Autobus zderzył się z samochodem na warszawskim moście. Jedna osoba nie żyje

Autor Kamil Matuszak - 12 Lutego 2021
Samochód zderzył się z autobusemŹródło: TOMASZ RADZIK/East News

W czwartek (11 lutego) w godzinach wieczornych doszło do tragicznego wypadku na moście Śląsko-Dąbrowskim na wysokości Wisłostrady. W autobus linii 190 wjechał samochód osobowy. Było to zderzenie czołowe. Kierowcy Forda nie udało się uratować.

Wypadek na moście Śląsko-Dąbrowskim

Do tragicznego wypadku na moście Śląsko-Dąbrowskim na wysokości Wisłostrady doszło w czwartek (11 lutego) po godzinie 20:00. W wypadku uczestniczyły autobus miejski linii 190 oraz samochód marki Ford. W wypadku ucierpiał kierowca samochodu osobowego.

Na miejscu od razu pojawiły się służby, w tym zespół ratownictwa medycznego, który błyskawicznie rozpoczął reanimację poszkodowanego. W akcji uczestniczyły policja, straż pożarna oraz karetka pogotowia.

Czołowe zderzenie z autobusem

Według doniesień samochód marki Ford Mondeo jadący w kierunku Pragi zjechał z pasa i czołowo zderzył się z nadjeżdżającym autobusem komunikacji miejskiej. Podobno kierowca stracił panowanie nad pojazdem podczas skrętu.

W piątek rano otrzymaliśmy informację, że poszkodowany kierowca, pomimo błyskawicznej reakcji służb i reanimacji zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

Pijany kierowca staranował dwa samochody. Zatrzymał go policjant po służbiePijany kierowca staranował dwa samochody. Zatrzymał go policjant po służbieCzytaj dalej

W wypadku obrażenia odniosło także dwóch pasażerów podróżujących samochodem osobowym, które zostały zabrane z miejsca zdarzenia.

Na moście Śląsko-Dąbrowskim pojawiły się aż cztery zastępy straży pożarnej, które zabezpieczyły miejsce zdarzenia. Nie musiały jednak używać ciężkiego sprzętu, by wydostać rannych z wraku samochodu. Na moście trwały również prace wyjaśniające.

Utrudniony ruch

Około godziny 21:00 służby poinformowały także, że ruch tramwajowy i autobusowy na moście jest zablokowany w kierunku Pragi, a także mocno utrudniony w drugą stronę.

Strona Warszawskiego Transportu Publicznego wydała komunikat mówiący, jak wyglądała sytuacja na drodze:

- W związku ze zdarzeniem drogowym na moście Śląsko-Dąbrowskim występują utrudnienia w kursowaniu tramwajów linii 4, 13, 20, 23, 26 oraz autobusów linii 160 i 190. Tramwaje mogą być kierowane na trasy objazdowe w obu kierunkach przez most Gdański. Autobusy linii 160 kierunek Grodzisk oraz 190 kierunek CH Marki zostały skierowane na trasę objazdową: al. Solidarności – Nowy Zjazd – Dobra – Tamka – most Świętokrzyski – Wybrzeże Szczecińskie – Okrzei – Targowa – al. Solidarności. Trwa uruchamianie autobusowej linii Z kursującej na trasie Dw. Wileński – Kino Femina – Dw. Wileński

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl, warszawa.wyborcza.pl, wtp.waw.pl
zdjęcie główne ilustracyjne: eastnews.pl

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News