Ostatecznie wiadomo, jak mają wyglądać święta. Nikt nie powinien mieć już wątpliwości

Autor Julian Bakuła - 6 Grudnia 2020
W tym roku o wyjeździe na święta możemy tylko pomarzyć.Źródło: Piotr Molecki/East News

Tegoroczne święta będą niekonwencjonalne jak cały rok 2020. Wigilię większość z nas spędzi w gronie o wiele węższym niż zazwyczaj, a o wyjeździe na święta będziemy mogli tylko pomarzyć. Rząd przedstawił oficjalne wytyczne w tej kwestii.

Tłumy rzuciły się na zakupy. Ogromne kolejki, nie ma gdzie zaparkowaćTłumy rzuciły się na zakupy. Ogromne kolejki, nie ma gdzie zaparkowaćCzytaj dalej

Grudzień bez wyjazdów na święta

Osoby przyzwyczajone do tego, że w okresie świątecznym wyjeżdżały całą rodziną na zimowe wakacje, przeżywają w tym roku zawód. Wszystko przez obostrzenia sanitarne wprowadzone przez rząd w związku z epidemią koronawirusa.

Od 28 listopada do 27 grudnia hotele dostępne są tylko dla gości przebywających w nich w ramach podróży służbowych lub w związku ze zgrupowaniami bądź zawodami sportowymi albo dla lekarzy i pacjentów.oraz ich opiekunów.

Zobacz także: Jeden z częstszych objawów COVID-19. Po jakim czasie zarażonym wraca węch?

Wigilia w mniejszym gronie

Jeszcze bardziej zmartwią niektórych limity uczestników nałożone przez rząd na "imprezy organizowane w domu, w tym Święta Bożego Narodzenia", które "mogą się odbywać z udziałem maksymalnie 5 osób (do tego limitu nie wliczamy osoby zapraszającej na imprezę oraz osób, które wspólnie mieszkają lub gospodarują z tą osobą)" - jak czytamy na rządowym portalu informacyjnym.

Zobacz także: Na plaży zwrócił uwagę na jedną rzecz. Teraz będzie milionerem

Jeśli dotychczas na Wigilię spraszaliśmy do domu całą bliższą i dalszą rodzinę wraz z rzadko widywanymi krewnymi, możemy przeżyć w tym roku rozczarowanie. Należy jednak raz jeszcze podkreślić, że do limitu 5 osób nie wliczają się osoby organizujące Wigilię zamieszkujące razem pod jednym dachem domu, w którym odbywa się spotkanie rodzinne.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Rządowe wytyczne na święta

Obowiązujące od 27 listopada do 28 grudnia rządowe wytyczne na okres świąteczny zakładają między innymi ponowne otwarcie galerii handlowych oraz utrzymanie ograniczeń nałożonych na lokale gastronomiczne, zgodnie z którymi mogą one wydawać dania jedynie na wynos lub z dowozem.

W związku z tym sytuacja gastronomii w Warszawie wciąż pozostaje dramatyczna, jako że ograniczenie usług świadczonych przez restauracje przełożyło się na drastyczny spadek obrotów i wiele lokali zagrożonych jest bankructwem.

Młody proboszcz powiesił się na parafii. Właśnie ujawniono nowe fakty, parafianie nie dowierzająMłody proboszcz powiesił się na parafii. Właśnie ujawniono nowe fakty, parafianie nie dowierzająCzytaj dalej

Etap odpowiedzialności

Przypadający na święta okres stopniowego luzowania obostrzeń nałożonych na obywateli i gospodarkę w związku z drugą falą epidemii koronawirusa określony został przez rząd jako "etap odpowiedzialności". Utrzymany zostaje w tym czasie zakaz funkcjonowania basenów, aquaparków, siłowni, solariów, klubów i centrów fitness, dyskotek, klubów nocnych i parków rozrywki.

W sklepach w dalszym ciągu od 10 do 12 w dni powszednie obowiązują godziny dla seniorów - zakupy zrobią wtedy tylko osoby, które ukończyły 60. rok życia. Przewidziano jednak wyjątek od tej zasady. W Wigilię godzin dla seniorów nie będzie, jako że tego dnia sklepy otwarte są tylko do godziny 14.

Gigantyczna awaria w Warszawie. Kilkanaście ulic nie ma wodyGigantyczna awaria w Warszawie. Kilkanaście ulic nie ma wodyCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Zobacz także w naszych serwisach:

Zobacz także jak wygląda Południowa Obwodnica Warszawy:

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News