Wydzielone strefy w miejskich autobusach. Nieodpowiedzialni pasażerowie zrywają taśmy zabezpieczające

Autor Mateusz Dolak - 14 Marca 2020
Koronawirus w Warszawie Źródło: MZA

W obliczu walki z koronawirusem w autobusach komunikacji miejskiej w Warszawie wyznaczono bezpieczne strefy dla kierowców. Okazało się, że pasażerowie zerwali taśmy w kilku pojazdach. | www.wawainfo.pl - wejdź po najnowsze informacje ze stolicy.

Wydzielone strefy

- Od dziś wszystkie autobusy mają wydzieloną strefę przy kabinie kierowcy - poinformowały Miejskie Zakłady Autobusowe. Strefa obejmuje przednią część pojazdu i jest wygrodzona specjalną taśmą, która zabrania pasażerom wchodzenia i wychodzenia przednimi drzwiami, a także zajmowania przednich siedzeń. Wszystko po to, by kierowcy komunikacji nie zarazili się koronawirusem.

Zerwane taśmy

Szybko okazało się, że pasażerowie nie zrozumieli celu dla którego oddzielono kabiny kierowców. - Dostajemy zgłoszenia o zrywanych przez pasażerów taśmach. Takie zachowanie jest niedopuszczalne! Apelujemy o poszanowanie stref wydzielonych dla bezpieczeństwa kierowców w autobusach - czytamy we wpisie MZA na Facebooku. My przyłączamy się do tego apelu.

O niecodziennym miejscu pod metrem krążą legendy. Mamy zdjęcia, będziecie przecierać oczyO niecodziennym miejscu pod metrem krążą legendy. Mamy zdjęcia, będziecie przecierać oczyCzytaj dalej

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Tutaj badają koronawirusa w Polsce. Wyjątkowe zdjęcia laboratorium PZH od środkaTutaj badają koronawirusa w Polsce. Wyjątkowe zdjęcia laboratorium PZH od środkaCzytaj dalejNastępny artykuł