To było coś niezwykłego: pomyliła hamulec z gazem. Gdy się zorientowała, nie było odwrotu

Autor Julian Bakuła - 3 Grudnia 2020
Kobieta spowodowała wypadek, wjeżdżając do apteki.Źródło: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

W środę wieczorem w Żyrardowie miał miejsce niecodzienny wypadek. Zamiast wejść do apteki, 18-latka wjechała do niej samochodem. Kobieta była trzeźwa. Do zdarzenia doszło najprawdopodobniej na skutek pomyłki. Sprawczyni została ukarana mandatem.

18-latka spowodowała wypadek

W środę (02.12.) tuż przed godziną przy ulicy Filipa de Girarda w Żyrardowie pod Warszawą doszło do groźnego wypadku. Według wstępnych ustaleń 18-letnia mieszkanka Żyrardowa wjechała w tamtejszą aptekę, wykonując manewr parkowania.

Do zdarzenia doszło prawdopodobnie na skutek pomylenia pedału hamulca z pedałem gazu. "Całe zdarzenie wyglądało bardzo poważnie, zwłaszcza że obok lokalu znajduje się sklep spożywczy oraz inne lokale usługowe, z których o tej porze korzysta wiele osób" - relacjonuje sierż. Monika Michalczyk z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie.

Kobieta wjechała autem do apteki

"18-latka była trzeźwa. Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym poza droga publiczną została ukarana mandatem karnym" - dodaje sierż. Michalczyk. Szkody wynikłe z kolizji pokryte zostaną prawdopodobnie z ubezpieczenia.

Na zdjęciu widzimy, że szkody są niebagatelne. Samochód przebił witrynę apteki, roztrzaskując szybę i taranując przednią część wnętrza lokalu. Całe zdarzenie mogło jednak skończyć się tragicznie, gdyby na drodze pojazdu znajdowali się ludzie.

Wypadek kobieta apteka

[Źródło zdjęcia: mazowiecka.policja.gov.pl]

Teksty wybrane dla Ciebie:

Zaparkował na środku ulicy

Na początku maja informowaliśmy o innym bulwersującym incydencie, jaki miał miejsce w Żyrardowie. Zachowanie kierowcy forda wywołało wzburzenie osób obecnych na rynku miasta. Kierowca zaparkował samochód na samym środku rynku, po czym opuścił pojazd, nie wyłączając silnika.

Gdy obecni tam sprzedawcy zwrócili mu uwagę, że nie powinien tak robić, spotkali się z wyzwiskami i agresywnym zachowaniem ze strony mężczyzny. - Auto stało może ze 2-3 minuty, jednak zdążyło się zrobić niemałe zamieszanie - relacjonował w rozmowie z wawainfo.pl świadek zdarzenia.

Połamali wycieraczki, bo źle zaparkował

O tym, jak wiele emocji może wywołać niepoprawnie zaparkowane auto, mógł się przekonać kierowca, któremu w ramach odwetu za tego rodzaju postępowanie ktoś połamał wycieraczki w samochodzie pozostawionym na Woli.

Sytuacja ta znalazła swój ciąg dalszy w internecie, gdzie zamieszczono zdjęcie zniszczonego samochodu. Chociaż wiele osób pochwaliło ten sposób ukarania kierowcy za niewłaściwe parkowanie, to jednak niektórzy stwierdzili, że jest to odpowiadanie "chamstwem na chamstwo".

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Zobacz też, jak wygląda najdłuższy tunel w Warszawie:

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News