Samochód ciężarowy przebił bariery i wpadł do rzeki

Autor Natalia Godek - 13 Grudnia 2020
wypadek ciężarówkiŹródło: www.facebook.com/policjamlawa

Samochód ciężarowy wpadł do rzeki. Z pojazdu wyciekła ropa, ale kierowca zdążył opuścić kabinę jeszcze przed przyjazdem służb.

Za szybko na łuku

W piątkową noc, około godziny drugiej, niedaleko miejscowości Turza Wielka samochód ciężarowy marki Scania przerwał bariery na moście, a następnie jego kabina wpadła do rzeki. Naczepa została na jezdni i przez pewien czas blokowała trasę. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Mławie podała, że były w niej przewożone opatrunki i bandaże.

Jak poinformowała asp.szt. Anna Pawłowska z Komendy Powiatowej Policji w Mławie, kierowca nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i stracił panowanie nad pojazdem. Zdarzenie miało miejsce na łuku drogi 563 relacji Turza Mała - Lipowiec Kościelny. - Tirem kierował mieszkaniec pow. rypińskiego, był trzeźwy. Całe zdarzenie zakończyło się mandatem dla kierowcy. Usunięcie pojazdu ciężarowego wymagało użycia specjalistycznego sprzętu i wiązało się z utrudnieniami w ruchu na tym odcinku drogi. - czytamy w komunikacie.

Do rzeki wyciekła ropa

Straż pożarna w Mławie podała, że kierujący pojazdem sam opuścił kabinę, jeszcze przed przyjazdem służb. O zdarzeniu poinformowały osoby postronne, które były świadkami wszystkiego.

Z pojazdu wyciekła ropa i unosiła się na tafli wody w rzece. Rozwiązaniem tego problemu zajęła się grupa chemiczna strażaków ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemiczno - Ekologicznego z Ciechanowa, która usunęła trującą substancję.

Centrum Warszawy zablokowane. Chcą iść przed dom Kaczyńskiego, interweniuje policjaCentrum Warszawy zablokowane. Chcą iść przed dom Kaczyńskiego, interweniuje policjaCzytaj dalej

Wypadek ciężarówki w Turzy WielkiejWypadek ciężarówki w Turzy WielkiejWypadek ciężarówki w Turzy Wielkiej

Kierowcy przekroczyli prędkość

Jednak to zdarzenie to nie jedyne, które miało miejsce w ostatnim czasie na Mazowszu. - Na drodze krajowej nr 7 w Żurominku, kierowca ciężarowego mercedesa stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi uderzając w drzewo oraz ogrodzenie prywatnej posesji. Kierowca nie odniósł obrażeń. Do niebezpiecznej kolizji doszło także na terenie miasta. Na ul. Żuromińskiej , kierujący oplem astrą wypadł z drogi, pojazd wywrócił się. - podała asp. szt. Pawłowska.

Od poniedziałku doszło już do pięciu kolizji, które były spowodowane niedostosowaniem prędkości do warunków drogowych. W związku z tym policja ostrzega: Opady śniegu, marznącego deszczu, oblodzenia powodują, że chwila nieuwagi może zakończyć się kolizją lub wypadkiem. To prawdziwy sprawdzian wyobraźni, ostrożności i umiejętności kierowców. Podstawowym warunkiem jest dostosowanie prędkości – a więc jazda z prędkością, która umożliwi zapanowanie nad pojazdem i wykonanie bezpiecznego manewru. Pamiętajmy również o odpowiednim przygotowaniu samochodu do jazdy.

źródło: wawainfo.pl
zdjęcie główne: policja

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Artykuły polecane przez redakcję Wawa Info:

Zobacz jak wygląda Południowa Obwodnica Warszawy:

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News