaj dalej

W Polsce dochodzi do ogromnej liczby wypadków na torach

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy już o innym wypadku na torach, do którego doszło na Mazowszu. W środę (21.10) przed godziną 14 w miejscowości Prażki (gmina Będków, powiat Tomaszów Mazowiecki) dwa mężczyźni podróżujący volkswagenem passatem wjechali na tory, zderzając się z pociągiem osobowym relacji Zielona Góra - Warszawa Wschodnia. Zderzenie poskutkowało zmiażdżeniem samochodu oraz śmiercią dwóch osób - zarówno 46-letniego kierowcy, jak i jego pasażera.

Zgodnie z zaprezentowanym przez Państwową Komisję Badania Wypadków Kolejowych raportem "Bezpieczeństwo w transporcie kolejowym" jedną z najczęstszych przyczyn wypadków kolejowych (27 proc.) są wtargnięcia pojazdem samochodowym pod nadjeżdżający pociąg. Jednak główną przyczyną - 40 proc. przypadków - jest przechodzenie przez tory w niedozwolonych miejsach.

W ostatnich latach liczba wypadków kolejowych spada

Statystyki wskazują jednak na spadek liczby wypadków kolejowych na polskich torach w ostatnich latach. Jak dowiadujemy się z opublikowanego przez Urząd Transportu Kolejowego (UTK) "Sprawozdania ze stanu bezpieczeństwa ruchu kolejowego w 2018 r.", w roku 2011 odnotowano 849 wypadków i poważnych wypadków na liniach kolejowych (bez bocznic), w roku 2013 - 704 wypadki, w roku 2016 - tylko 581. W kolejnym roku nastąpił wzrost do 621 wypadków, lecz w roku 2018 liczba ta ponownie spadła.

Autorzy sprawozdania podkreślają, że bezpieczeństwo na polskiej kolei zależy w dużej mierze od wypracowania "kultury bezpieczeństwa", ale także uświadomienia ogółu społeczeństwa w kwestii ryzyka wypadku związanego z przebywaniem na torach. "Mam tutaj na myśli między innymi zdarzenia związane z wtargnięciem pojazdu drogowego lub osoby bezpośrednio pod nadjeżdżający pociąg. Pomimo podejmowania wielu starań o poprawę tej sytuacji, nadal notujemy bardzo dużo wypadków w tym obszarze, które w zdecydowanej większości kończą się tragicznie" - pisze dr. inż. Ignacy Góra, prezes UTK.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Cała Polska podaje dalej, pozwólmy podjąć decyzję społeczeństwu. Młode Polki proponują referendum aborcyjneCała Polska podaje dalej, pozwólmy podjąć decyzję społeczeństwu. Młode Polki proponują referendum aborcyjneCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jutro ruszy główny strajk kobiet. Prawnicy mają kilka ostrzeżeń dla osób, które się na niego wybiorą
  2. Trzech mężczyzn pchało VW Golfa na autostradzie. Zachowanie ich kolegi było kuriozalne - Wideo
  3. Wczorajszy protest mijał wiele starszych osób. Nie takich reakcji spodziewali się demonstranci
  4. Szpital na stadionie powstaje w ekspresowym tempie. Właśnie pokazali zdjęcia, robią wrażenie
  5. Gigantyczna awaria, część Warszawy pogrążona w ciemnościach. Nagle zgasło światło, ludzie nie mają prądu
  6. Nie wierzysz w działanie maseczek? Pierwsze poważne badanie, które obnaża ich skuteczność
  7. Gates studzi wszelki optymizm. Bardzo zła prognoza na 2021 r.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News